Przewodnik po rolnictwie Genshin Impact: Aberrants Fontemer

Wraz z wydaniem wersji 4.0 Genshin Impact i wprowadzeniem regionu Fontaine, gracze napotkali nowych wrogów znanych jako Fontemer Aberrants. Te wodne formy życia można spotkać w całym regionie Fontaine, zarówno na lądzie, jak i pod wodą. Ci nowi wrogowie urozmaicają ekosystem gry i zapewniają graczom nowe wyzwania do pokonania podczas eksploracji tego nowego regionu.

Rodzaje odchyleń Fontemer

Fontemer Aberrants firmy Genshin Impact obejmują różne stworzenia morskie, w tym kraby, koniki morskie, foki, ośmiornice i inne. Występują w różnych kolorach i mają różny poziom agresji. Chociaż stawienie im czoła i pokonanie ich jest ogólnie proste i łatwe, z wyjątkiem wersji z minibossami (Local Legends), istnieje kilka szczegółów, o których należy pamiętać. Należy zauważyć, że wszystkie Aberranty Fontemera upuszczają ten sam materiał, Perłę Transoceaniczną, a także jej formy o wyższej rzadkości, Fragment Transoceanic i Kryształ Ksenochromatyczny, które są używane do wznoszenia się postaci i talentów, zwłaszcza postaci takich jak Freminet i Voyageur Hydro.

Obecnie istnieje 7 normalnych wersji Fontemer Aberrants i 3 wersje elitarne, które są generalnie potężniejsze i można je znaleźć zarówno na lądzie, jak i na morzu.Warto zauważyć, że wersje elitarne mają większą szansę na upuszczenie większej rzadkości wersje talentów i sprzętu wzniesienia, podczas gdy normalne wersje upuszczają głównie Perły Transoceaniczne ze względu na modyfikatory szansy na wypadnięcie.

Dodatkowo, w odróżnieniu od normalnych konfiguracji, które generalnie nie są agresywne i będą atakować tylko wtedy, gdy gracze zaatakują pierwsi, elitarne konstrukcje tworzą agresywnych graczy, gdy się do nich zbliżają, niezależnie od tego, czy są atakowani, czy nie. Te elitarne wersje zyskają także tarczę, gdy zostaną znalezione na lądzie, zmniejszając otrzymywane obrażenia. Jednak ta tarcza nie czyni ich odpornymi na obrażenia, w przeciwieństwie do innych tarcz wroga, takich jak tarcze Magów Otchłani lub Heroldów Otchłani. Oto wszystkie typy Fontemer Aberrants, na jakie mogą natknąć się gracze:

Odbiegające od normy Fontemer Normal:

– Anielski Zając Morski
– Krab pancerny
– Kula ośmiornicy
– Tłusta bestia
– Bulgoczący konik morski
– Meduza kapeluszowa
– Promień myśliwego

Elitarni aberranci Fontemera:

– Bulgoczący konik morski
– Zając morski cherubinowy
– Sztywny krab tarczowy

Jak hodować aberranty Fontemera

Przy prawie 500 stanowiskach Fontemer Aberrants, z których większość znajduje się pod wodą, nie jest całkowicie możliwe podążanie określoną trasą uprawy. Niemniej jednak, ponieważ większość materiałów o wyższej rzadkości wypada z elitarnych Aberrantów Fontemer, zaleca się, aby gracze najpierw hodowali te na lądzie, a następnie korzystali z przewodnika śledzenia wrogów w grze, aby znaleźć te pod wodą, a także hodowali te, które mogą napotkać na swojej drodze do kolejnych miejsc. Na szczęście przewodnik śledzenia wrogów zwykle pokazuje tylko grupy z elitarnymi Aberrantami Fontemera (chyba że nie ma już żadnych), ale obok nich mogą znajdować się także normalne wersje.

Należy zauważyć, że chociaż gracze mogą używać umiejętności swojej postaci na lądzie, aby pokonać Aberrantów Fontemer, dla graczy pod wodą najlepiej jest jak najlepiej wykorzystać zdolności pobliskich stworzeń ksenochromatycznych, takich jak wodne ostrza Promieni Łowcy , fale sonarowe Bestii Tłustych i zbroję Krabów Opancerzonych. Te stworzenia zwykle można znaleźć w okolicy i będą miały na głowie znacznik odpowiadający ich zdolnościom, aby ułatwić graczom ich odnalezienie. Następnie gracze mogą po prostu użyć podstawowych ataków po wycelowaniu w nich, aby zdobyć ich umiejętności. Należy zauważyć, że pokonanie Aberrantów Fontemera jest całkowicie możliwe bez konieczności nabywania zdolności ksenochromatycznych, w przeciwieństwie na przykład do zniszczenia Bubble Barnacle. Jednak robienie tego przy użyciu podstawowych ataków zajmie po prostu więcej czasu, a gracze są bardziej narażeni na ataki tych wrogów, co może spowodować upadek ich postaci.

