Obejrzyj zwiastun gry Masquerade of the Guilty studia Genshin Impact w wersji 4.2!

Genshin Impact wypuści w przyszłym tygodniu długo oczekiwaną aktualizację do wersji 4.2, „Masquerade of the Guilty”.

Wzbogacenie narracji i rozszerzenie świata gry

Jak ogłosił HoYoverse, ta aktualizacja obiecuje wzbogacić narrację gry i rozszerzyć jej świat, wprowadzając nowe postacie i wyzwania oraz kontynuując wciągającą historię, która rozpoczęła się w wersji 4.0. Gracze będą mogli zanurzyć się w nowych podwodnych regionach na wschód od Fontanny, odblokowując kolejny rozdział podróży Podróżnika pośród zbliżającej się zagłady.

Bezpośrednie zagrożenie dla narodu Fontaine

Naród Fontaine stoi na krawędzi katastrofy w miarę rozwoju wyprawy po Archonta. Pojawia się egzystencjalne zagrożenie w postaci Pierwotnej Wody Morskiej, zdolnej do rozpuszczenia samej esencji Fontainian. W odpowiedzi zawierane są mało prawdopodobne sojusze, nawet z Harbinger Fatui Arlecchino, aby stawić czoła temu kryzysowi. Gracze powinni spodziewać się zmierzenia się z nowymi przeciwnikami, takimi jak Wszechpożerający Narwal, cotygodniowy boss z niszczycielskimi atakami obszarowymi, oraz Tulpa Hydro, stworzenie zdolne do zwiększenia swoich umiejętności w walce.

Dwie ważne nowe postacie

Jednak aktualizacja to nie tylko zagłada; wprowadza także dwie ważne postacie Fontaine’a. Archontka Hydro Furina dołącza jako pięciogwiazdkowa posiadaczka Hydro miecza, oferując elegancki styl walki, który może przełączać się pomiędzy dwoma charakterami Arkhe, zmieniając jej wygląd i umiejętności żywiołów. Moce Furiny osiągają swój punkt kulminacyjny wraz z Osądem Żywiołów, który zapewnia jej drużynie zarówno obrażenia, jak i korzyści lecznicze. Charlotte, czterogwiazdkowa użytkowniczka katalizatora Cryo, łączy dziennikarstwo i walkę ze swoją kamerą Monsieur Verite, zapewniając leczenie i obrażenia Cryo. Ich wprowadzenie zbiega się z ponownym wydaniem Event Wish Baizhu, po którym pojawiają się popularne postacie Cyno i Kamisato Ayato.

Nowe przygody i towarzysze w „Masquerade of the Guilty”

Geografia Fontaine’a również się poszerza, włączając Las Erinnyes i Martwy Region. Tutaj gracze wezmą udział w „Przygodzie Narzissenkreuza” wewnątrz Wieży Ipsissimus, odkrywając tajemnice Pierwotnego Morza. Ta ekspansja nie jest pozbawiona wyzwań; Gracze muszą oczyścić ziemie skażone tajemniczymi zanieczyszczeniami za pomocą Xenochromatycznej Kuli Październikowej Ośmiornicy. Towarzysze, tacy jak Freminet i mechaniczny pingwin Thelxie, będą towarzyszyć graczom w wyprawach mających na celu zbadanie nowych tajemnic, takich jak Wodne Duchy wyspy Erinnyes.

Ekscytujące wydarzenia i mini-gry

Oprócz zadań głównych i światowych aktualizacja zawiera mnóstwo ekscytujących wydarzeń i minigier oferujących wyjątkowe nagrody. Gracze mogą ulepszyć Thelxie poprzez różne działania, w tym łamigłówki obwodowe i zadania związane ze zbieraniem. Dodatkowo wydarzenie Fungi oferuje wyjątkowe wrażenia bojowe, w których gracze mogą stawić czoła potężnym wrogom. Dla tych, którzy interesują się fotografią, podczas specjalnego wydarzenia skupionego na tej formie sztuki odbędzie się specjalny obiektyw analityczny z zoomem – nowe narzędzie do uchwycenia świata Fontaine’a.

Genshin Impact w wersji 4.2 pojawi się 8 listopada. Dzięki funkcjom wieloplatformowym i kooperacji gracze mogą eksplorować Fontaine na PlayStation, PC, systemach Android i iOS. Wstępna instalacja zaplanowana jest na poniedziałek rano na urządzeniach mobilnych i komputerach PC.

Źródło: www.cbr.com