Nieprawidłowy przewodnik rolniczy Fontemers w Genshin Impact

Genshin Impact w wersji 4.0 wprowadził region Fontaine, w którym gracze stawiają czoła nowym wrogom zwanym Fontemer Aberrants. Te wodne formy życia można spotkać na lądzie i pod wodą. Ci nowi wrogowie urozmaicają ekosystem gry i dostarczają graczom nowych wyzwań, którym będą musieli stawić czoła podczas eksploracji tego nowego regionu.

Różne formy aberrantów Fontemera

Aberranty Fontemera w Genshin Impact obejmują różne stworzenia morskie, takie jak kraby, koniki morskie, foki, ośmiornice i wiele innych. Występują w różnych kolorach i mają różny poziom agresji. Jednak wersje mini-bossów (lokalne legendy) stanowią wyjątek i są trudniejsze do pokonania. Należy zauważyć, że wszystkie Aberranty Fontemer upuszczają ten sam materiał, Perłę Transoceaniczną, a także jej formy o wyższej rzadkości, Kawałek Transoceanic i Kryształ Xenochromatyczny, używane do wznoszenia się postaci i talentów, szczególnie w przypadku postaci takich jak Freminet i Hydro Traveller .

Rodzaje aberracji Fontemera

Obecnie istnieje 7 normalnych Aberrantów Fontemer i 3 wersje elitarne, które są generalnie silniejsze i można je znaleźć na lądzie i morzu.Warto zauważyć, że wersje elitarne mają większą szansę na upuszczenie wersji talentu i wniebowstąpienia o wyższej rzadkości materiałów, podczas gdy normalne wersje upuszczają głównie Perły Transoceaniczne ze względu na modyfikatory szansy na łup.

W przeciwieństwie do normalnych wersji, które generalnie nie są agresywne i atakują tylko wtedy, gdy gracze zaatakują ich pierwsi, wersje elitarne atakują graczy, gdy tylko się do nich zbliżą, niezależnie od tego, czy zostali zaatakowani, czy nie. Te elitarne wersje zyskują także tarczę, gdy zostaną znalezione na lądzie, zmniejszając otrzymywane obrażenia. Jednakże, w przeciwieństwie do innych tarcz wroga, takich jak tarcze Magów Otchłani lub Heroldów Otchłani, ta tarcza nie czyni ich niewrażliwymi na obrażenia. Oto wszystkie typy Fontemer Aberrants, na jakie mogą natknąć się gracze:

Fontemer Normalne wartości odstające:

– Anielski Zając Morski

– Krab pancerny

– Balon ośmiornicy

– Gruba Bestia

– Lśniący konik morski

– Meduza kapeluszowa

– Promień myśliwego

Elitarni aberranci Fontemera:

– Konik morski bąbelkowy

– Pulchny anielski zając morski

– Mocny krab tarczowy

Jak hodować aberranty Fontemera

Prawie 500 lokalizacji Fontemer Aberrants, z których większość znajduje się pod wodą, nie pozwala na podążanie określoną trasą rolniczą. Ponieważ jednak większość materiałów o wyższej rzadkości wypada z elitarnych Aberrantów Fontemer, zaleca się, aby gracze najpierw uprawiali te na lądzie, a następnie skorzystali z przewodnika śledzenia wrogów w grze, aby znaleźć te pod spodem.woda, podczas gdy uprawiali inne, które mogą spotkać po drodze do kolejnych miejsc. Wygodnie, przewodnik po tropieniu wrogów zazwyczaj pokaże tylko grupy z elitarnymi Aberrantami Fontemera (chyba że nie ma już żadnych), ale obok nich mogą znajdować się także normalne wersje.

Należy zauważyć, że chociaż gracze mogą używać umiejętności swoich postaci na lądzie, aby pokonać Aberrantów Fontemer, najlepiej jest dobrze wykorzystać zdolności pobliskich stworzeń ksenochromatycznych dla tych pod wodą, takich jak ostrza wodne z Promieni Łowcy, sonar fale z Chubby Beasts i zbroję z Armored Crabs. Stworzenia te zwykle można znaleźć w okolicy i będą miały na głowie znak odpowiadający ich zdolnościom, aby ułatwić graczom ich odnalezienie. Następnie gracze mogą po prostu użyć podstawowych ataków po wycelowaniu w nie, aby zdobyć ich umiejętności. Należy zauważyć, że pokonanie Aberrantów Fontemera jest całkowicie możliwe bez konieczności nabywania zdolności ksenochromatycznych, w przeciwieństwie do np. konieczności zniszczenia Formy Pocisku. Jednak robienie tego przy użyciu podstawowych ataków zajmie po prostu więcej czasu, a gracze są bardziej narażeni na ataki tych wrogów, co może spowodować upadek ich postaci.