W przypadku Fontemer Aberrants na lądzie gracze mogą zasadniczo zabrać ze sobą dowolną drużynę, której zwykle używają do rolnictwa. Biorąc jednak pod uwagę, że mogą zyskać tarczę, najlepiej jest skupić się na zastosowaniu jak największej liczby przedmiotów (a najlepiej dodać co najmniej jedną postać Hydro, aby była skuteczna przeciwko wszystkim elitom), aby wyczerpać ich tarcze za pomocą reakcji żywiołów. W trybie tarczy zazwyczaj przeprowadzają potężniejsze (i żywiołowe) ataki, zyskując jednocześnie 60% odporności na wszystkie żywioły i typy obrażeń. Wrzący Konik Morski otrzymuje Tarczę Elektronową, Zając Morski Cherubin otrzymuje Tarczę Cryo, a na koniec Krab Twardej Tarczy otrzymuje Tarczę Pyro.

Lokalizacje Fontemara Aberrants na lądzie

Oto kilka tras, którymi gracze mogą podążać na lądzie, aby łatwo znaleźć Aberranty Fontemera:

Anormalni Fontemer w Belleau:

Na południu mapy, w pobliżu pierwszej Statuy Siedmiu, którą gracze znajdą po dotarciu do Fontaine, formacje wyspiarskie są domem dla wielu Aberrantów Fontemer. Niemniej jednak najbliższy punkt warp, aby się tam dostać, prowadzi przez najbardziej wysunięty na południe punkt warp w regionie Beryl, ale najlepiej przez Domenę Artefaktów w regionie Belleau, a następnie należy okrążyć każdą wyspę i sąsiednie wybrzeża. Gracze, którzy chcą jak najlepiej wykorzystać tę konkretną trasę, mogą również nurkować między wyspami, aby po drodze znaleźć pod wodą Fontemer Aberrants.

W południowej części głównej wyspy regionu Belleau znajduje się również więcej Aberrantów Fontemera, do których można łatwo dotrzeć poprzez pobliski punkt warp.

Istnieją także dwie inne lokalizacje Fontemer Aberrants w środkowej i północnej części regionu Belleau. Najlepiej jednak hodować je podczas eksploracji podwodnych lokacji, gdyż punkt teleportacji na lądzie nie jest wystarczająco blisko. Korzystając z podwodnego punktu teleportacji, gracze mogą napotkać znacznie więcej wrogów, aby uprawiać ziemię i zwiększać efektywność swojej trasy rolniczej.

Aberrants Fontemer na dworze Fontaine:

Chociaż na lądzie w Fountain Court nie ma zbyt wielu konkretnych lokalizacji dla Aberrantów Fontemer, kilka istniejących lokalizacji jest w rzeczywistości wypełnionych kilkoma grupami elitarnych Aberrantów Fontemer i normalnymi wersjami około dwóch. Jeden z takich punktów, jak widać na powyższym obrazku, znajduje się w północnej części Fountain Court, po zachodniej stronie mapy, gdzie gracze znajdą wielu Aberrantów Fontemer, teleportując się do punktu wyznaczonego do teleportacji.

Podobnie, teleportując się do wyznaczonego punktu teleportacji pokazanego na mapie i podążając wzdłuż linii brzegowej na zachód, gracze natkną się na dodatkowych Aberrantów Fontemer. Wschodnia część regionu Fountain Court nie ma takich lądowych wrogów, podczas gdy pomiędzy nimi znajduje się wielu podwodnych wrogów.

Aberranci Fontemer w Beryl:

Fontemer Aberrants można spotkać na całym wybrzeżu Beryl, w tym w pobliżu śródlądowych jezior znajdujących się pośrodku tego obszaru. Gracze muszą po prostu wybrać najbliższe punkty teleportacji i podążać wzdłuż wybrzeża, aby je znaleźć.

Na północnym wybrzeżu Beryl znajduje się również wiele miejsc, do których można dotrzeć za pośrednictwem pobliskich punktów teleportacyjnych.

Genshin Impact jest teraz dostępny na urządzenia mobilne, PC, PS4 i PS5. Wersja na Switcha jest w fazie rozwoju.

Źródło: www.bing.com