Ujawniono najważniejszą moc w Genshin Impact

Boskie Gnosy w Genshin Impact

W świecie Genshin Impact Boskie Gnozy są potężnymi artefaktami, które czynią Archontów boskimi i zostały im nadane po Wojnie Archontów. Jednak te przedmioty są pożądane i krążą plotki, że Caryca zamierza wskrzesić upadłego Potomka za pomocą Gnosów innych Archontów.

Znaczenie Gnosów

Każdy Archont trzyma Gnozę, miniaturową figurę szachową reprezentującą żywioł Archonta. Jak ujawniono w najnowszym zadaniu Archonta Fontaine, Gnozy powstają ze zwłok Trzeciego Potomka, stworzonych przez pierwszych dwóch Potomków, przy użyciu siły żywiołów i ich ciał. Caryca i jej emisariusze, Zwiastunowie Fatui, starają się ich zebrać wszelkimi możliwymi środkami.

Podbój pozostałych Archontów przez Carycę nie jest pozbawiony stawek, ponieważ zbiór siedmiu Gnosów ma boskie implikacje, a figury szachowe służą jako dowód boskości. Jeśli Caryca zjednoczy wszystkie Gnosy, niektórzy zastanawiają się, czy jej celem nie jest wskrzeszenie Trzeciego Potomka.

Zbiór Gnosów

Najczcigodniejsza Caryca wysyła swoich Zwiastunów przez Teyvat, aby siłą lub dyplomacją zebrali Gnosy innych Archontów. Zatem ci Zwiastuni wykonują tajemniczą misję dla swojej bogini. Dobrze to ilustruje fakt, że La Signora siłą usunęła Gnozę Anemo z Venti. Podobnie Scaramouche próbował siłą usunąć Gnozę Dendro z Kusanali.

Chociaż część Gnozy została zebrana w sposób pokojowy, pozostaje kwestia Gnozy Pyro. Rzeczywiście mówi się, że caryca planuje wskrzesić Trzeciego Potomka, co wiąże się z wieloma boskimi kwestiami i niebezpieczeństwami.

Źródło: www.bing.com