Black Ops 6: rozwój przez 4 lata, szansa do wykorzystania

Call of Duty Black Ops 6 zaskoczyło wszystkich zapowiedzią. Kampania marketingowa gry została uznana przez fanów za kontrowersyjną, z czego znana jest podseria. Poza tym jest coś jeszcze, co stawia grę na tym samym poziomie, co tytuły takie jak GTA 6.

Ogromna szansa dzięki 4-letniemu rozwojowi Call of Duty Black Ops 6

Czy długi okres rozwoju Call of Duty Black Ops 6 może wpłynąć na jego jakość?

Nie tak dawno temu Modern Warfare 3 był krytykowany zarówno przez krytyków, jak i fanów za to, że sprawiał wrażenie bardziej rozszerzenia kosztem samodzielnej gry. Dało to także fanom wystarczający powód, aby sądzić, że seria FPS Activision jest teraz cieniem dawnego siebie. Fani byli sceptyczni co do tego, co będzie dalej.

Jednak prawie wszystko, co zostało oficjalnie ujawnione od czasu zapowiedzi tytułu, pomogło zwiększyć emocje związane z nadchodzącą grą. W wywiadzie dla Games Beat zapytano dwóch dyrektorów Treyarch, dlaczego studio zdecydowało się spędzić dodatkowy rok na tworzeniu gry, na co odpowiedzieli:

„Gdybyś zapytał każdą osobę w studiu, myślę, że udzieliłbyś innej odpowiedzi. Dla mnie to było ekscytujące – mówimy, że na nowo definiujemy, czym jest Black Ops. Bądź zamierzony. Podróż, cztery lata i dłuższy cykl rozwoju pozwoliły nam bardzo świadomie podejść do wszystkiego, co chcieliśmy zrobić. »

Dłuższy rozwój, choć nie zawsze gwarantuje, że gra będzie praktycznie idealna (jak miało to miejsce w przypadku Cyberpunka 2077), daje twórcom więcej czasu na naprawienie niedociągnięć. Poza tym jest to miła zmiana tempa dla franczyzy określanej mianem dojnej krowy wykorzystywanej do generowania zysków poprzez mikrotransakcje.

Długie czasy rozwoju, takie jak Black Ops 6, są również kojarzone z tytułami takimi jak Helldivers 2 i GTA 6

Kolejna część serii ukaże się w październiku 2024 roku.

W miarę upływu czasu, a ludzie zwrócili uwagę na grę, Rockstar ujawnił pierwszy zwiastun GTA 6. Studio ostatnio zawęziło także okno premiery nadchodzącej gry z otwartym światem i wydaje się, że minie prawie jedenaście lat, zanim dobrze przygotowane danie dla chętnych fanów.

Podobnie Helldivers 2 zostało wydane dziewięć lat po pierwszej części, a następna strzelanka FPS Treyarcha będzie efektem czterech lat prac, najdłuższych w serii. Dodatkowo najnowszy standard wyznaczony przez Activision w przypadku Modern Warfare 3 jest dość niski. Idealnie powinno zostać wyprzedzone przez Treyarch, które jest prawdopodobnie ulubionym przez fanów studiem z całej trójki związanej z serią.

Szczególnie po przejęciu przez Microsoft wiele będzie zależeć od odbioru i sprzedaży kolejnej gry z flagowej serii FPS Activision. Najprawdopodobniej podjęli właściwą decyzję, dając Treyarchowi więcej czasu.

Co sądzisz o dotychczasowej grze? Daj nam znać, co myślisz w sekcji komentarzy poniżej!

Źródło: fandomwire.com