Wichrowe fale: nowy wpływ Genshin?

Wichrowe fale: nowy konkurent Genshin Impact

Wuthering Waves wywołało ogromny entuzjazm i jak dotąd w dużej mierze spełniło oczekiwania. Gra ma podobieństwa z Genshin Impact, jeśli chodzi o eksplorację otwartego świata i budowanie zespołu/postaci.

Podobieństwa z wpływem Genshin

Ponieważ wiele z tych gier czerpie inspiracje od siebie nawzajem, WuWa ma wiele podobieństw do Genshina. Najbardziej oczywistą jest otwarta mapa świata dostępna w obu grach. Obydwa światy są pełne zadań pobocznych i zagadek do odkrycia. Wydarzenie eksploracyjne obejmuje wyścigi, małe bitwy lub łamigłówki wymagające wykorzystania określonych mechanik gry.

Skład drużyny w obu meczach jest w większości podobny, choć występują pewne różnice. Tam, gdzie Genshin używa czterech znaków, WuWa używa trzech. Postacie te obejmują sześć elementów, z których cztery są takie same jak te w Genshin w Fusion (Pyro), Glacio (Cryo), Electro (Electro) i Aero (Ameno). Pozostałe dwa przedmioty to Havoc i Spectro, podobne do Quantum i Imaginary z popularnej gry gacha Honkai Star Rail firmy Hoyoverse.

Różnice w działaniu Genshin

Chociaż wiele systemów w obu grach jest podobnych, różnią się między sobą zasadniczymi różnicami. Walka WuWy jest bliższa grze typu soulslike, w której doskonale zaplanowane uniki zapewniają odporność, a niektóre ataki można sparować. Jest to szczególnie ważne w przypadku bossów, którzy mają wskaźnik uderzeń, który może osłabić ich i znacznie zwiększyć obrażenia. Rotacja postaci jest generalnie znacznie szybsza w WuWa, a postacie są w stanie budować umiejętności wprowadzające i końcowe, które albo wzmacniają następną postać, albo zadają ogromne obrażenia.

Wichrowe Fale nie mają reakcji żywiołów, jak w Genshin Impact, zamiast tego skupiają się na synergii zespołu ze wzmocnieniami.

System Echa również będzie zupełnie inny w porównaniu do Artefaktów w Genshin Impact. Echa w WuWa zdobywa się pokonując potwory lub uprawiając pola Echo. Po osiągnięciu maksymalnego poziomu można je ustawić tak, aby odblokowywały statystyki podrzędne. W przeciwieństwie do Genshina, te podstaty są od początku maksymalne. Ogólnie rzecz biorąc, system WuWa wydaje się w porównaniu z nim bardziej satysfakcjonujący i łatwiejszy w hodowli.

Czy Wichrowe Fale są już lepsze niż Genshin Impact?

Po trudnym technicznym starcie, o ile nie wystąpią nieprzewidziane okoliczności, które mogłyby go zatopić, Wichrowe Fale mają duże szanse na rywalizację z Genshin Impact. Przyjemność z rozgrywki i fabuła będą zależeć od preferencji gracza, ale wiele systemów WuWa zawiera już duże ulepszenia, o które wielu prosiło. Te zmiany w jakości życia mogą mieć ogromne znaczenie.

Mimo że nie jest w stanie przebić Genshina, rywalizacja jest dobra w obu grach. Może to zainspirować Genshina do wprowadzenia zmian, które ulepszą grę i uszczęśliwią fanów.

Ogólnie rzecz biorąc, obie gry należy porównywać ze sobą, chyba że w jednej lub drugiej zostaną wprowadzone ogromne zmiany. Jednakże dobrze jest widzieć, że WuWa podjęła wysiłek, aby wprowadzić znaczące różnice, zamiast stać się kopią Genshin Impact osadzonej w innej serii.

Źródło: screenrant.com