Twórcy Assassin’s Creed i Genshin Impact korzystają z nowego systemu sztucznej inteligencji dla postaci niezależnych, ale Nvidia „nie ma prostych odpowiedzi” na temat tego, jak ukształtuje się ta technologia

Rewolucyjna nowa technologia dla gier wideo

Twórcy gier Genshin Impact i Assassin’s Creed zaczną używać zupełnie nowej technologii Nvidii opartej na sztucznej inteligencji dla NPC, ale Nvidia nie ujawnia, na czym ta nowa technologia była szkolona. Poinformowano, że podczas targów CES 2024 Nvidia zaprezentowała zupełnie nową technologię opartą na sztucznej inteligencji technologii, obiecującej lepszych NPC-ów w grach i „nieograniczonych możliwości dla programistów”. NPC stworzeni za pomocą tej technologii mieliby rewolucyjne zdolności w zakresie rozmów, percepcji i generowania działań.

Wczesne wdrożenia technologii

Według Digital Trends zarówno HoYoverse, jak i Ubisoft zaczną wykorzystywać nową technologię Nvidii przy tworzeniu swoich gier. Te dwie firmy są jednymi z pierwszych na świecie, które korzystają z technologii Nvidii, a szybkość partnerstwa sugeruje, że umowy te zostały zawarte za kulisami przed wczorajszym ogłoszeniem.

Nie jest jednak jasne, w jaki sposób napędzana jest technologia Nvidii. Kiedy Digital Trends zapytało firmę, w jaki sposób wytrenowało technologię pisania i nadawania głosu postaciom, Nvidia odpowiedziała, że ​​„nie ma prostej odpowiedzi”. Według doniesień Nvidia twierdziła, że ​​różne narzędzia w ramach tej technologii zostały przeszkolone przy użyciu różnych zbiorów danych.

Niezależnie od tego, jakie są te różne zestawy danych, Nvidia nie ujawnia ich obecnie. Jak wskazuje Digital Trends, wśród aktorów głosowych pojawią się obawy, że np. technologia AI jest szkolona przy użyciu lektorów aktorów, którzy nie wyrazili wyraźnej zgody, aby ich głos był w ten sposób wykorzystywany.

Poprzednie reakcje na podobne technologie

Kiedy w zeszłym roku Microsoft ujawnił własną wersję technologii AI do pisania i dawania głosu postaciom, aktorzy stanowczo sprzeciwili się nowej technologii. „Jeśli chcesz rozpocząć karierę jako aktor głosowy, nie zawracaj sobie tym głowy” – napisał wówczas jeden z aktorów, a inny dodał: „to jeszcze trudniej będzie pozyskać nowe talenty w grach wideo. »

Wniosek

Aby poznać kolejne premiery gier w roku 2024, zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym przewodnikiem po grach na rok 2024, w którym znajdziesz przegląd wszystkich najważniejszych wydań zaplanowanych na ten rok.

Źródło: www.bing.com