Pokonaj Icewind Suite w Genshin Impact

Doświadcz nowych, ekscytujących wyzwań z bossami w otwartym świecie przygodowej gry RPG Genshin Impact. Aktualizacja 4.0 wprowadziła nowych bossów z unikalną mechaniką walki, zapewniając nowe wyzwania i łupy. W tym artykule przedstawiamy Państwu tancerzy Mekas Coppelię i Coppeliusa, dwóch niezwykłych szefów, których nie należy lekceważyć.

Gdzie mogę znaleźć wystawę Icewind Suite?
Wystawę Icewind Suite można łatwo zlokalizować na całym świecie. Udaj się do regionu Fountain Court. Teleportuj się do latarni morskiej Lucine Fountain i kieruj się na północny zachód. Tancerze Mekas, Coppelia i Coppelius, znajdują się w konstrukcji na świeżym powietrzu na końcu korytarza.

Jak wybrać rodzaj wyzwania?
Nie będziesz miał możliwości bezpośredniej konfrontacji z tancerzami Mekas. Aby rozpocząć wyzwanie, będziesz musiał porozmawiać z Maillardetem, NPC znajdującym się na szczycie południowych schodów, obok kamery. Jest badaczem odpowiedzialnym za wystawę Icewind Suite. Do wyboru są dwie wersje: Coppelia’s Requiem: Anemo boss challenge, znane również jako Icewind Suite Duality, strona A Coppelius’ Nemesis: A Cryo boss challenge, znane również jako Icewind Suite Duality, strona B Kiedy po raz pierwszy rozmawiasz z Maillardetem , wyjaśni cel wyzwania Apartament Icewind i zaprosi Cię do pomocy w zbieraniu danych bojowych na temat Meków. Za każdym razem będziesz musiał z nim porozmawiać, żeby móc zmierzyć się z bossem.

Czym różnią się poszczególne wyzwania Icewind Suite?
Kiedy staniesz twarzą w twarz z tymi bossami, szybko zauważysz, że w obu opcjach obecni są obaj tancerze i obaj Cię zaatakują. Zawsze jednak będą występować zasadnicze różnice, które będą zależeć od rodzaju wybranego wyzwania:

– Główny tancerz wybranego przez ciebie wyzwania będzie jedyną osobą, która odniesie obrażenia od twoich ataków.
– Każdy Mek ma inną orientację Arkhe.
– Schematy walki każdego Meka będą się zmieniać w zależności od wybranego wyzwania.
– Każde wyzwanie będzie miało punkt kulminacyjny, podczas którego w centrum uwagi znajdzie się szef wyzwania.
– Za każde wyzwanie przyznawane są różne nagrody, w tym główny element potrzebny do awansowania postaci.

Jak ukończyć Requiem Coppelii?
Coppelia to kobieta-Mek, która używa wachlarza do zadawania obrażeń Anemo. Podczas tego wyzwania to ona będzie bohaterką, czyli główną tancerką i to na niej będziesz musiał skoncentrować swoje ataki. Walka z Coppelią preferuje zręczność, a nie brutalną siłę. Jest także sprzymierzona z Ousią, więc jednostka z sojuszem Pneumy pomoże ci skuteczniej radzić sobie z niektórymi jej trudniejszymi atakami. Ataki dystansowe ułatwią pokonanie Coppelii, która nieustannie otacza się wichrami Anemo, przez co trudno ją trafić.

Wzory ataku Coppelii i Coppeliusa dla drużyny A
Jako gwiazda strony A Coppelia często tańczy w centrum uwagi. Będzie stale bronić się atakami fanów i rozmieszczaniem wokół siebie małych trąb powietrznych Anemo, ale ty zawsze będziesz przemieszczać się z zewnątrz do środka walki. W tej wersji wyzwania Coppelius będzie krążył wokół niej i po obwodzie sceny, zadając różne rodzaje ataków Cryo obszarowych.

W Wyzwaniu Requiem Coppelii napotkasz następujące ruchy:
– Podwójny obrót: Meki obracają się, unosząc wachlarze i peleryny, aby zadać obrażenia Anemo i Cryo przy uderzeniu.
– Winda stacjonarna: Coppelius okrąża Coppelię i podnosi ją. Pozostawia za sobą ślad sopli, które eksplodują i zadają obrażenia Cryo przy kontakcie.
– Lodowy Rozkwit: Coppelius podnosi laskę, a następnie uderza nią w ziemię, uwalniając smugę kolców Cryo w linii prostej, które zadają obrażenia Cryo przy uderzeniu.
– Rozprysk Odłamków: Coppelius szybko okrąża Coppelię, kręcąc laską w dłoni i rzucając małymi stalaktytami we wszystkich kierunkach, które przy uderzeniu zadają obrażenia Cryo.

