17-letni podejrzany o wyciek GTA 6 oskarżony przez brytyjską policję


W zeszłym tygodniu jeden z największych przecieków w historii gier wideo miał miejsce, gdy anonimowy użytkownik opublikował ponad godzinę materiału z rozwoju gry dla Grand Theft Auto 6 na stronie GTA Forums, twierdząc, że nabył aktywa z wewnętrznego kanału Slack w Rockstar Games. 17-letni podejrzany, który podobno stoi za tym GTA 6 wyciek, został aresztowany i oskarżony przez brytyjską policję.

Jak donosi Video Games Chronicle, 17-latek został aresztowany w Oxfordshire w czwartek w czwartek pod zarzutem włamania się do Rockstar Games i Ubera. Podejrzany został teraz oskarżony o dwa przypadki naruszenia warunków zwolnienia za kaucją i dwa przypadki niewłaściwego użycia komputera.

WIĘCEJ GTA 6 – GTA 6 ustawi poprzeczkę „dla każdej rozrywki” mówi Take-Dwa

Uważa się, że podejrzany jest członkiem Lapsus$, grupy hakerskiej, która była niezwykle aktywna w ciągu ostatniego roku. Grupa jest rzekomo odpowiedzialna za kilka naruszeń firm technologicznych, w tym Microsoft, Nvidia, Vodaphone, Ubisoft, Samsung i inne.

Dziennikarz Matthew Keys poinformował, że podejrzany – rzekomo odpowiedzialny za GTA 6 wyciek, a także naruszenie bezpieczeństwa Ubera, występującego po prostu pod nazwą „AK” – został aresztowany, gdy federalni funkcjonariusze organów ścigania w Stanach Zjednoczonych pracowali ze swoimi odpowiednikami w Wielkiej Brytanii, aby schwytać nastolatka.

„Źródło organów ścigania powiedziało, że co najmniej dwie inne osoby są prawdopodobnie zaangażowane w atak na Rockstar i Uber i oczekuje się dodatkowych aresztowań” – cytują źródła Keys.

Chociaż nie jest dokładnie potwierdzone, że haker włamał się zarówno do Rockstara, jak i Ubera, mimo że podejrzany tak twierdzi, oświadczenie wydane przez Ubera w zeszłym tygodniu potwierdziło potencjalny związek.

Podejrzany najwyraźniej pojawił się w Highbury Corner Youth Court w sobotę, 24 września, chociaż nie opublikowano jeszcze żadnych informacji na ten temat w Internecie.

Rockstar Games wydał oficjalne oświadczenie w związku z wyciekami, stwierdzając, że rozwój będzie nadal kontynuowany GTA 6 i nie będzie to miało żadnych długoterminowych konsekwencji, w tym opóźnienia gry.

Źródło: Kronika Gier WideoŹródło : https://www.glitched.online/17-year-old-suspect-behind-gta-6-leak-charged-by-uk-police/