Aktualizacja GTA 5 rozwiązuje problemy z bezpieczeństwem komputerów PC związane z exploitami online


Rockstar wydał aktualizację 1.66 GTA 5 na PC w odpowiedzi na niedawne obawy związane z hakowaniem GTA Online i ekstremalnymi exploitami, które sprawiły, że wielu graczy niechętnie logowało się do jednej z najpopularniejszych gier wieloosobowych na PC. Aktualizacja tytułu „skupiająca się na bezpieczeństwie” zawiera zmiany mające na celu poprawę bezpieczeństwa sesji i wiadomości, a także zajęcie się możliwością modyfikowania gry przez zewnętrznych hakerów i blokowania ci możliwości grania.

Informacje o aktualizacji GTA 5 1.66 są krótkie i zawierają tylko krótki przegląd nowych funkcji bezpieczeństwa, które zostały wdrożone wraz z „ogólnymi ulepszeniami stabilności”. Aktualizacja zabezpieczeń jest jednak głównym celem. Wśród graczy, w tym twórcy popularnego narzędzia anty-cheat GTA Online, pojawiły się obawy, że luki w zabezpieczeniach mogą obejmować umożliwienie hakerom zdalnego dostępu do komputera poza grą.

Rockstar mówi w swojej najnowszej aktualizacji, że łatka z 1 lutego „Wdrożyła nowy protokół danych w GTA Online, aby poprawić bezpieczeństwo sesji sieciowych i wiadomości między graczami”. Naprawiono również błąd, który mógł powodować modyfikację doświadczenia gracza w GTA Online przez osobę trzecią.

Twórca narzędzia zapobiegającego oszustwom, Speyedr, notatki na Twitterze: „Wygląda na to, że Rockstar zmienił niektóre zachowania sieciowe, na pewno dzięki naprawieniu exploitów związanych ze zdalną awarią”. Mówią, że oznacza to, że starsze wersje ich narzędzia nie będą działać, chyba że jesteś w sesji solo, ale najnowsza wersja powinna być dostępna jutro. Speyedr dodaje: „Rockstar zazwyczaj nie bawi się kodem sieciowym, ale tym razem ma to sens”.

Miejmy nadzieję, że oznacza to, że ponownie możesz bezpiecznie wskoczyć do sieci i wrócić do swojego wirtualnego przestępczego życia, chociaż oczywiście zachęcamy do zachowania pewnej ostrożności, aby upewnić się, że wszystko wygląda dobrze, zanim wskoczysz z powrotem.

Gdy wrócisz do biznesu, może nadszedł czas, aby sprawdzić świat gier fabularnych GTA? Mamy najlepsze serwery GTA RP i jak do nich dołączyć, jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, od czego zacząć. Są też wszystkie kody GTA 5 (to znaczy te zawarte w grze przez Rockstar) i najlepsze modyfikacje GTA 5, aby cieszyć się trybem dla jednego gracza, czekając na ujawnienie daty premiery GTA 6.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63dab6dd4f174d36b7b060dc57d3673d&url=https%3A%2F%2Fwww.pcgamesn.com%2Fgrand-theft-auto-v%2Fgta-5-update-pc-security&c=10459893460019613015&mkt=fr-fr