Przewodnik po konstelacjach Fremineta – Genshin Impact

Freminet to nowa, 4-gwiazdkowa postać Cryo wprowadzona w Genshin Impact. Doskonale radzi sobie z zadawaniem przeciwnikom obrażeń kriogenicznych i fizycznych. Poza walką znacznie ułatwia eksplorację podwodną, ​​zmniejszając zużycie wytrzymałości wodnej drużyny.

Konstelacja Fremineta – Automatona

W przeciwieństwie do innych postaci, Konstelacje Fremineta jedynie zwiększają jego statystyki. Nie dodają niczego specjalnego do jego umiejętności żywiołów ani jego Wybuchu Żywiołów. Zwiększają jednak moc jego żywiołowej umiejętności – Kałuża Ciśnienia. Nawet na podstawowym poziomie Konstelacji większość obrażeń Fremineta pochodzi z Kałuży Ciśnieniowej.

Najlepszy poziom konstelacji dla Fremineta to C6 ze względu na poprawę statystyk zapewnioną przez poprzednie konstelacje. Jeśli jednak posiadasz odpowiednie Artefakty, C2 jest dobrym punktem zatrzymania, ponieważ zmniejsza również koszt jego Wybuchu.

C1 – Sny o błyszczącym oceanie

Kałuża pod ciśnieniem składa się z dwóch części: ciśnienia rozrywającego i licznika czasu. Dopóki licznik czasu jest aktywny, kałuża pod ciśnieniem zmienia się w ciśnienie rozrywające. Aktywacja C1 zwiększa współczynnik CRIT ciśnienia rozrywającego o 15%.

C2 – Pingwiny i Kraina Obfitości

Kiedy zostanie aktywowane Ciśnienie Rozrywające, przywraca Freminetowi 2 Energii. Jeśli Freminet wywoła Ciśnienie Rozrywające na poziomie 4, przywraca 3 Energię.

Wybuch Żywiołów Fremineta – Zasadzka Nocnych Łowców – kosztuje 60 Energii. Chociaż nie używasz często Wybuchu, resetuje on czas odnowienia Kałuży Ciśnienia, dodaje ładunek Osobistego Timera, a także skraca czas odnowienia Fremineta o 70%. Zasadniczo ta konstelacja ma na celu umożliwienie Freminetowi maksymalnego wykorzystania jego umiejętności żywiołów.

C3 – Pieśń wirów i Wybielone Piaski

Po aktywacji Normalny Atak Fremineta – Płynne Wiry – zyskuje 3 poziomy talentu. Jego maksymalny poziom ulepszenia wynosi 15.

Obecnie tylko Lyney i Freminet mają Konstelacje, które wpływają na ich talent Normalnego Ataku.

C4 – Taniec śnieżnego księżyca i fletu

Po tym jak Freminet aktywuje Freeze, Shatter lub Superconductor przeciwko przeciwnikom, jego atak wzrasta o 9% na 6 sekund. Może gromadzić maksymalnie 2 ładunki. Efekt ten może być aktywowany co 0,3 sekundy.

Gdy dotrzesz do tej konstelacji, dodaj Fremineta do drużyny zdolnej do zadania Zamrożenia, Rozbicia lub Nadprzewodnictwa, aby skorzystać ze wzmocnienia obrażeń. Od tego momentu skuteczność Fremineta w wywoływaniu tych reakcji będzie się tylko poprawiać.

C5 – Noce przy kominku i szczęście

Po aktywacji elementarna umiejętność Fremineta – Kałuża pod ciśnieniem – zyskuje 3 poziomy talentu. Maksymalny poziom ulepszenia wynosi 15.

C6 – Moment przebudzenia i postanowienia

Po tym jak Freminet aktywuje Freeze, Shatter lub Superconductor przeciwko przeciwnikom, jego CRIT DMG wzrasta o 12% na 6 sekund. Freminet może gromadzić do 3 ładunków i może być aktywowany co 0,3 sekundy.

Teraz, uruchamiając Freeze, Shatter lub Superconductor, Freminet skorzysta zarówno ze wzmocnienia obrażeń, jak i zwiększenia jego CRIT DMG. ATK można zwiększyć do 18%, a DMG CRIT można zwiększyć do 36%.

Źródło: gameranx.com