Uznany kompozytor Genshin Impact opuszcza HoYoverse, aby realizować swoje muzyczne marzenia.

Genshin Impact, gra gacha z otwartym światem, odniosła duży sukces dzięki wielu aspektom, w tym ścieżce dźwiękowej. Tak popularne, że niedawno HoYoverse ogłosiło kilka światowych koncertów, podczas których muzykę z gry wykonają na żywo orkiestry.

Rozczarowujący początek

Niestety, jeden z kluczowych kompozytorów, Yu-Peng Chen, znany również pod pseudonimem Chen Zhiyi, zdecydował się opuścić dewelopera. Według przetłumaczonego postu na Weibo wydaje się, że odchodzi w dobrych stosunkach. „Po wielu przemyśleniach i kilku dyskusjach z firmą zdecydowałem się opuścić miHoYo i zespół HOYO-MiX, aby realizować swoje muzyczne marzenia” – napisał.

Dodaje: „Szczerze proszę wszystkich o zrozumienie i uszanowanie mojej decyzji. W przyszłości będę nadal podążał ścieżką muzyczną. W przyszłym roku planuję wydać nową płytę z muzyką czysto instrumentalną, a konkretne plany zostaną ogłoszone wkrótce. Mam nadzieję, że nadal będziecie wspierać moją twórczość. W przyszłości będę nadal odkrywać cuda Teyvatu z Tobą jako podróżnikiem! »

Znaczna strata, ale zasoby nadal istnieją

Oczywiście jest to ogromna strata dla HoYoverse. Jednakże zespół HOYO-MiX składa się z wielu utalentowanych kompozytorów i jesteśmy pewni, że będą oni nadal tworzyć doskonałą muzykę do Genshin Impact i innych gier. Ponadto wydaje się, że drzwi do współpracy Chena nie są całkowicie zamknięte, być może w formie bardziej ograniczonej roli freelancera.

Źródło: www.bing.com