Wskazówki przewodnik piętro 12 Spiral Abyss Genshin Impact 4.0

Szukasz ostatecznego wyzwania w Genshin Impact? Nie szukaj dalej niż Trąba Otchłani, a zwłaszcza piętro 12. Ten ostatni etap wyzwania końcowego jest prawdziwym sprawdzianem twoich drużyn i umiejętności budowania. Są to zacięte bitwy z czasem, w których musisz stawić czoła falom potężnych wrogów. Aby zdobyć najlepsze nagrody, musisz jak najszybciej oczyścić każdą komnatę Trąby Otchłani. Ponieważ jest to najtrudniejsza zawartość w grze, zrozumienie każdego wyzwania i budowanie najlepszych zespołów jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu. Oto nasz przewodnik, jak oczyścić 12. piętro Otchłani Wichru w najlepszy możliwy sposób.

Jak wyczyścić Abyssal Whirlpool Floor 12 w Genshin Impact

Każda aktualizacja Abyssal Whirlwind oferuje unikalne ulepszenia, które pomogą ci w bitwach. Ta aktualizacja jest błogosławieństwem Księżyca Otchłani: Księżyca Transcendencji. To ulepszenie ma następujące efekty: „Kiedy postać odzyskuje HP, zwiększa swój atak o 10% na 10 sekund. Maksymalnie 3 kumulacje. Rozliczenia międzyokresowe liczone są niezależnie. Kiedy postać traci HP, zyskuje 40 punktów Mistrzostwa Żywiołów na 10 sekund. Maksymalnie 3 kumulacje. Rozliczenia międzyokresowe liczone są niezależnie. Efekty odzyskiwania i utraty HP są od siebie niezależne, a kumulacje są liczone niezależnie. »

Abyssal Whirlpool Floor 12 generalnie nie ma zaburzeń linii Leyline, dlatego też wasze drużyny nie otrzymają żadnych dodatkowych wzmocnień. Aby pokonać wyzwania, które na Ciebie czekają, będziesz musiał polegać wyłącznie na sile swojego zespołu.

Polecane postacie

Poziom 12 Whirlpool Otchłani ponownie faworyzuje jednostki Hydro i Pyro, dzięki liczbie wrogów w każdej komnacie, której przeciwdziałają efekty Hydro i Pyro. Dlatego też normalnie powinieneś posiadać szereg jednostek Hydro i Pyro, które będziesz mógł wykorzystać podczas tych trudnych walk. Oto kilka polecanych postaci na 12. piętrze Trąby Otchłani w Genshin Impact:

Xiangling i Bennett po raz kolejny dominują na tym piętrze dzięki swojej kultowej synergii i mocy. W drugiej połowie każdego pomieszczenia na tym piętrze znajduje się jeden lub dwóch wrogów, którym przeciwstawia się element Pyro, więc użycie obu gwiazd elementu Pyro znacznie ułatwi to piętro. Upewnij się, że używasz obu tych znaków, jeśli dobrze je przygotowałeś.

Tak jak Xingqiu i Yelan byli niezwykle silnymi jednostkami na 11. piętrze, są ponownie bardzo skuteczni na 12. piętrze. W pierwszej połowie każdego pomieszczenia na tym piętrze znajdują się wrogowie słabi przeciwko żywiołowi Hydro, więc będziesz chciał skorzystać z tego przynajmniej jedna z tych jednostek, aby Ci pomóc.

Jednostki Dendro, takie jak Alhaitham czy Nahida, będą dobrze łączyć się z jednostkami Hydro. W szczególności wykorzystanie drużyny Hyperbloom pomoże ci w walce z wieloma bossami na tym piętrze, ponieważ reakcja Hyperbloom jest dobrze znana z tego, że jest jednym z najlepszych źródeł obrażeń pojedynczego celu w grze.

