AKTUALIZACJE NA ŻYWO: Chaotyczna mieszanka zimowej pogody nadal wpływa na GTA


Oczekuje się, że zimowa burza przyniesie dziś do GTA mieszankę śniegu i marznącego deszczu, co może spowodować bałagan w drodze do domu dla kierowców. Ostrzeżenie dotyczące podróży w warunkach zimowych obowiązuje od organizacji Environment Canada dla Toronto i większości południowego Ontario. CP24.com będzie dostarczać tutaj aktualizacje NA ŻYWO przez cały dzień, gdy burza uderzy w GTA.

17:00 – OPP sierż. Kerry Schmidt mówi, że opady mieszane występujące w GTA oznaczają, że warunki na drogach mogą się różnić w zależności od obszaru. Mówi, że chociaż większość głównych tras została już posolona i jest przejezdna, na poboczach i „drogach, które są mniej uczęszczane”, gromadzi się śnieg.

„Pamiętaj, że jesteśmy tuż przy tym punkcie zamarzania, więc miejsce, w którym zaczynasz i kończysz w miejscu docelowym, mogą mieć zupełnie inne warunki jazdy” – powiedział.

14:45 – OPP sierż. Kerry Schmidt mówi, że centra zgłaszania kolizji w całym GTA zaczynają się zapełniać z powodu znacznej liczby wypadków na lokalnych drogach. Jak dotąd żadna z tych kolizji nie zakończyła się poważnymi obrażeniami, ale Schmidt ostrzega kierowców, że warunki na drogach będą się tylko pogarszać przez całe popołudnie i wieczór.

„Kiedy robi się ciemno, a temperatura nadal spada, będzie tam paskudnie. Jeśli nie musisz być na drogach, zostań w domu” – powiedział.

14:00 – Organizacja Environment Canada wydała zaktualizowane zalecenia dotyczące podróży w warunkach zimowych, z niższymi całkowitymi opadami śniegu wynoszącymi zaledwie od 5 do 10 cm. Mówi się, że opady śniegu będą trwały przez całe popołudnie, zanim wieczorem przejdą w ulewę lub mżawkę. Kierowców wciąż ostrzega się, aby spodziewali się „niebezpiecznych zimowych warunków jazdy”, szczególnie podczas popołudniowych dojazdów do pracy.

12:30 po południu – Meteorolog CP24 Bill Coulter mówi, że opóźnienie przejścia z deszczu i marznącego deszczu na śnieg doprowadzi do zmniejszenia akumulacji w większości części GTA. Coulter mówi, że spodziewa się opadów śniegu w wysokości od 5 do 10 cm do piątku rano, jednak całkowita akumulacja może być jeszcze wyższa na północ i wschód od Toronto.

12:00 – Miasto Toronto mówi, że otworzy trzy ośrodki ocieplenia o godzinie 19:00, mimo że zwykle korzysta z nich tylko podczas ostrzeżeń o ekstremalnie niskich temperaturach. Centra ostrzegania znajdują się w Scarborough Civic Centre, Metro Hall i Mitchell Field Community Centre.

11:30 – Meteorolog CP24 Bill Coulter mówi, że chłodniejsza masa powietrza zaczyna napływać do GTA i spowodowała zmianę w mieszance opadów, a mokry śnieg pada teraz w północnej części Mississauga. Mówi, że może minąć nawet godzina 13:00, zanim deszcz zamieni się w śnieg bliżej jeziora Ontario.

„To trochę ograniczy akumulację wzdłuż brzegu jeziora, ale z dala od wody prawdopodobnie nadal będzie wynosić 10 cm, zanim to się skończy” – powiedział.

10:50 – Ruch pozostaje wstrzymany na pasach prowadzących do Fort-Erie Garden City Skyway w St. Catharines. OPP sierż. Kerry Schmidt mówi, że jezdnia „jest absolutną taflą lodu”, a korki uniemożliwiają transportowanie soli przez ciężarówki.

„W tej chwili mamy wszędzie awarie i nie możemy się do nich dostać” — mówi.

10:30 rano – Metrolinx twierdzi, że wprowadził „plan obfitego śniegu w zimie”, aby zachować usługi podczas burzy. Plan ten obejmuje odwołanie pociągów ekspresowych, aby zmniejszyć potrzebę przemieszczania się między torami przy złej pogodzie. Rzecznik Matt Llewellyn mówi, że mogą wystąpić „niewielkie korekty” w innych rozkładach jazdy pociągów.

„Tego popołudnia, w szczególności dla klientów Lakeshore West, Kitchener, Barrie i Milton, mogą nastąpić niewielkie zmiany w harmonogramie” – powiedział. „To może oznaczać czekanie dodatkowe 15 minut, co może oznaczać, że pociąg przyjedzie dodatkowe 10 minut wcześniej. Więc pamiętaj, aby sprawdzić harmonogram, zanim wyjdziesz dzisiaj za drzwi. ”

9:15 rano – Co najmniej 17 pojazdów bierze udział w kolizji na Garden City Skyway w St. Catharines, OPP Sgt. Kerry Schmidt potwierdził. Pasy prowadzące do Fort Erie na Queen Elizabeth Way są obecnie zamknięte w Garden City Skyway. W tym momencie nie jest jasne, czy kolizja jest związana z pogodą.

9:05 rano – OPP sierż. Kerry Schmidt mówi CP24, że na drogach GTA dochodzi już do „wielu wypadków”, szczególnie w okolicach Burlington i Hamilton. Mówi, że kierowcy powinni trzymać się z dala od dróg, jeśli to możliwe.

„Wszystko idzie na wschód, idzie w naszą stronę”, powiedział o systemie pogodowym. „Trzymaj się z dala od dróg i pozwól systemowi przejść. To po prostu nie jest tego warte, tak naprawdę nie musisz tam być”.

9 rano – Environment Canada twierdzi, że opady pojawiły się wcześniej niż oczekiwano, zwiększając ryzyko „nieuchronnego marznącego deszczu”. Mówi się, że marznący deszcz został już zgłoszony w Brampton i przez cały ranek uderza w południowo-zachodnie Ontario.

8:50 rano – TTC twierdzi, że zawiesza obsługę 41 przystanków autobusowych, aby zapobiec „utknięciu pojazdów w znanych oblodzonych miejscach na wzgórzach” podczas burzy. Pełna lista przystanków autobusowych, na które ma to wpływ, jest dostępna tutaj. TTC ogłosiło również, że usługa na linii 3 Scarborough RT zostanie zawieszona od godziny 10:00, a w jej miejsce będą kursować autobusy wahadłowe.

8:10 rano – Miasto Mississauga informuje, że tymczasowe pozwolenia na parkowanie zostały zawieszone do odwołania. Mieszkańcy proszeni są o trzymanie zaparkowanych pojazdów z dala od ulic, aby pomóc w późniejszych pracach odśnieżających.

7:15 rano – Air Canada twierdzi, że Greater Toronto Airports Authority wprowadziło ograniczenia lotów w związku z nadchodzącą burzą. Mówi, że podróżni powinni sprawdzić status swojego lotu przed udaniem się na lotnisko.

6 rano – Wiele rad szkolnych Greater Toronto Area odwołało autobusy na ten dzień, jednak szkoły pozostają otwarte w całym regionie. Aby dowiedzieć się, jak każda tablica reaguje na burzę, kliknij ten link.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=639bae24f69448419d1c40df23fba789&url=https%3A%2F%2Fwww.cp24.com%2Fnews%2Flive-updates-messy-mix-of-winter-weather-continues-to-impact-gta-1.6195915&c=2299839284728323705&mkt=fr-fr