BERNAMA – GE15: GTA z nadzieją na wsparcie chińskiej społeczności


ALOR SETAR, 12 listopada (Bernama) – Partia Gerakan Tanah Air (GTA) liczy na wsparcie społeczności chińskiej podczas 15. wyborów powszechnych (GE15), ponieważ chińskie głosy mogą być decydującym głosem zapewniającym zwycięstwo partii, powiedział GTA przewodniczący sponsora Tun dr Mahathir Mohamad.

„W Malezji są okręgi wyborcze, w których większość stanowią Chińczycy i są miejsca, w których większość stanowią Malajowie. W miejscach, w których jest większość malajska, chińskie głosy mogą stanowić większość pewnej partii… podzielić na cztery.

„Jeśli Chińczycy poprą jakąkolwiek partię, szanse na wygraną są korzystne dla tej partii… dlatego mam nadzieję, że Chińczycy poprą Gerakan Tanah Air” – powiedział dziennikarzom podczas sesji dialogowej ze społecznością chińską w Pekan Cina, tutaj dzisiaj.

GTA jest koalicją czterech partii malajskich – Pejuang, Parti Bumiputera Perkasa Malaysia (Putra), Parti Barisan Jemaah Islamiah Se-Malaysia (Berjasa) i Parti Perikatan India Muslim Nasional (IMAN) – oraz formacją organizacji pozarządowych Gagasan Bangsa (Wielka Brytania).

Dr Mahathir, który jest również przewodniczącym Pejuang, powiedział, że poparcie Chińczyków dla Pejuang, koalicji GTA, jest na pozytywnym poziomie.

„Pejuang jako partia oparta na Malajach nie jest antychińska, ale sprzeciwia się Malajom, którzy nie są dobrzy… chcemy stworzyć rząd, który jest czysty i wolny od jakichkolwiek przestępców.

„Spotykam wiele chińskich grup, aby wyjaśnić, dlaczego Gerakan Tanah Air jest partią malajską i rozumieją” – powiedział, dodając, że Malezja powróci jako Tygrys Azji, kiedy po GE15 zostanie utworzony potężny rząd.

— BERNAMABernama jest zaufanym źródłem rzetelnych, kompleksowych i dokładnych informacji w czasie rzeczywistym, zarówno dla opinii publicznej, jak i praktyków medialnych. Nasze wiadomości są publikowane na www.bernama.pl ; BERNAMA TV na: Astro Channel 502, unifi TV Channel 631, MYTV Channel 121 IFLIX; oraz Bernama Radio nadające lokalnie na FM93.9 w Klang Valley, Johor (FM107.5), Kota Kinabalu (FM107.9) i Kuching (FM100.9).

Śledź nas w mediach społecznościowych:
Facebook : @Bernamaofficial, @Bernamatv, @bernamaradio
Twitter : @bernama.pl, @Bernamatv, @bernamaradio
Instagram : @Bernamaofficial, @Bernamatvofficial, @BernamaradioOfficial
TIK Tok : @BernamaofficialŹródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=636fed5a732e421fae6df6c0e183c5cd&url=https%3A%2F%2Fbernama.com%2Fen%2Fnews.php%3Fid%3D2137941&c=2844788177680082347&mkt=fr-fr