Zmiana prezesa w miHoYo, deweloperze Genshin Impact

Właśnie dotarła ważna wiadomość dla fanów przebojowej gry wideo Genshin Impact. Z najnowszych informacji wynika, że ​​chińska firma stojąca za grą MiHoYo powołała nowego prezesa i obniżyła kapitał zakładowy. Decyzja ta rodzi wiele pytań i spekulacji.

Powołanie nowego prezydenta

Z informacji podanych przez Tianyancha, firmę specjalizującą się w informacji korporacyjnej, Liu Wei zastąpił Cai Haoyu na stanowisku prezesa i prawnego przedstawiciela MiHoYo. Nominacji tej towarzyszy zmiana roli współzałożycieli spółki.

Według MiHoYo funkcje współzałożycieli pozostają niezmienione. Liu będzie odpowiedzialny za zarządzanie spółką, natomiast Cai skoncentruje się na badaniach i zastosowaniu zaawansowanych technologii, rozwoju nowych projektów, a także integracji krajowych i międzynarodowych zasobów badawczo-rozwojowych.

Obniżenie kapitału zakładowego

Kolejna zaskakująca wiadomość dotyczy obniżenia kapitału zakładowego MiHoYo. Według dostępnych danych kapitał zakładowy spółki wzrósł z 334 mln juanów (43,4 mln dolarów) do 317 mln juanów.

Nie mamy informacji na temat przyczyn tej redukcji, należy jednak zaznaczyć, że MiHoYo nie jest spółką notowaną na giełdzie. Kapitał zakładowy jest wyznacznikiem wartości spółki, a decyzja ta może mieć konsekwencje dla jej sytuacji finansowej.

Dynamika sukcesu finansowego

Pomimo tych zmian MiHoYo nadal odnosi sukcesy. Według danych opublikowanych w czerwcu przez Guangming Daily, firma osiągnęła w zeszłym roku zysk netto w wysokości 16,1 miliarda juanów (2,3 miliarda dolarów), a aktywa netto na koniec roku wyniosły 37,4 miliarda juanów.

Gra Genshin Impact to także ogromny sukces finansowy MiHoYo. Według doniesień mobilna wersja gry od premiery we wrześniu 2020 r. wygenerowała ponad 4 miliardy dolarów przychodów. Liczby te obejmują 1,4 miliarda juanów (192 miliony dolarów) w Chinach, 960 milionów dolarów w Japonii i 860 milionów dolarów w Stanach Zjednoczonych.

Przy tak imponujących wynikach finansowych konieczne jest ścisłe monitorowanie postępów MiHoYo. Fani Genshin Impact z niecierpliwością czekają, aby zobaczyć, jak te zmiany wpłyną na przyszłość gry i firmy.

Źródło: www.bing.com