Mając na uwadze te wskazówki, rozważ następujące drużyny na Otchłani Wichru w Genshin Impact:

Tartaglia / Kazuha / Xiangling / Bennett

Hu Tao / Zhongli / Xingqiu / Yelan

Lyney / Kazuha / Xiangling / Bennett

Alhaitham / Xingqiu / Yelan / Kuki Shinobu

Sypialnia pierwsza na 12. piętrze

W pierwszej połowie tego pokoju znajduje się boss Maguu Kenki. Sztuczna inteligencja tego bossa stała się nieco trudniejsza. Zwykle możesz upewnić się, że Maguu Kenki teleportuje się na tył areny. Jednakże Maguu Kenki ma teraz nieprzewidywalny wzór ataku i zwykle po każdym ataku teleportuje się w inne miejsce. Zwróć uwagę gdzie teleportuje się Maguu Kenki. Na początku będziesz musiał poczekać około dziesięciu sekund, aż Maguu Kenki się naładuje. Możesz rozpocząć rotację nieco wcześniej, aby zapewnić swojemu głównemu DPS największe okno ataku. Możesz sprawdzić nasz przewodnik po tym bossie, aby uzyskać więcej szczegółów na temat jego specyficznego wzorca ataku. Po utracie około 33% HP Maguu Kenki szarżuje na potężny atak, którego będziesz musiał uniknąć lub użyć wybuchu żywiołu, aby go anulować. W tej fazie Maguu Kenki nie odniesie żadnych obrażeń, więc wykorzystaj ten czas, aby naładować swój żywiołowy wybuch. To ostatnia faza, w której Maguu Kenki będzie odporny na obrażenia.

W drugiej połowie tej komnaty znajdują się dwie fale wrogów. Pierwsza fala składa się z czterech skażonych fantazmatów rozszczepiających/tryskających wodę. Ci wrogowie są z żywiołu Hydro i są całkowicie odporni na obrażenia Hydro. Z drugiej strony, nadal są nasycone Hydro i otrzymają dodatkowe obrażenia od Pyro dzięki reakcji Vaporize. Te fantazmaty są również podatne na kontrolę tłumu, więc użycie Kazuhy do zgrupowania tych wrogów w celu zmaksymalizowania obrażeń obszarowych ułatwi ci czyszczenie. Po tej fali spotkacie maga Fatui Cryo Cicina, specjalistę meków od budownictwa i meka specjalistę od represji. Skoncentruj się najpierw na Magie Cryo Cicinie, ponieważ pozostali dwaj wrogowie powinni w naturalny sposób ruszyć w twoją stronę, co pozwoli ci zmaksymalizować obrażenia obszarowe i przyspieszyć czyszczenie.

Sypialnia druga na piętrze 12

W pierwszej połowie tego pokoju znajduje się Cesarz Ognia i Boss Żelaza. Boss ten nie jest groźny pod względem ataków, jednak na początku walki przyzwie potężną tarczę Pyro. Ten boss może nadal otrzymywać przyzwoite obrażenia, gdy tarcza Pyro jest podniesiona, ale ze zmniejszoną częstotliwością. Wyczerpanie tej tarczy Pyro zwiększy obrażenia twoich ataków, a także ogłuszy bossa, dając ci łatwą okazję do ataku. Tarcza Pyro może się zregenerować, jeśli nie zabijesz bossa wystarczająco szybko po zniszczeniu tarczy za pierwszym razem. Możesz sprawdzić nasz przewodnik po tym bossie, aby uzyskać więcej szczegółów na temat jego specyficznego wzorca ataku.

W drugiej połowie tej komnaty w pierwszej fali będziesz walczył przeciwko Eremite Scorching Loremaster i Eremite Daythunder. Pokonaj tych wrogów, skupiając się najpierw na Mistrzu Wiedzy, pozwalając Piorunom zbliżyć się do ciebie. Następnie zmierzysz się z wrogami Large Shatterstone i Overgrown Breacher Prismus. Jeden otrzyma tarczę Dendro, a drugi tarczę Geo. Te tarcze są zwodniczo słabe, więc pokonuj tych wrogów normalnie.

Sypialnia trzecia na 12. piętrze

W pierwszej połowie tej komnaty znajduje się wielu wrogów meków, Kwiecista Tancerka od Uczonego Sundeera i Pyroslinger Karwasz od Harcownika Fatui. Jednostki wodne przydadzą się do wyczerpywania tarcz Pyro utworzonych przez Pyroslinger Bracer.

W drugiej połowie tej komnaty znajduje się apartament bossa Icewind: Nemezis Coppeliusa. W tej iteracji walki boss będzie częściej otrzymywał tarczę Cryo, przez co jednostki Pyro będą potrzebne. Dodatkowo ataki tego bossa są nieco bardziej niszczycielskie, dlatego warto zabrać na tę walkę potężnego uzdrowiciela. Możesz sprawdzić nasz przewodnik po tym bossie, aby uzyskać więcej szczegółów na temat jego specyficznego wzorca ataku.

Genshin Impact jest dostępny na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Źródło: www.pcinfestation.com