Oprócz tych normalnych ruchów, punkt kulminacyjny Coppelii przebiega następująco:
– Na początku kulminacji Coppelia i Coppelius przechodzą na środek sceny. Coppelia przywołuje trzy Trąby Requiem, które poruszają się powoli zgodnie z ruchem wskazówek zegara i nieustannie przysysają do nich postacie. Możliwe, że po atakach Coppeliusa te wiry zostaną nasycone Cryo, co znacznie zwiększy ich możliwości zadawania obrażeń.
– Po zapłodnieniu Ousią Coppelia wykonuje swój taniec. Najpierw dwukrotnie uderza wachlarzem do przodu, a następnie uwalnia impuls wiatru. Niedługo potem powtarza tę sekwencję, wykonując dwa ruchy i uwalniając dwa impulsy. W tym czasie Coppelius będzie na przemian biegał po obwodzie Coppelii i po obwodzie sceny. Za każdym razem, gdy je zmieni, będzie atakował postacie na swojej drodze. Będzie także na przemian wykonywał Lodowy Rozkwit i rzucał Lodowe Ostrza w stronę postaci.
– Punkt kulminacyjny można przerwać, jeśli trzy razy z rzędu trafisz Coppelię atakami Pneumy, zaraz po tym, jak zostanie nasycona Ousią.

Jak pokonać Nemezisa Coppeliusa?
Coppelius to męski Mek, który wykonuje różne ruchy laską, aby zadać obrażenia Cryo. Jest bohaterem wyzwania strony B, więc jako jedyny odniesie obrażenia, mimo że Coppelia nadal będzie na scenie, atakując razem z nim. W walce z Coppeliusem priorytetem jest siła i wytrzymałość. Niektóre z jego ataków wykorzystują nawet tarczę, więc musisz skupić się na zadawaniu obrażeń, a nie na uniku, w przeciwieństwie do walki z jego odpowiednikiem. Coppelius jest również sprzymierzony z Pneumą, więc jednostki sprzymierzone z Ousią będą najskuteczniejsze w przeciwdziałaniu jego tarczy. Reakcje Arkhe mogą natychmiast obezwładnić wrogów z tarczą, ale ich tarcze są nadal podatne na reakcje żywiołów.

Wzory ataku Coppelii i Coppeliusa dla strony B
Podczas strony B Coppelius będzie tańczył na środku sceny. Będzie podróżować z Coppelią. W przeciwieństwie do niej, w normalnej fazie walki nie zada prawie żadnych obrażeń, gdyż po prostu skupi się na wykonywaniu ruchów tanecznych. W tej wersji wyzwania Coppelia zostanie wystrzelona w powietrze i zada różne obrażenia Anemo, gdy wyląduje lub wejdzie w kontakt z postaciami.

W wyzwaniu Coppelius Nemesis spotkasz następujące ruchy:
– Podwójny obrót: Meki obracają się, podnosząc pelerynę i wachlarz, aby przy uderzeniu zadać obrażenia Cryo i Anemo.
– Winda stacjonarna: Coppelius okrąża Coppelię i podnosi ją. Pozostawia za sobą ślad sopli, które eksplodują i zadają obrażenia Cryo przy kontakcie.
– Lodowy Rozkwit: Coppelius podnosi laskę, a następnie uderza nią w ziemię, uwalniając smugę kolców Cryo w linii prostej, które zadają obrażenia Cryo przy uderzeniu.
– Rozprysk Odłamków: Coppelius szybko okrąża Coppelię, kręcąc laską w dłoni i rzucając małymi stalaktytami we wszystkich kierunkach, które przy uderzeniu zadają obrażenia Cryo.

Stosując się do tych różnych ataków i wskazówek, powinieneś być w stanie ukończyć wyzwania pakietu Icewind i zdobyć cenne łupy, aby móc dalej ulepszać swoje postacie w Genshin Impact. Więc przygotuj się, wybierz wyzwanie i pokaż tancerzom Mekas, na co cię stać!

Źródło: www.thegamer.com