Wzmocnij swojego awatara w Genshin Impact dzięki wzniesieniu Vortex Vanquisher!

Vortex Vanquisher to jedna z najstarszych broni w Genshin Impact. Został wprowadzony w czwartym banerze wydarzenia związanego z bronią, obok Glinianego Miecza, Niewykuty. Chociaż Vortex Vanquisher jest charakterystyczną bronią Zhongli, z pewnością nie jest to jego najlepsza broń. W rzeczywistości ta broń jest idealna dla głównych postaci DPS, które polegają na obrażeniach fizycznych. Jednak ogólnie rzecz biorąc, Vortex Vaquisher jest dobrą bronią zapasową dla twoich postaci, a nie koniecznością.

Umiejętność posługiwania się bronią – Złoty Mość

Vortex Vanquisher zwiększa procentowo obrażenia od ataku posiadacza broni. Zwiększa także siłę tarczy o 20%. Kiedy ataki trafiają w przeciwników, obrażenia ATK posiadacza broni zwiększają się o 4% na 8 sekund. Efekt ten ma maksymalnie 5 ładunków i może wystąpić co 0,3 sekundy. Kiedy posiadacz broni jest chroniony tarczą, premia do ataku wzrasta o 100%. W sumie, przy poziomie wyrafinowania 0, twoja postać może zwiększyć obrażenia od ataku aż o 20% bez tarczy i o 120% z tarczą.

Choć Vortex Vanquisher wspiera mocne strony postaci typu Polearm – dużą liczbę ataków w krótkim czasie – nie jest idealnie dopasowany do żadnej konkretnej postaci. Yun Jin prawdopodobnie wyciągnie z tego najwięcej ze względu na swoją zdolność do generowania tarcz i umiejętność wzmocnienia obrażeń ATK swojego Odłamka Żywiołu. Jednak broń najlepiej sprawdza się w przypadku głównego DPS. Ponieważ jednak inne bronie typu Polearm lepiej pasują do wyznaczonej postaci niż Vortex Vanquisher do Zhongli, nigdy nie znajduje się ona na szczycie listy jako pozycja obowiązkowa.

Udoskonalenie

Każde udoskonalenie zwiększa siłę tarczy i premię do ataku. Siła tarczy wzrasta o 5% przy każdym udoskonaleniu, maksymalnie do 40%. Ładunki ATK zwiększają się o 1% za każde udoskonalenie, zwiększając premię do 8%. Bez tarczy i z poziomem udoskonalenia 5, Vortex Vanquisher może zwiększyć obrażenia od ataku posiadacza broni o 40%. Z tarczą premia ta wzrasta do 140%.

Statystyki broni

W poniższej tabeli znajdują się statystyki broni na każdym poziomie:

Materiały Wniebowstąpienia

Oto materiały potrzebne do ulepszenia Vortex Vanquisher:

Stopień Wniebowstąpienia 1 – Poziomy od 1 do 40: 5 ziaren aerosyderytu, 5 odłamków kruchej kości, 3 odznaki poszukiwacza skarbów i 10 000 Mora.

Stopień Wniebowstąpienia 2 – Poziomy od 41 do 50: 5 monet Aerosyderytu, 18 Odłamków Kruchej Kości, 12 Odznak Poszukiwacza Skarbów i 20 000 Mora.

Stopień Wniebowstąpienia 3 – Poziomy od 51 do 60: 5 monet aerosyderytu, 9 odłamków twardej kości, 9 odznak srebrnego kruka i 30 000 mory.

Stopień Wniebowstąpienia 4 – Poziomy od 61 do 70: 5 kawałków aerosyderytu, 18 odłamków twardej kości, 14 odznak srebrnego kruka i 45 000 mory.

Stopień Wniebowstąpienia 5 – Poziomy od 71 do 80: 5 okruchów aerosyderytu, 14 odłamków skamieniałych kości, 9 odznak Złotego Kruka i 55 000 Mora.

Stopień Wniebowstąpienia 6 – Poziomy od 81 do 90: 5 fragmentów aerosyderytu, 27 odłamków skamieniałych kości, 18 odznak Złotego Kruka i 65 000 Mora.

W sumie 25 ziaren aerosyderytu, 14 monet aerosyderytu, 14 kawałków aerosyderytu, 6 fragmentów aerosyderytu, 15 kruchego odłamka kości, 23 sprężystego odłamka kości, 27 skamieniałego odłamka kości, 23 insygniów poszukiwacza skarbów, 27 insygniów srebrnej wrony, 41 insygniów Złotego Kruka, a do pełnego wzniesienia się tej broni wymagane jest 225 000 Mora.

Źródło: www.bing.com