5 dużych usprawnień, które GTA VI musi wprowadzić


Sama wzmianka o wiadomościach związanych z następnym GTA gwarantuje, że internet ogarnie szaleństwo. Po prawie dekadzie grania w Grand Theft Auto 5 i jego wielu reedycjach, szum wokół następnego wpisu jest w gorączce.

Po premierze GTA 6 stanie się największą premierą rozrywkową w historii, podobnie jak poprzednie pozycje. Jeśli jednak Rockstar zamierza ponownie zaimponować graczom, będą musieli wprowadzić te 5 dużych ulepszeń, aby uniknąć rozczarowania graczy w taki sam sposób, jak w przypadku ostatnich tytułów triple-A.

Skup się na narracji ponownie

Źródło obrazu: Rockstar Games

Grand Theft Auto 5 przełamał nowy poziom dla serii, tworząc narrację z udziałem trzech grywalnych postaci; Michaela, Trevora i Franklina. Każda postać wydawała się odrębna i interesująca na swój sposób. Jednak historia jest opowiedziana z trzech perspektyw, co sprawia, że ​​ogólne tematy gry wydają się do pewnego stopnia zawiłe.

W Red Dead Redemption 2 prawdopodobnie łatwiej jest zrozumieć motywacje Arthura Morgana, a także kierunek, w jakim pisarze przyjęli tę historię. Tymczasem wiele misji i wątków fabularnych w GTA 5 wydawało się prostymi wymówkami dla głównych elementów stałych. Mamy nadzieję, że Rockstar może zapewnić graczom ten sam poziom zanurzenia i połączenia, jaki wielu graczy czuło z Arthurem Morganem.

Ulepsz strzelanie

Źródło obrazu: Rockstar Games

Rockstar to ta sama firma, która opracowała i opublikowała Max Payne 3, który ma jedne z najpłynniejszych strzelanek w jakiejkolwiek strzelance z perspektywy trzeciej osoby, nawet po 10 latach istnienia na rynku. Z tego powodu zaskakujące jest to, że większość tytułów Rockstar jest obiektywnie mniej zabawna w porównaniu do innych strzelanek.

Istnieją dwa możliwe wyjaśnienia tego dziwnego zjawiska. Jednym z powodów może być to, że Rockstar ceni realizm i zanurzenie ponad wszystko inne, a wszystkie ich grywalne postacie muszą poruszać się w realistyczny sposób, w przeciwieństwie do zwykłego bohatera gry Call of Duty. Innym powodem jest to, że Rockstar chce zrekompensować ich realistyczny ruch, dając przypadkowym graczom szansę na skuteczne eliminowanie wrogów z łatwością. Przy następnym wpisie fajnie byłoby doświadczyć płynniejszej strzelaniny, która rzuca wyzwanie graczowi.

Nadaj znaczenie pieniądzom

Pogoń za pieniędzmi jest siłą napędową narracji większości gier GTA. Z tego powodu trochę ironiczne jest to, że w połowie większości tytułów pieniądze stają się nieistotne dla większości graczy.

Niezależnie od tego, czy gracz ukradnie samochody, które chce, czy kupi całą potrzebną broń, pieniądze w końcu stają się losową liczbą w prawym górnym rogu dla większości graczy. Kolejny wpis ma szansę sprawić, że gracz naprawdę doceni każdy dolar, który zarobi w nielegalny sposób.

Może mieć stałe ulepszenie zdrowia związane z pieniędzmi lub mieć system, który sprawia, że ​​konieczne jest nauczenie się zarządzania pieniędzmi dla ogólnej korzyści swojej postaci. Oczywiście gracze nie powinni być księgowymi, aby odnieść sukces w grze, ale byłoby ciekawie zobaczyć, czy Rockstar może wstrząsnąć sytuacją.

Zwiększ interakcję z graczem

Źródło wideo: Rockstar Games

Drobną i główną cechą Red Dead Redemption 2 był system dialogów, który pozwalał graczom rozmawiać z każdym NPC w grze. Oczywiście gracze nie mogli prowadzić rozmów w stylu Mass Effect z każdym NPC, ale gracze mieli szansę wyrazić siebie i dowiedzieć się więcej o postaciach RDR 2.

Jeśli Rockstar mógłby zbudować ten system, mają szansę potencjalnie uczynić GTA 6 jedną z najbardziej wciągających gier, jakie kiedykolwiek wydano. Nie tylko to, ale Rockstar może również pójść o krok dalej i pozwolić graczom wejść do jeszcze większej liczby budynków w dowolnym mieście, które zdecydują się odwiedzić w następnej wersji.

Udostępnij GTA: Online

Źródło wideo: Rockstar Games

Czy próbowałeś grać w Grand Theft Auto: Online w 2022 roku? Niezależnie od tego, czy są nowi, czy starzy, gracze są bombardowani mnóstwem treści, które są albo mylące w nawigacji, albo wymagają mnóstwa szlifowania, aby doświadczyć. I chociaż posiadanie mnóstwa aktualizacji treści utrzymuje GTA: Online w pobliżu, Rockstar może lepiej aktualizować niektóre systemy w grze.

Na przykład większość graczy jest agresywnie popychana do kupowania mikrotransakcji, a gra żeruje na graczach z ograniczonym czasem, którzy chcą doświadczyć najnowszych aktualizacji. Jest to dalekie od czasów gry wieloosobowej Grand Theft Auto 4, w której gracze mieli po prostu całe Liberty City na wyciągnięcie ręki.

Teraz gracze muszą traktować część online jako drugą pracę, aby poczuć satysfakcję. Oczywiście Rockstar prawdopodobnie będzie podążał tą ścieżką ze względu na swój sukces, ale miejmy nadzieję, że kolejna iteracja GTA: Online może skupić się na zapewnieniu przyjemnego doświadczenia zamiast zbyt grindowego.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63104a8ca55b4eb0b1e824712d46643f&url=https%3A%2F%2Ftwinfinite.net%2F2022%2F08%2Fbig-improvements-gta-vi-has-to-implement%2F&c=13755929138543056642&mkt=fr-fr