5 rzeczy, które warto teraz wiedzieć o GTA 6

GTA VI: Rockstar Games ujawnia plany nowego dzieła

Rockstar Games Inc. ma w tym tygodniu ujawnić swoje plany dotyczące kolejnej odsłony popularnej serii Grand Theft Auto, a zwiastun planowany jest na grudzień. Czekając na dalsze szczegóły, spójrzmy wstecz na jej rodowód i wyjaśnijmy, dlaczego jej premiera jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w świecie gier wideo.

Jaki jest sens GTA VI?

Grand Theft Auto VI będzie kolejną ważną odsłoną serii gier akcji zapoczątkowanej w 1997 roku, w której gracz wciela się w antybohatera uciekającego przed policją i prowadzącego, walcząc z wrogami w symulacji prawdziwego miasta na świecie. Była to jedna z pierwszych i najlepszych prób stworzenia czegoś, co dziś nazywa się grą z otwartym światem, w której gracze mogą wybierać własną ścieżkę i misje w trakcie gry. Z biegiem lat gry GTA stały się fenomenem kulturowym wykraczającym poza gaming, a jej charakterystyczny styl zdobył lojalnych graczy i fanów w całej branży rozrywkowej. Według spółki-matki Rockstar, Take-Two Interactive Software Inc., w sierpniu seria sprzedała się w ponad 405 milionach egzemplarzy.

Zawartość GTA VI

Akcja poprzednich odsłon serii rozgrywała się w rozpoznawalnych rekonstrukcjach takich miast jak Miami, Los Angeles czy Nowy Jork. Pierwotnie projekty gry przewidywały włączenie terytoriów opartych na dużych regionach Ameryki Północnej i Południowej. Jednak firma ograniczyła te ambicje i skupiła się na fabularyzowanej wersji Miami i okolic. W grze będzie dwóch bohaterów, mężczyzna i kobieta.

W filmach i zrzutach ekranu, które wyciekły do ​​sieci we wrześniu 2022 r., znaleziono szereg wskazówek na temat nowej gry. Osoby zaznajomione z rozwojem gry stwierdziły, że te obrazy przedstawiają wstępny materiał filmowy z gry, a Rockstar szybko pracował nad usunięciem ich z gry. internet. Wyciek dał wyobrażenie o nowoczesnym środowisku w Vice City (na wzór Miami), nowej mechanice gry i ulepszonej sztucznej inteligencji.

Wydanie GTA VI

W 2022 roku analitycy oszacowali, że GTA VI ukaże się gdzieś w roku finansowym 2024 Take-Two, ale nawet deweloperzy byli sceptyczni. Gry wideo słyną z opóźnień w wydaniach spowodowanych problemami rozwojowymi, czego dowodem jest kręta podróż Cyberpunka 2077 przed premierą.

Na chwilę obecną nic nie jest pewne. Wczesne materiały z rozgrywki, które wyciekły w zeszłym roku, były ziarniste i pełne błędów, a Rockstar obiecał udostępnić grę graczom, „kiedy będzie gotowa”. Firma nie musi się spieszyć: w czerwcu tego roku usługa GTA Online przyjęła więcej użytkowników niż w jakimkolwiek innym czerwcu poza pandemią, powiedział w sierpniu Take-Two.

Wartość GTA VI dla Rockstara

Według Take-Two poprzednik GTA VI, Grand Theft Auto V, był najszybciej sprzedającą się grą rozrywkową w historii, która osiągnęła miliard dolarów w sprzedaży detalicznej, i najlepiej sprzedającą się grą w Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatniej dekady. Rockstar stworzył rozwijającą się platformę dla wielu graczy GTA Online, na której w coraz większym stopniu zarabia dzięki płatnej subskrypcji GTA, której premiera odbędzie się w marcu 2022 r. Oczekuje się, że premiera GTA VI doprowadzi do podobnej, jeśli nie większej, sprzedaży detalicznej jak w przypadku jej premiery i będzie katalizatorem wzrostu przychodów z usług online i treści związanych z grami.

Czego można się spodziewać po GTA VI w porównaniu do jego poprzedników?

Pierwsze dwie części serii charakteryzowały się charakterystycznym widokiem z góry, zanim w Grand Theft Auto III przestawiono się na grafikę 3D. W kolejnych odsłonach Rockstar zainwestował w bardziej kinową estetykę, włączając głosy gwiazd i poprawiając kinowy charakter swoich narracji. Przy znacznej konkurencji w tym gatunku gier przypominających Hollywood w ciągu ostatniej dekady, jak podkreślono w grze The Last of Us Part II firmy Sony Group Corp., gracze oczekują, że Rockstar i Take-Two przejmą standardy własne i branży .

Budżety na tytuły z najwyższej półki, takie jak GTA i TLOU 2, zwykle sięgają obecnie dziewięciu cyfr, a biorąc pod uwagę długoterminowy potencjał zarobkowy, jaki wskazuje GTA V, Rockstar prawdopodobnie zainwestuje wszystko, co w jego mocy, aby zapewnić sukces GTA VI.

Źródło: www.bing.com