Wuthering Waves: gra, która na nowo odkrywa eksplorację otwartego świata

Wuthering Waves jest wreszcie dostępne, a gra oferuje ogromny otwarty świat podobny do Genshin Impact. Jest jednak jedna cecha, która sprawia, że ​​eksploracja w Wichrowych Falach jest o wiele bardziej atrakcyjna dla graczy, którzy doświadczyli obu.

Płynna i uproszczona eksploracja

Wuthering Waves zawiera elementy podobne do Genshin Impact, z tą różnicą, że w Wuthering Waves elementy te nie oddziałują ze sobą. Wręcz przeciwnie, ogólna walka jest znacznie trudniejsza i kładzie nacisk na parowanie i uniki.

Z drugiej strony w Genshin Impact pojawiają się reakcje, w których trzeba wymieszać odpowiednie elementy, aby zadać obrażenia. Ta funkcja Genshin Impact jest również uwzględniona w eksploracji, gdzie potrzebujesz odpowiednich przedmiotów, aby odblokować filary, drzwi i zamki.

Czasami w Genshin Impact skrzynie są ukryte za stertą kamieni. Można je złamać tylko wtedy, gdy masz postać Geo, taką jak Zhongli. W Wuthering Waves nie jest to konieczne. Kilka zamachów podstawowego miecza rozbija formacje skalne i pozwala na postęp.

Bardziej dostępne i doceniane podejście

To sprawia, że ​​eksploracja jest niezwykle łatwa, ponieważ nigdy nie jesteś zmuszony zmieniać grup, dzięki czemu możesz biegać z czymkolwiek chcesz w otwartym świecie. To skłoniło wielu graczy w społeczności do pochwalenia tej funkcji w porównaniu z innymi grami w stylu gacha, takimi jak Genshin Impact.

Wuthering Waves oferuje znacznie płynniejszą eksplorację niż Genshin Impact. Jeden z graczy uważa, że ​​Wichrowe Fale „tworzą niezłą równowagę pomiędzy eksploracją a walką. »

W Wuthering Waves istnieje tylko jedna forma łamigłówki, która wymaga zmiany miejsca, w którym potrzebna jest postać z bronią. Jednak te łamigłówki są dość rzadkie, co podkreśla wybór zmiany członka drużyny zamiast konieczności ciągłej zmiany członka drużyny w Genshin Impact.

Inny gracz stwierdził również, że Genshin Impact „trudno się cieszyć” ze względu na różnice w eksploracji.

Można śmiało powiedzieć, że eksploracja „Wichrowych fal” trafiła w czuły punkt widzów. Eksploracja jest nie tylko łatwa, ale także satysfakcjonująca, ponieważ otrzymujesz Echa pokonując potwory. Te Echa są niezbędnymi elementami konstrukcji Twojej postaci.

Wniosek

Oznacza to, że nigdy nie musisz robić nic dodatkowego, ponieważ samo bieganie po świecie zapewnia ci prawie wszystko, czego potrzebujesz. Gracze uważają, że Wichrowe Fale działają znacznie płynniej w porównaniu do Genshin Impact.

Źródło: www.dexerto.com