Przewodnik po hodowli Fontemer Aberrants w Genshin Impact

Wraz z wydaniem wersji 4.0 Genshin Impact i wprowadzeniem regionu Fontaine, gracze napotkali nowych wrogów znanych jako Fontemer Aberrants. Te wodne formy życia można spotkać w całym regionie Fontaine, na lądzie i pod wodą. Ci nowi wrogowie urozmaicają ekosystem gry i dostarczają graczom nowych wyzwań do pokonania podczas eksploracji nowego regionu.

Rodzaje wartości odstających Fontemera

Obecnie istnieje 7 normalnych Aberrantów Fontemer i 3 wersje elitarne, które są generalnie silniejsze i można je znaleźć na lądzie i w morzu. Ważne jest, aby pamiętać, że wersje elitarne mają większą szansę na upuszczenie wersji talentów i wniebowstąpienia o wyższej rzadkości materiałów, podczas gdy normalne wersje upuszczają głównie perły transoceaniczne ze względu na modyfikatory szansy na wypadnięcie. Oto wszystkie typy Fontemer Aberrants, na jakie mogą natknąć się gracze:

Normalne wartości odstające Fontemera:

– Anielski Zając Morski
– Krab pancerny
– Ośmiornica kulkowa
– Tłusta bestia
– Lśniący konik morski
– Kapelusz meduzy
– Promień myśliwego

Elitarne wartości odstające Fontemera:

– Bulwar konika morskiego
– Zając morski cherubinowy
– Krab tarczowy rufowy

Jak hodować aberrantów Fontemera

Z prawie 500 punktami odstającymi Fontemara, z których większość znajduje się pod wodą, nie jest możliwe podążanie określoną trasą. Mimo to, ponieważ większość materiałów o wyższej rzadkości wypada z Elite Fontemer Aberrants, zaleca się, aby gracze najpierw hodowali te na lądzie, a następnie korzystali z przewodnika śledzenia wrogów w grze, aby znaleźć te pod wodą, jednocześnie hodując te, które mogą napotkać w drodze do następnych punktów . Wygodnie, przewodnik po tropieniu wrogów zazwyczaj pokazuje tylko grupy z elitarnymi aberrantami Fontemera (chyba, że ​​już ich nie ma), ale obok nich mogą znajdować się także normalne wersje.

Należy zauważyć, że chociaż gracze mogą używać umiejętności swoich postaci na lądzie, aby pokonać aberrantów Fontemera, najlepiej, aby pod wodą dobrze wykorzystali zdolności pobliskich ksenochromatycznych stworzeń, takich jak wodne ostrza promieni łowcy, fale sonaru tłustych bestii i zbroję krabów pancernych. Te stworzenia zwykle można znaleźć w okolicy i będą miały na głowie znacznik odpowiadający ich zdolnościom, aby ułatwić graczom ich zlokalizowanie. Następnie gracze mogą po prostu użyć podstawowych ataków po wycelowaniu w nie, aby zdobyć ich umiejętności. Należy zauważyć, że pokonanie Aberrantów Fontemera jest całkowicie możliwe bez konieczności nabywania zdolności ksenochromatycznych, w przeciwieństwie do np. konieczności zniszczenia kulistej pąkli. Jednak robienie tego przy użyciu podstawowych ataków zajmie po prostu więcej czasu, a gracze będą bardziej narażeni na ataki tych wrogów, co może spowodować upadek ich postaci.

W przypadku Fontemer Outliers na lądzie gracze mogą w zasadzie używać dowolnej drużyny, której zwykle używają do rolnictwa. Jednakże, biorąc pod uwagę, że mogą zdobyć tarczę, najlepiej jest skupić się na zastosowaniu jak największej liczby przedmiotów (a najlepiej dodać co najmniej jedną postać Hydro, aby było to wykonalne przeciwko wszystkim Elitom), aby wyczerpać ich tarcze reakcjami żywiołów. Będąc w trybie tarczy, zazwyczaj przeprowadzają silniejsze (i żywiołowe) ataki, zyskując jednocześnie 60% odporności na wszystkie żywioły i typy obrażeń. Konik morski Bulbler otrzymuje tarczę elektryczną, zając morski Cherubic otrzymuje tarczę krio, a na koniec krab tarczowy Stern otrzymuje tarczę ogniową.

Lokalizacje odstające Fontemera na lądzie

Oto kilka tras, którymi gracze mogą podążać na lądzie, aby łatwo znaleźć Aberranty Fontemera:

Wartości odstające od Fontemera do Belleau:

Na południe od mapy, w pobliżu pierwszego posągu Siedmiu, który gracze napotkają po przybyciu do Fontaine, formacje wyspowe są pełne Aberrantów Fontemer. Niemniej jednak najbliższy punkt warp, aby się tam dostać, prowadzi albo przez najbardziej wysunięty na południe punkt warp w regionie Beryl, ale najlepiej przez Domenę Artefaktów w regionie Belleau, a następnie okrąż każdą wyspę i wybrzeże sąsiednich regionów. Gracze, którzy chcą jak najlepiej wykorzystać tę konkretną trasę, mogą również nurkować między wyspami, aby znaleźć po drodze podwodne Fontemer Aberrants.

W południowej części głównej wyspy w regionie Belleau znajduje się również więcej Aberrantów Fontemera, do których można łatwo dotrzeć poprzez pobliski punkt warp.

Istnieją również dwie inne lokalizacje wartości odstających Fontemera w środkowej i północnej części regionu Belleau. Najlepiej jednak hodować je podczas eksploracji podwodnych lokacji, gdyż w pobliżu nie znajduje się punkt teleportacji na lądzie. Korzystając z podwodnego punktu teleportacji, gracze mogą napotkać znacznie więcej wrogów, aby uprawiać ziemię i zwiększać efektywność swojej trasy rolniczej.

Odbiegacze od Fontemer do sądu w Fontaine:

Chociaż na lądzie w Fontemer Court nie ma zbyt wielu konkretnych miejsc dla Fontemer Aberrant, kilka istniejących miejsc jest w rzeczywistości wypełnionych kilkoma zestawami elitarnych Fontemer Aberrants i normalnymi wersjami wokół nich. Jedno z takich miejsc, jak pokazano na powyższym obrazku, znajduje się w północnej części Fountain Court na zachodzie mapy, gdzie gracze znajdą wiele Fontemer Aberrant podczas teleportacji do wyznaczonego punktu teleportacji.

Podobnie, teleportując się do wyznaczonego punktu teleportu zaznaczonego na mapie i podążając wybrzeżem na zachód, gracze napotkają innych Aberrantów Fontemer. Wschodnia część regionu lądowego Fontanny Dworu nie ma takich wrogów, podczas gdy pomiędzy nimi znajduje się wielu podwodnych wrogów.

Wartości odstające od Fontemera do Beryl:

Fontemer Outliers można znaleźć na całym wybrzeżu Beryl, w tym w pobliżu śródlądowych jezior znajdujących się w centralnej części tego regionu. Gracze muszą po prostu wybrać najbliższe punkty teleportacji i podążać wzdłuż wybrzeża, aby je znaleźć.

Północne Wybrzeże Beryl ma również wiele lokalizacji, do których można dotrzeć za pośrednictwem pobliskich punktów teleportacyjnych.

Genshin Impact jest teraz dostępny na urządzenia mobilne, PC, PS4 i PS5. Wersja na Switcha jest obecnie w fazie rozwoju.

Źródło: www.bing.com