Wirusowy mem taneczny Genshin Impact robi furorę w grach TikTok

Wirusowy trend na TikTok dotyczący gry wideo

Jeśli nie korzystasz z TikToka, będziesz zaskoczony, jak najmniejsza rzecz związana z grami wideo może zamienić się w ogromny, wszechobecny trend, który wykracza nawet poza własną społeczność. To właśnie dzieje się teraz z Genshin Impact. Replika Neuvillette, jednej z grywalnych postaci w grze RPG miHoYo, eksplodowała w aplikacji, a kilka milionów użytkowników obejrzało i polubiło filmy z jej głosem.

Źródło trendu

Zjawisko wykorzystuje fragment Neuvillette mówiący „Mechaniczny mówca analizy kardynalnej”, który jest skalą używaną w systemie sprawiedliwości wszechświata gry i która unieważnia czyjkolwiek wyrok w sądzie. Jednak powodem, dla którego miliony ludzi nagle poznały nazwę tego urządzenia, nie jest tradycja Genshin Impact, ale raczej rytmiczna gra aktora Raya Chase’a, która przypomina pentametrowy iambik, który słyszeliśmy w sztuce Szekspira.

Zabawne jest to, że Chase nie mówi w ten sposób „Cardinal Analysis Mechanical Speaker” tylko raz w Genshin Impact, zrobił to wiele razy, do tego stopnia, że ​​w popularnym nagraniu pojawiło się kilka ujęć, na których mówi to w rytmie podobnym do to piosenka popowa. Teraz użytkownicy TikTok publikują zabawne tańce do tego nagrania i jest pyszne.

Reakcja aktora

Chase, który jest również znany ze swojej pracy w grach takich jak Final Fantasy XV jako Noctis, a niedawno wcielił się w rolę Guile’a w Street Fighter 6, podchodzi do tego spokojnie i nawet opublikował własny film z odpowiedzią, wpisując się w ten trend, ale z niespodzianką .

Neuvillette jest częścią historii Genshin Impact od jakiegoś czasu, ale dołączył do gry jako grywalna postać dopiero we wrześniu. To pokazuje, jak szybko coś może się rozprzestrzenić i wyprzedzić swoich fanów.

Źródło: kotaku.com