Aktualizacja GTA 5 usuwa transfobiczną zawartość na konsolach PS5 i Xbox


Na początku tego roku Rockstar Games ponownie wydało Grand Theft Auto V na konsole nowej generacji, co jest imponujące w przypadku gry wydanej po raz pierwszy w 2013 roku na PlayStation 3 i Xbox 360.

Jak jesteśmy pewni, czytelnicy wiedzą, GTA często było znane z kontrowersji na przestrzeni lat.

Ale teraz wygląda na to, że Rockstar Games chce zaktualizować grę i usunąć niektóre potencjalnie szkodliwe stereotypy, które nie wydają się już odpowiednie w 2022 roku.

Mówiąc dokładniej, gracze zauważyli, że marcowe ponowne wydanie na PlayStation 5 i Xbox Series X/S usunęło kilka elementów transfobicznych treści.

Po pierwsze, użytkownik Twittera kirstycloud – kto jest mocno zaangażowany w prowadzenie Forum GTA – zauważyliśmy, że wersje nowej generacji GTA 5 wyłączyły niektóre funkcje w trybie fabularnym.

Obejmowały one „drag queens”, które odradzają się poza nocnym klubem Kakadu.

Kirstycloud wskazał, że ci NPC nadal istnieją w trybie reżyserskim gier. Jednak opcje dialogowe zostały wyłączone, co wcześniej pozwalało postaciom kwestionować NPC w sprawie używania hormonów.

Użytkownik Reddit, jayprospero, zauważył również, że rekwizyt zręcznościowy w grze został całkowicie zmieniony.

Figurka Kapitana Spacetoy (widoczna na poniższym obrazku) wcześniej twierdziła, że ​​pochodzi z „wymiennymi genitaliami”, ale teraz wydaje się, że została całkowicie usunięta z gry.Usunięto zabawkowy rekwizyt, ponieważ miał „Wymienne genitalia”

Dla najnowszego złamania news i historie z całego świata z Daily Star, podpisać up do naszego newslettera klikając tutaj.

Możliwe, że zmiany zostały wprowadzone w odpowiedzi na list otwarty od OutMakingGames, brytyjskiej społeczności profesjonalistów z branży gier LGBTQ+.

We wrześniu OutMakingGames poprosił Rockstar o ponowne rozważenie sposobu, w jaki przedstawia on transseksualne postacie w GTA 5, po wnikliwym komentarzu Carolyn Petit w Kotaku.

„W przeciwieństwie do innych losowych NPC w GTAV, gra wydaje się celowo grać w niezwykle szkodliwe stereotypy osób transpłciowych i zróżnicowanych płciowo, aby zachęcić graczy do odpychania się przez nich, a nawet do rozkoszowania się ich krzywdzeniem i zabijaniem”.

Rockstar nie skomentował jeszcze zmian lub jeśli te zmiany trafią również do starszych wersji gry, ale niezależnie od tego, nadal wydaje się, że jest to krok we właściwym kierunku.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=9132FD543DA54CAA9C27CEB8E1A5F24A&url=https%3A%2F%2Fwww.dailystar.co.uk%2Ftech%2Fgaming%2Fgta-5-update-removes-transphobic-26736789&c=11889498653688199769&mkt=fr-fr