Analiza złośliwego oprogramowania: GTA 6 Builder-Install.rar w złośliwej akcji | DOWOLNY.BIEG

Poznaj DCrat, budzącego grozę Dark Crystal RAT, trojana zdalnego dostępu (RAT), który pojawił się po raz pierwszy w 2018 roku. To modułowe szkodliwe oprogramowanie można dostosować do wykonywania różnych zadań.

Funkcje DCrat

DCrat ma możliwość kradzieży haseł, informacji o portfelu kryptograficznym, hakowania kont Telegram i Steam i wielu innych. Atakujący mogą używać różnych metod dystrybucji DCrat, ale najczęstsze są kampanie e-mailowe typu phishing.

Charakterystyka szczurów

Trojany dostępu zdalnego (RAT) to rodzaj złośliwego oprogramowania, który umożliwia atakującym przejęcie pełnej lub częściowej kontroli nad zainfekowanymi komputerami. Szkodniki te często mają budowę modułową, zapewniając szeroki zakres funkcjonalności umożliwiających przeprowadzanie nielegalnych działań w zaatakowanych systemach. Niektóre z najczęstszych funkcji RAT obejmują dostęp do danych użytkownika, kamery internetowej i naciśnięć klawiszy. Ten typ złośliwego oprogramowania jest często dystrybuowany za pośrednictwem wiadomości e-mail i łączy phishingowych.

Złodzieje

Złodzieje to grupa złośliwego oprogramowania zaprojektowana w celu uzyskania nieautoryzowanego dostępu do informacji użytkownika i przekazania ich atakującemu. Ta kategoria złośliwego oprogramowania obejmuje różne typy programów, które koncentrują się na określonym typie danych, takich jak pliki, hasła i kryptowaluty. Złodzieje mogą szpiegować swoje cele, rejestrując naciśnięcia klawiszy i robiąc zrzuty ekranu. Ten typ złośliwego oprogramowania jest dystrybuowany głównie w ramach kampanii phishingowych.

Źródło: any.run