Rozszyfrowanie fikcyjnej teorii nieba w Genshin Impact

Teoria fałszywego nieba w Genshin Impact

Jedną z największych zagadek w Genshin Impact jest teoria False Sky. Tutaj dowiesz się, jak to się ma do bliźniaków i co ma wspólnego z prawdziwą naturą świata.

Czy mieszkańcy Teyvat żyją pod fałszywym niebem?

Gwiazdy, niebo… wszystko to wielka mistyfikacja, kłamstwo – Wędrowiec

W 2020 roku, wkrótce po wydaniu Genshin Impact, Wędrowiec, wcześniej znany jako Scaramouche, wypowiedział ten legendarny cytat w ograniczonym czasowo zadaniu „Where Ancient Stars Align”.

Pomysł jest taki, że istnieje świat równoległy, odwrócony do góry nogami w stosunku do tego, w którym podróżujemy, zwrócony w stronę prawdziwego nieba. Oznacza to, że Otchłań, a wraz z nią źródło wszelkiej wiedzy i wszystkich sieci energetycznych, Irminsul, są w rzeczywistości zwrócone na prawą stronę. Większość mieszkańców Teyvat nie jest tego świadoma, dlatego wiele bardzo zagmatwanych rozmów można w ten sposób usprawiedliwić. Tighnari stwierdził kiedyś, że Irminsul pcha w dół, a nie w górę, i oczywiście tak by pomyślał, gdyby nie zdawał sobie sprawy, że sam był przez cały czas odwrócony do góry nogami.

Sfabrykowane cywilizacje powietrzne i podziemne

Wiele upadłych cywilizacji, które zbuntowały się przeciwko bogom, łączyło jedno: zostały zbudowane pod ziemią, z dala od kontrolującego wzroku Celestii i bliżej prawdziwego nieba. Przykłady obejmują niektóre konstrukcje króla Deshreta, Otchłań, a także całą cywilizację Khaenri’ah i Enkanomiya. Wygląda na to, że każdy region miał jakieś powiązania ze światem podziemnym.

Osobista teoria, którą chciałbym w tym miejscu przedstawić, jest taka, że ​​być może przez cały ten czas mieliśmy przed oczami prawdziwe niebo. Pomyśl o tym, za każdym razem, gdy otwierasz mapę, za wszystkimi niezbadanymi obszarami pojawia się niebiański ekran – widzisz, dokąd zmierzam? Z pewnością byłoby fajnie, gdyby to było prawdziwe niebo, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jako gracze mamy niemal lepszą, autorską perspektywę na świat. Jesteśmy od tego naprawdę oderwani.

Gracze zauważyli, że Celestia z każdą aktualizacją jest coraz bliżej, jednocześnie zbliżając się do podróżnika. Co to oznacza, można jedynie spekulować, zwłaszcza jeśli niebo zostało faktycznie sfabrykowane. Czy to ostrzeżenie od Celestii? A komu, podróżnikowi, jego bratu czy frakcji Fatui, która z całych sił kradnie gnozy? Tak czy inaczej, nie sądzę, że Celestia jest zadowolona z niezależnego kierunku, w jakim podąża rasa ludzka. Widzieliśmy, do czego jest zdolna w przypadku Khaenri’ah i istnieje duża szansa, że ​​znów zobaczymy coś podobnego.

I czy nie byłoby zabawne, biorąc pod uwagę całą przeciwstawną symbolikę, którą widzimy w Teyvat, gdzie Teyvat symbolizuje Lekkość i Otchłań, ciemność, z jednej strony iluzję, a z drugiej prawdę, że bliźniacy zostaną rozdzieleni, aby wspólnie odsłonić prawdziwą naturę tego świata? (Widzisz co zrobiłem?)

Doktor: „Pozwól, że cię zapytam… czy, przy całej swojej ogromnej wiedzy, słyszałeś kiedyś plotkę, że „niebo Teyvat jest fałszywe”? » Nahida: „…Hę? » Doktor: „To jest tajemnica ukryta przez Irminsula dotycząca „prawdy” tego świata…”

W tym artykule znajdują się linki partnerskie oznaczone symbolem zakupów. Linki te mogą zapewnić nam niewielką prowizję pod pewnymi warunkami. To nigdy nie wpływa na cenę produktów dla Ciebie.

Źródło: Earlygame.com