64 luksusowe samochody skradzione w Mississauga, Brampton i całym GTA odzyskano na MalciePrzez Declana Finucane’a

Opublikowano 10 lutego 2023 o 13:32

Ponad pięć tuzinów luksusowych pojazdów skradzionych z podjazdów ludzi w Mississauga, Brampton i całym GTA zostało znalezionych na Malcie i zwróconych przez policję do Kanady.

York Regional Police przewodziła ogromnej operacji, nazwanej Project Majestic, w ramach której śledczy wyśledzili 64 skradzione pojazdy, w tym SUV-y Lexusa, Toyoty i Hondy o wartości około 3,5 miliona dolarów, aż do kraju nad Morzem Śródziemnym.

Peel Regional Police Commercial Auto Crime Unit i Biura Dochodzeń Kryminalnych były częścią szeroko zakrojonej operacji kierowanej przez York, w skład której wchodzili również Kanadyjska Agencja Służb Granicznych (CBSA), Malta Port Authority, Customs and Equité Association oraz Toronto Police Police.

Poniżej film pokazujący niektóre z odzyskanych skradzionych pojazdów.

Policja twierdzi, że znalazła dziesiątki skradzionych pojazdów w kontenerach transportowych na Malcie, gotowych do nielegalnej sprzedaży.

Według policji projekt Majestic rozpoczął się na początku 2021 r., kiedy członkowie policji w Yorku Auto Cargo Theft Unit we współpracy z Toronto Police Auto Theft Suppression Project.

„Śledczy zidentyfikowali przestępczy syndykat odpowiedzialny za kradzież luksusowych pojazdów, w tym sportowych pojazdów użytkowych Lexus, Toyota i Honda, z podjazdów mieszkalnych w całym obszarze Greater Toronto” – poinformowała policja z Yorku w dzisiejszym komunikacie prasowym (10 lutego).

Policja twierdzi, że osoby odpowiedzialne za kradzież pojazdów z podjazdów mieszkalnych weszły do ​​​​samochodów i przeprogramowały komputery zapłonowe, umożliwiając następnie odjechanie SUV-ami za pomocą nowego kluczyka.

„Pojazdy były kierowane bezpośrednio do portu w Montrealu lub ładowane do kontenerów transportowych w Toronto i transportowane koleją do Montrealu. Kontenery zostały następnie załadowane na statki i pojazdy dostarczone do kupujących w Afryce i Zjednoczonych Emiratach Arabskich” – mówi policja, dodając najnowszą kolekcję skradzionych pojazdów, które trafiły na Maltę.

W ramach projektu Majestic w okresie od marca 2021 r. do grudnia 2022 r. skonfiskowano ponad 70 skradzionych pojazdów o wartości ponad 4,5 mln USD.

Od tego czasu policja odzyskała 64 pojazdy na Malcie, zwiększając całkowitą liczbę odzyskanych pojazdów do ponad 130, o wartości 8 milionów dolarów.

W sumie 18 osobom postawiono dotychczas zarzuty ponad 170 przestępstw, w tym spisku, handlu mieniem uzyskanym w wyniku przestępstwa i kradzieży pojazdu mechanicznego.

Policja twierdzi, że śledztwo jest w toku i każdy, kto ma informacje, proszony jest o kontakt pod numerem 1-866-876-5423, wew. 6651 lub Crime Stoppers pod numerem 1-800-222-8477.

Standardy i zasady redakcyjne firmy insauga
reklama

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63e6946889a546c5900b8e7f5e4d3b6d&url=https%3A%2F%2Fwww.insauga.com%2F64-luxury-cars-stolen-in-mississauga-brampton-and-across-gta-recovered-in-malta%2F&c=4421503676012283234&mkt=fr-fr