W przypadku Fontemer Aberrants na lądzie gracze mogą zasadniczo zabrać ze sobą dowolną drużynę, której zwykle używają do hodowli. Jednakże, biorąc pod uwagę, że mogą zdobyć tarczę, najlepiej skupić się na zastosowaniu jak największej liczby przedmiotów (a najlepiej dodać co najmniej jedną postać Hydro, aby była skuteczna przeciwko wszystkim Elitom), aby wyczerpać ich tarcze za pomocą Reakcji Żywiołów. W trybie tarczy zazwyczaj przeprowadzają silniejsze (i żywiołowe) ataki, zyskując jednocześnie 60% odporności na wszystkie żywioły i typy obrażeń. Konik Morski Bubbler otrzymuje tarczę Elektro, Zając Morski Cherubin otrzymuje tarczę Cryo, a na koniec Krab Sternshield otrzymuje tarczę Pyro.

Lokalizacje aberrantów Fontemera na lądzie

Oto kilka tras, którymi gracze mogą podążać na lądzie, aby łatwo znaleźć Aberranty Fontemera:

Aberranty Fontemera w Belleau:

W południowej części mapy, w pobliżu pierwszej Statuy Siedmiu, którą gracze spotkają po przybyciu do Fontaine, wyspy są pełne Aberrantów Fontemer. Jednakże najbliższy punkt warp, do którego można się tam dostać, to albo najbardziej wysunięty na południe punkt warp w regionie Beryl, ale najlepiej Lochy Artefaktów w regionie Belleau. Gracze, którzy chcą jak najlepiej wykorzystać tę konkretną trasę, mogą również nurkować między wyspami, aby po drodze znaleźć pod wodą Fontemer Aberrants.

W południowej części głównej wyspy regionu Belleau znajdują się również inne Aberranty Fontemera, łatwo dostępne z pobliskiego punktu warp.

Istnieją także dwie inne lokalizacje Fontemer Aberrants w środkowej i północnej części regionu Belleau. Najlepiej jednak hodować je podczas eksploracji podwodnych lokacji, gdyż w pobliżu nie znajduje się punkt teleportacji na lądzie. Korzystając z podwodnego punktu teleportacji, gracze mogą napotkać znacznie więcej wrogów, aby uprawiać ziemię i sprawić, że ich podróż będzie bardziej wydajna.

Fontemer Aberrants na dworze Fontaine:

Na lądzie w Fountain Court nie ma zbyt wielu konkretnych lokalizacji dla Aberrantów Fontemer, ale kilka istniejących lokalizacji jest w rzeczywistości wypełnionych kilkoma grupami elitarnych Aberrantów Fontemer i ich normalnymi wersjami wokół nich. Jedna z takich lokalizacji, pokazana na powyższym obrazku, znajduje się w północnej części Fountain Court, po zachodniej stronie mapy, gdzie gracze znajdą wielu Aberrantów Fontemer, teleportując się do wyznaczonego punktu teleportacji.

Podobnie, teleportując się do wyznaczonego punktu teleportacji pokazanego na mapie i podążając wzdłuż wybrzeża na zachód, gracze znajdą dodatkowych Aberrantów Fontemer. Wschodnia część regionu Fountain Court nie ma takich lądowych wrogów, choć jest ich mnóstwo pod wodą, w dużym zbiorniku wodnym pomiędzy nimi.

Aberranty Fontemera w Beryl:

Fontemer Aberrants można spotkać na całym wybrzeżu Beryl, w tym w pobliżu śródlądowych jezior znajdujących się pośrodku tego obszaru. Gracze muszą po prostu wybrać najbliższe punkty teleportacji i podążać wzdłuż wybrzeża, aby je znaleźć.

Na północnym wybrzeżu Beryl znajduje się również wiele lokacji, do których gracze mogą dotrzeć korzystając z pobliskich punktów teleportacyjnych.

Źródło: www.bing.com