Akcje Take-Two rosną w oczekiwaniu na nowe Grand Theft Auto

Nadchodząca premiera Grand Theft Auto powoduje gwałtowny wzrost liczby akcji Take-Two Interactive

Notowania akcji Take-Two Interactive wzrosły o 9,4% przed środowym otwarciem giełdy, w odpowiedzi na pierwsze potwierdzenie, że prace nad kolejną odsłoną serii Grand Theft Auto trwają. Oczekuje się, że po zamknięciu spółka opublikuje wyniki za drugi kwartał roku obrotowego 2024.

Bardzo oczekiwane ogłoszenie

W poście w środę rano na Tytuł kolejnej gry nie został jeszcze ogłoszony, ale fani nazywają ją GTA VI lub GTA 6.

Według Bloomberga firma ma ogłosić to jeszcze w tym tygodniu, podając więcej informacji na temat daty premiery gry. Take-Two Interactive sugeruje, że mogłaby ona wystartować w 2024 roku.

Rosnące oczekiwanie

Inwestorzy i konsumenci z niecierpliwością czekają na premierę kolejnej gry Grand Theft Auto. GTA V chwalono za grafikę i styl rozgrywki, a także w dalszym ciągu generuje stałe przychody dla Take-Two za pośrednictwem swojej platformy internetowej.

Kiedy w sierpniu firma ogłosiła wyniki za pierwszy kwartał roku fiskalnego 2024, łączna wartość rezerwacji netto wzrosła o 20% rok do roku, do 1,20 miliarda dolarów. Jak podała firma w oświadczeniu, do największych autorów należały Grand Theft Auto Online i Grand Theft Auto V.

Udane tytuły

GTA V zostało ogłoszone w 2011 roku i wydane w 2013 roku. 10 lat później pozostaje popularne. Obecna wersja gry, „Grand Theft Auto V”, jest drugą najlepiej sprzedającą się grą wszechczasów pod względem sprzedanych egzemplarzy, po grze Minecraft wydanej przez Mojang, spółkę zależną Microsoftu. Jest rozwijany przez spółkę zależną Take-Two, Rockstar. Franczyzy Rockstar, do których należą Grand Theft Auto i Red Dead Redemption, przyczyniły się do wzrostu cen akcji Take-Two i kapitalizacji rynkowej na poziomie 23,16 miliarda dolarów.

Na początku tego roku firma zasugerowała, że ​​rok 2024 i kolejne lata będą „ważnym” okresem dla firmy. „Nadal wierzymy, że pozycjonujemy naszą działalność na znaczący punkt zwrotny w 2025 r.” – powiedział w ówczesnym oświadczeniu dyrektor generalny Take-Two, Strauss Zelnick.

Akcje Take-Two wzrosły od początku roku o prawie 31%.

Źródło: www.cnbc.com