Aktualizacja GTA 5 usuwa tę funkcję ze starszych konsol

Rockstar Games usuwa Rockstar Editor z PS4 i Xbox One

Najnowsze aktualizacje GTA 5 pozbawiły starsze konsole funkcjonalności Rockstar Editor, co miało wpływ na wielu graczy i ich możliwości tworzenia filmów.

Użytkownicy PS4 i Xbox One mogą teraz odblokowywać określone osiągnięcia w trybie reżyserskim, odkąd Rockstar Editor został usunięty w ostatniej aktualizacji.

Usunięcie to wynika z chęci Rockstar Games do wspierania aktualizacji GTA 5 i GTA Online, co ma wpływ na miliony entuzjastów, którzy uwielbiają tworzyć filmy.

Łatka GTA 5 1.006.002

Aktualizacja GTA 5 1.006.002, wydana w lutym 2021, usunęła edytor Rockstar i jego funkcję powtórki z wersji na PS4 i Xbox One. Wydany w 2015 roku edytor Rockstar umożliwił graczom tworzenie, edytowanie i udostępnianie filmów z gry i jej komponentu sieciowego, GTA Online.

Po usunięciu edytora Rockstar osiągnięcia i trofea związane z funkcjami GTA 5 można teraz odblokować w trybie reżyserskim, nadal dostępnym w wersjach gry na PS4 i Xbox One.

10 kwietnia 2023 roku firma Rockstar Games usunęła aplikację Windows 7, Windows 8 i Windows 8.1 z GTA 5, po usunięciu jej z wersji Windows Vista w 2018 roku.

Podgląd aktualizacji Grand Theft Auto 5

Najnowsza aktualizacja Grand Theft Auto 5 usunęła przydatną funkcję z wersji gry działających na starszych konsolach. Edytor Rockstar został usunięty z gry po ogłoszeniu przez firmę Rockstar Games, że funkcja ta została usunięta z najnowszej aktualizacji gry.

Rockstar Games, wydawca Grand Theft Auto 5, usunął w aktualizacji przydatną funkcję – edytor wideo. Pakiet gier usunął edytor wideo z konsol poprzedniej generacji, mimo że znajdował się na liście starszych konsol wraz z funkcją odtwarzania.

Źródło: gamerant.com