5 najlepszych gier, które wypełnią oczekiwanie na GTA 6

Długo oczekiwana premiera Grand Theft Auto 6 jesienią 2025 r. jest długa. W międzyczasie, które gry wybrać, aby wypełnić tę pustkę pozostawioną przez GTA? Mając około 18 miesięcy oczekiwania, możesz się zastanawiać, którą grą zaspokoić swoje pragnienie GTA 6, zwłaszcza jeśli przejrzałeś już katalog GTA i grałeś w gry takie jak Red Dead Redemption. Nie szukaj dalej, przygotowaliśmy listę pięciu najlepszych alternatyw dla GTA 6, które zapewnią Ci rozrywkę w międzyczasie.

Śpiące psy – wydanie ostateczne

Jedną z najpopularniejszych alternatyw dla serii Grand Theft Auto jest gra Sleeping Dogs, wydana pierwotnie w 2012 roku na konsole PS3, Xbox 360 i PC. Najlepszym sposobem na zagranie w tę grę jest wydanie Definite Edition wydane na PS4, Xbox One i PC w 2014 roku. Sleeping Dogs to przygodowa gra akcji z otwartym światem, której akcja toczy się w Hongkongu. Główny bohater, Wei Shen, to chińsko-amerykański policjant, który infiltruje organizację triady, aby ją rozbić.

Saints Row (2022)

Saints Row to najnowsza część serii strzelanek trzecioosobowych z otwartym światem, opracowanej przez Volition. Wydana w 2022 roku gra jest restartem serii i piątą grą z serii, której akcja rozgrywa się w Santo Ileso, fikcyjnej wersji Las Vegas. Fabuła opowiada o grupie przyjaciół, którzy zakładają własny gang bandytów zwany „Świętymi” i próbują zdobyć władzę nad innymi organizacjami przestępczymi w mieście. Dostępne na konsolach najnowszej generacji.

Cyberpunka 2077

Kolejną grą dostępną na konsole ostatniej generacji jest Cyberpunk 2077. Mimo że jej premiera nie była łatwa, deweloper CD Projekt stale ją udoskonalał, aż stała się bardzo popularna. Jedyna na tej liście gra pierwszoosobowa, łącząca w sobie charakterystyczne elementy gry akcji z otwartym światem z bardziej zaawansowaną mechaniką RPG. Akcja gry toczy się w fikcyjnej metropolii Night City w Kalifornii, w futurystycznym, dystopijnym uniwersum Cyberpunka.

Obejrzyj Psy 2

Wydana w 2016 roku na konsole poprzedniej generacji gra Watch Dogs 2 rozgrywa się w fabularyzowanej wersji obszaru Zatoki San Francisco. Gracze wcielają się w Marcusa Hollowaya, hakera współpracującego z grupą DedSec, aby przeciwdziałać zaawansowanemu systemowi nadzoru miasta. Opcjonalnie dostępna jest także pierwsza część serii, jednak najlepiej unikać Watch Dogs: Legion, którego akcja rozgrywa się w Londynie.

Uderz i uciekaj Simpsonowie

Ponadczasowy klasyk, The Simpsons: Hit & Run, często porównywany jest do GTA dla dzieci ze względu na misje i humor. Wydana na PS2, a następnie na Xbox, Gamecube i PC, gra przedstawia rodzinę Simpsonów i Apu, którzy stają w obliczu różnych dziwnych wydarzeń w Springfield. Koncentruje się na eksploracji i misjach, ale oferuje także liczne zadania poboczne przedłużające przygodę.

Źródło: www.indy100.com