Artysta na nowo odkrywa postacie z GTA VI z akcentem Desi

Zapowiedź Grand Theft Auto VI przez Rockstar Games wywołała ogromne oczekiwania wśród fanów serii. To nowe dzieło zapewnia ekscytujące wrażenia z gry, z otwartym światem inspirowanym Florydą, a dokładniej Vice City, miastem w stylu Miami. Głównymi bohaterami powinien być duet przestępców, na którego czele stoi postać Łucji i jej partnera. Po latach spekulacji, w lutym 2022 roku gra została oficjalnie potwierdzona, a we wrześniu tego samego roku wyciekł niedokończony film, powodując prawdziwe trzęsienie ziemi w branży gier wideo. Oficjalna premiera gry miała miejsce w grudniu 2023 roku, a data premiery na PlayStation 5 i Xbox Series X/S planowana jest na rok 2025. Zwiastun wywołał ogromne zamieszanie i miliony wyświetleń w ciągu 24 godzin.

Reakcje fanów

Ujawnienie gry wywołało mnóstwo reakcji, a wielu fanów zaproponowało własne podejście do głównych bohaterów. Wśród nich jest mieszkający w Londynie ilustrator cyfrowy Vik Kainth, znany z połączenia tradycyjnej sztuki indyjskiej i współczesnych technik cyfrowych. Stworzył własną wersję postaci z GTA VI, którą udostępnił na Instagramie. Jego twórczość wzbudziła entuzjazm zarówno jego zwolenników, jak i wielu innych graczy, otwierając tym samym debatę na temat obecności postaci pochodzących z Azji Południowej w grach głównego nurtu.

Nowy kierunek dla Rockstar?

Obecność Lucii jako pierwszej bohaterki serialu od ponad dwóch dekad może wskazywać na bardziej włączające i zróżnicowane podejście ze strony Rockstar Games. Obrazy Vika doskonale oddają istotę gier i kultury Azji Południowej, rodząc pytania o reprezentację mniejszości w branży gier.

Źródło: www.desiblitz.com