Wirusowy mem taneczny Genshin Impact dominuje w grach Tiktok

Wirusowe zjawisko Genshin Impact na TikTok

Neuvillette znajduje się przed gigantycznym oknem. Jeśli nie korzystasz z TikToka, możesz być zaskoczony, jak najmniejsza rzecz związana z grami może zamienić się w ogromny, wszechobecny trend, który wykracza nawet poza własną społeczność. To właśnie dzieje się teraz w przypadku Genshin Impact, gdy replika Neuvillette’a, jednej z grywalnych postaci w grze RPG firmy miHoYo, eksplodowała w aplikacji, a kilka milionów użytkowników obejrzało i polubiło gry wideo z jego głosem.

Trend, który się rozprzestrzenia

W trendzie posługuje się fragmentem Neuvillette’a mówiącym „Mechaniczny mówca analizy kardynalnej”, który jest skalą stosowaną w systemie sądowniczym wszechświata i która unieważnia czyjkolwiek wyrok w sądzie. Jednak historia Genshin Impact nie jest powodem, dla którego miliony ludzi nagle znają nazwę tego urządzenia. Nie, ludzie tworzą filmy na podstawie wersetów Neuvillette’a, ponieważ występ aktora Raya Chase’a jest rytmiczny i przypomina heksametr z wiersza Szekspira.

Chase, który jest również znany ze swojej pracy w grach takich jak Final Fantasy XV jako Noctis, a niedawno wcielił się w rolę Guile’a w Street Fighter 6, podchodzi do tego z humorem i nawet w odpowiedzi opublikował własny film, wpisując się w ten trend, ale z odwróceniem.

Szybka popularność Neuvillette

Neuvillette jest częścią historii Genshin Impact od jakiegoś czasu, ale dołączył do gry jako grywalna postać dopiero we wrześniu. To pokazuje, jak szybko coś może się rozprzestrzenić i wyprzedzić swoich fanów.

Źródło: Finance.yahoo.com