5 błędów, których należy unikać w GTA 6 dla Rockstar Games

Oczekiwania wobec kolejnej gry Grand Theft Auto są wysokie, a fani mają nadzieję na ulepszenia w stosunku do GTA Online. Oto czego gracze nie chcieliby widzieć w następnej grze:

Żadnych latających samochodów i motocykli

Charakterystyczny styl serii Grand Theft Auto opiera się na realizmie, a wielu graczy preferuje realistyczną rozgrywkę. Jednak Rockstar Games przekroczyło granicę, dodając w GTA Online rzeczy, które nie pasują do oryginalnego klimatu gry.Latające samochody i motocykle to obecnie jedna z najbardziej niesławnych rzeczy w grach wieloosobowych. Wszystkie gry Grand Theft Auto opierają się na kradzieży samochodów i zarabianiu na popełnianiu różnych (wiarygodnych) przestępstw. Latające samochody i motocykle są już rzadkością w prawdziwym świecie, dlatego w grze powinna obowiązywać ta sama zasada – poza samolotami i helikopterami w następnej grze nie powinno być żadnych pojazdów powietrznych.

Żadnych mikrotransakcji

Nie oczekuje się powrotu mikrotransakcji do rozgrywki w GTA 6. Od czasu wprowadzenia Grand Theft Auto: Online Rockstar Games aktywnie ćwiczy dodawanie do gry nieistotnych mikrotransakcji, które gracze mogą wykorzystać do zdobycia nieuczciwej przewagi nad innymi. Choć Rockstar Games robi to w celu osiągnięcia dodatkowych zysków, Grand Theft Auto to już popularna seria, która co roku generuje miliony dolarów. Dlatego dodanie innych opcji zarabiania pieniędzy, takich jak karty Shark i subskrypcje GTA+, może nie być konieczne, biorąc pod uwagę, że studio ma już sukcesy finansowe.

Brak użycia rzeczywistych narzędzi do funkcji w grze

To, co dzieje się w grze, powinno pozostać w grze.W Grand Theft Auto 5 i Online firma Rockstar Games wprowadziła aplikację iFruit, którą można zainstalować na smartfonie, aby trenować Chopa, tworzyć tablice rejestracyjne i wykonywać wiele innych czynności. Praktyki tej nie należy stosować po premierze GTA 6. Na szczęście Rockstar Games zamknęło aplikację w grudniu 2022 roku. Jednak trwale wyłączyło to funkcję treningową Chopa, przez co nadal jest on niezadowolony z trybu fabularnego. Chociaż narzędzie do tworzenia plakietek zostało później ponownie wprowadzone, nadal wymaga ono użycia osobistej przeglądarki internetowej do tworzenia plakietek poza grą.

Garaże do kupienia

Jeśli Rockstar Games zdecyduje się nie pozwolić graczom na stałe trzymanie zakupionych pojazdów w trybie fabularnym, GTA 6 nie powinno mieć garaży do kupienia. W bieżącej grze zakupione przez Ciebie pojazdy znikają z mapy, a następnie zostają trwale zniszczone, jeśli się od nich oddalisz. Posiadanie innych samochodów to jedna z najbardziej pożądanych funkcji w GTA 6. Jeśli jednak Rockstar nie wprowadzi funkcji ubezpieczenia Grand Theft Auto Online do trybu fabularnego w następnej grze, garaże powinny być wolne od nieruchomości lub nabyte. Dodatkowo wielu graczy woli kraść samochody od NPC-ów, zamiast kupować je w trybie dla jednego gracza.

Uzbrojone losowe pojazdy

Rockstar Games powinno unikać dodawania broni do przypadkowych pojazdów. O ile pancerz i kuloodporne szyby są akceptowalne, o tyle uzbrojenie jest nieco ekstrawaganckie. W Grand Theft Auto 6 broń powinna być wydawana wyłącznie określonym pojazdom wojskowym, takim jak czołgi, samoloty szturmowe, łodzie podwodne itp. Chociaż istnieje już długa lista broni, która nie powinna powrócić w GTA 6, Rockstar Games powinno również ograniczyć dodawanie broni do pojazdów. Latający motocykl z samonaprowadzającymi rakietami już przyprawia o ból głowy w obecnej grze i za wszelką cenę należy unikać robienia tego samego w przyszłości.

Źródło: radiojukebox.eu