Reorganizacja w miHoYo, chińskim gigancie gier wideo, twórcy Genshin Impact

Chińska firma zajmująca się grami wideo miHoYo, twórca gier Genshin Impact i Honkai: Star Rail, ogłosiła zmianę na kierownictwie wraz z mianowaniem Liu Wei na nowego prezesa w związku z rezygnacją Cai Haoyu ze stanowiska, jak wynika z najnowszych danych chińskiego koncernu Chińska Administracja Handlowa.

Zmiana zarządu w miHoYo

Firma miHoYo z siedzibą w Szanghaju zaktualizowała niedawno swoje informacje w oficjalnym systemie rejestracji przedsiębiorstw. Cai Haoyu ustąpił ze stanowiska prezesa miHoYo i przekazał swoje obowiązki Liu Wei.

Nie podano przyczyn tej zmiany kierunku. Jednak miHoYo obniżyło również swój kapitał zakładowy z 334 milionów juanów do 317 milionów juanów.

Nowe role w firmie

Cai Haoyu, Liu Wei i Luo Yuhao założyli miHoYo w 2011 roku, kiedy wszyscy trzej byli absolwentami inżynierii na Uniwersytecie Jiao Tong w Szanghaju. Cai pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego, Liu był prezesem, a Luo był dyrektorem. Nie jest jasne, co stało się ze stanowiskiem dyrektora generalnego.

Firma miHoYo wskazała, że ​​ta zmiana kierunku jest konieczna, aby sprostać przyszłym potrzebom rozwojowym firmy. Cai skoncentruje się teraz na badaniach i zastosowaniu zaawansowanych technologii, opracowywaniu nowych projektów oraz łączeniu krajowych i zagranicznych zasobów badawczo-rozwojowych.

Liu Wei, który był publiczną twarzą miHoYo, nadal będzie odpowiedzialny za zarządzanie sprawami spółki.

Sukcesy miHoYo

Dzięki grom takim jak Genshin Impact i Honkai: Star Rail miHoYo odnotowało w ostatnich latach znaczne przychody. Genshin Impact, wydana we wrześniu 2020 roku gra akcji z otwartym światem, na koniec ubiegłego roku wygenerowała globalne przychody w wysokości 4 miliardów dolarów.

Według danych Sensor Tower, gra Honkai: Star Rail, oparta na serii Honkai studia miHoYo, pobiła wszelkie rekordy premiery chińskiej gry wideo.

Według raportu gazety Guangming Daily w 2022 r. miHoYo osiągnęło całkowite przychody w wysokości 27,34 miliarda juanów i zysk netto w wysokości 16,15 miliarda juanów. Firma znalazła się także na liście „30 najlepszych chińskich przedsiębiorstw kulturalnych” na kontynencie.

Wizja miHoYo na przyszłość

Celem MiHoYo jest stworzenie wirtualnego świata, w którym do 2030 roku chciałby żyć miliard ludzi. Wizja ta wpisuje się w strategię firmy skupioną na innowacjach kulturowych i technologicznych.

Dzięki Liu Wei na czele firmy i Cai Haoyu poświęcającemu się badaniom i rozwojowi nowych technologii, miHoYo stale się rozwija i pozycjonuje się jako jeden z liderów chińskiej branży gier wideo.

Źródło: www.bing.com