Rewolucja Furiny w Genshin Impact: nowe życie dla Jeana i Noelle

Furina i zmiana w metagrze Genshin Impact

Pojawienie się Furiny zrewolucjonizowało metagrę Genshin Impact, dodając nowe wymiary do budowania zespołu i przywracając do życia wcześniej niepopularne i niszowe postacie oraz zestawy artefaktów.

Uzdrowiciele są ważniejsi niż kiedykolwiek

Mechanikę manipulacji HP postaci Fontaine’a można dostrzec w sposobie, w jaki Furina wchodzi w interakcję ze swoim pełnym zestawem. Wraz z pojawieniem się Furiny oddani uzdrowiciele mają teraz jeszcze jeden powód, aby dołączyć do swoich drużyn.

Wcześniej uzdrowicieli nigdy nie używano wyłącznie ze względu na ich zdolność leczenia, ale ze względu na wszystko, co wnieśli do zespołu. Ale biorąc pod uwagę wszystko, co Furina wnosi do zespołu, możliwe jest włączenie jej do grona czystych uzdrowicieli, takich jak Barbara czy Qiqi, nawet jeśli nie jest to najlepszy wybór.

Niepopularne postacie znów są w centrum uwagi

Furina szczególnie odmłodziła dwie wcześniej niepopularne postacie: Jean i Noelle. Jean jest preferowanym wsparciem Anemo dla Furiny, ponieważ ogromne leczenie Jeana może natychmiast aktywować wzmocnienie obrażeń Furiny.

Noelle stała się potężnym głównym DPS, który można sparować z Furiną. Dzięki swojej zdolności do leczenia całej drużyny swoimi atakami, może także regularnie aktywować wzmocnienie obrażeń Furiny podczas jej rotacji.

Każda postać może teraz korzystać z dwóch potężnych i ekskluzywnych zestawów artefaktów

Przed przybyciem Furiny tylko postacie Fontaine’a mogły używać zestawu Marechaussee Hunter, podczas gdy tylko Xiao mógł używać zestawu Vermillion Hereafter. Jednak dzięki zdolności Furiny do wysysania HP członków drużyny, każda postać może teraz korzystać z tych zestawów artefaktów.

Pozaekranowa obsługa Hydro dla normalnych, nieatakujących postaci

Przed przybyciem Furiny głównymi ofensywnymi jednostkami Hydro były Yelan i Xingqiu. Ponieważ jednak ataki Hydro poza ekranem Yelana i Xingqiu mogły zostać wywołane jedynie przez normalne ataki aktywnej postaci, niektóre postacie, które nie używają normalnych ataków, szukały członka drużyny Hydro poza ekranem.

Teraz, dzięki Przywołaniom Ataku Furiny, postacie, które potrzebują aplikacji Hydro poza ekranem, ale nie używają normalnych ataków, znalazły nowego sojusznika.

Furina znacząco zmieniła metagrę Genshin Impact, dodając nowe wymiary do budowania zespołu i stylów gry, co czyni ją bardzo przydatnym dodatkiem do każdego konta.

Źródło: www.bing.com