5 powodów, dla których GTA 5 odniosło ogromny sukces


Wpływ GTA 5 jest nie do przecenienia; to druga najlepiej sprzedająca się gra wszech czasów.

GTA 5 zarobiło 800 000 000 $ w dniu premiery. W ciągu następnych trzech dni przekroczył miliard dolarów. Ze sklepów wysłano ponad 150 milionów egzemplarzy. Tylko Minecraft pokonał go w sprzedaży, ale mają tę zaletę, że są przyjazne dzieciom.

Na wybuchową popularność GTA 5 składa się wiele czynników. Rockstar Games włożyło w tę grę mnóstwo wysiłku. Fani byli podekscytowani kilkoma nowymi funkcjami, a co ważniejsze, Rockstar zbudował już imponującą reputację. Wystarczy powiedzieć, że fani nie zawiedli się.


Pięć powodów, dla których GTA 5 odniosło wielki sukces w branży gier wideo

5) Był mocno sprzedawany

Według strony internetowej Scotsman, rozwój i marketing GTA 5 kosztował 265 000 000 dolarów. Na reklamę gry wydano setki milionów. Z pewnością się opłaciło, biorąc pod uwagę, że w ciągu kilku dni pobił rekordy w branży.

Kiedy ujawniono pierwszy zwiastun, fani ledwo mogli powstrzymać emocje. Miliony już obejrzały go na samym YouTube. GTA 5 to pociąg, który nigdy nie zwalniał tempa. Była to prawdopodobnie jedna z największych gier 2013 roku.


4) GTA 5 jechało z impetem GTA 4

GTA 4 było krytycznym i komercyjnym sukcesem po wydaniu. Podobnie jak większość tytułów GTA, recenzenci chwalili ją za rozwinięcie koncepcji otwartego świata. GTA 4 skupiało się głównie na realizmie, takim jak fizyka ragdoll i dbałość o szczegóły.

Fani mieli duże oczekiwania co do sequela, ponieważ już wiedzieli, jak dobre jest GTA 4. Wystarczy powiedzieć, że GTA 5 przyniesie im to w wielkim stylu.


3) To był powrót do Los Santos

GTA San Andreas to ukochany klasyk z serii. Liberty City było lubiane, ale w Los Santos jest coś wyjątkowego. W końcu doczekał się powrotu do grafiki HD w GTA 5. Pod wieloma względami był to powrót do domu dla oldschoolowych graczy.

Los Santos i hrabstwo Blaine mają duże obszary lądowe do eksploracji. Pozostaje największą mapą w historii GTA. W mieście i na wsi jest tak wiele do zrobienia. Co najlepsze, Grove Street tworzy niezapomniane epizody.


2) GTA 5 miało wielu bohaterów

Gracze GTA 5 byli podekscytowani ogłoszeniem wielu bohaterów. Każdy z nich reprezentował różne aspekty życia przestępczego. Michael był bogatym i emerytowanym weteranem. Franklin był stosunkowo nowym graczem, podczas gdy Trevor był manifestacją każdego psychotycznego gracza.

Wielu bohaterów było wówczas zupełnie nową funkcją. Była to formuła, która dobrze pasowała do ogólnej rozgrywki.


1) To była wysoko oceniana gra

Po premierze GTA 5 było hitem wśród krytyków. Tacy jak IGN wystawili mu świetne recenzje. Jeśli nie był to doskonały wynik, to był wystarczająco blisko. Pozytywnie odebrana gra zachęciłaby więcej graczy do jej poszukiwania.

Krytyczny odbiór to wszystko w branży gier wideo. Gracze chcieli, aby ich gry były zabawne, a GTA 5 dało im dokładnie to.


GTA 5 było przełomowym wydaniem w branży gier. Łącząc kreatywność z pomysłowością, Rockstar Games ustanowiło nowy precedens dla tytułów z otwartym światem. GTA 5 jest naprawdę jedyny w swoim rodzaju.

Uwaga: ten artykuł odzwierciedla osobiste poglądy autora.

Edytowane przez Sijo Samuel Paul

P. Wolisz GTA 5 czy GTA Online?

2 głosy do tej pory


Source : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=F5264064DC7943029D3823AD86B6B3BB&url=https%3A%2F%2Fwww.sportskeeda.com%2Fgta%2F5-reasons-gta-5-hugely-successful&c=9323593959613240792&mkt=fr-fr