Najlepszy build dla Tartaglii w Genshin Impact

Tartaglia, znana również jako Childe, jest jedną z dwóch pięciogwiazdkowych postaci typu Hydro w Genshin Impact. W przeciwieństwie do Yelana, Tartaglia jest głównym DPS.

Wprowadzenie do Tartagli

Tartaglia, znana również jako Childe, jest pierwszym Harbingerem Fatui wprowadzonym w Genshin Impact. Osiedlając się mniej więcej na stałe w Liyue, Tartaglia oscyluje między przyjacielem a wrogiem Podróżnika. W większości jest przyjacielem.

Charakterystyka Tartaglii

Obecnie Tartaglia jest jedną z dwóch pięciogwiazdkowych postaci z łukiem typu Hydro. Jednak jego elementarne umiejętności na krótki czas przekształcają go w postać szermierza. Opanowanie tej funkcji jest niezbędne podczas korzystania z Tartaglii, ponieważ czas odnowienia umiejętności zmienia się w zależności od jej użycia. Tartaglia jest skuteczna przeciwko wielu wrogom dzięki efektowi Orkanu. Gdy zostanie oznaczony, Orkan ostatecznie zada obrażenia od wody wrogom oznaczonym przez Tartaglia.

Najlepsza pozycja – główny DPS

Ze względu na swój unikalny styl gry i efekt Orkana, Tartaglia najlepiej sprawdza się jako główny DPS. Chociaż jego umiejętność żywiołów pozwala na zastosowanie Hydro na wrogach, aby to nastąpiło, musi znajdować się na polu walki. Twoje postacie Sub-DPS i wspierające powinny mieć możliwość zastosowania swoich elementów poza polem, pozwalając Tartaglii wywołać reakcje.

Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś maksymalnie zwiększyć obrażenia Hydro Tartaglii. Ponieważ Orkan może rozprzestrzeniać się poprzez pokonywanie przeciwników, użyj Tartaglii, aby stawić czoła grupom wrogów i upewnić się, że inny członek twojej drużyny może ich zgrupować.

Najlepsza broń

Skoncentruj się na broniach, które zwiększają statystyki CRIT Tartaglii i posiadają umiejętność wpływającą na umiejętności żywiołów użytkownika. Jeśli nie masz łuków, które mogłyby poprawić umiejętności żywiołów, poszukaj umiejętności wpływających na celne strzały.

5 gwiazdek – Gwiazda Polarna

Gwiazda Polarna to charakterystyczna broń Tartaglii i jak dotąd najlepsza. Gwiazda Polarna zwiększa współczynnik CRIT, umiejętności żywiołów i obrażenia wybuchowe żywiołów. Po tym jak normalny atak, naładowany atak, umiejętność żywiołu lub wybuch żywiołu trafią wroga, użytkownik zyska ładunek Płonącej Nocnej Gwiazdy na 12 sekund. Użytkownik może mieć maksymalnie 4 ładunki, a każdy ładunek zwiększa procentowo jego ATK.

4 gwiazdki – Opalizujące polowanie

Viridescent Hunt zwiększa współczynnik CRIT o procent. Przy każdym trafieniu normalne i celowane ataki mają 50% szans na wygenerowanie cyklonu, który będzie stale przyciągał otaczających wrogów i zadawał procent ataku użytkownika jako obrażenia co 0,5 sekundy przez 4 sekundy. Może się to zdarzyć raz na 14 sekund. Łuk ten pomoże zgrupować wrogów tak, że jeśli uruchomisz podmuch Orkanu, większość wrogów w okolicy powinna zostać oznaczona. Jednakże Viridescent Hunt jest dostępny wyłącznie poprzez Przepustkę Bitewną.

3 gwiazdki – Łuk Kruka

Łuk Kruka zwiększa Mistrzostwo Żywiołów. Zwiększy także procentowo obrażenia zadawane wrogom dotkniętym Hydro lub Pyro. Ponieważ umiejętność żywiołów Tartaglii dodaje jego normalnym atakom Hydro, powinieneś regularnie otrzymywać tę premię.

Najlepsze artefakty

Aby uzyskać główne statystyki, użyj% ATK, bonusu do obrażeń wodnych i statystyk CRIT dla Tartaglia. Podstaty powinny obejmować ATK%, statystyki CRIT i mistrzostwo żywiołów.

4 sztuki Sny Nimfy

Dzięki 2 elementom Sny Nimfy zwiększają obrażenia od wody o 15%. Za 4 monety, po normalnych atakach, umiejętnościach żywiołów i wybuchach żywiołów trafionych we wrogów, zostanie uruchomiony 1 ładunek Lustrzanej Nimfy. Każdy ładunek trwa 8 sekund i zwiększa obrażenia od ataku i wody. Chociaż nie ma maksymalnej liczby stosów, premia wzrośnie tylko do 3 stosów. Przy 1, 2, 3 lub więcej ładunkach ATK wzrośnie o 7%/16%/25%, a obrażenia od wody wzrosną o 4%/9%/15%.

4 sztuki Serce Głębin

Dzięki 2 elementom Serce Głębin zwiększa obrażenia od wody o 15%. Za 4 monety, gdy użytkownik użyje swojej umiejętności żywiołów, obrażenia normalnych i naładowanych ataków zwiększają się o 30% na 15 sekund.

2 monety Złotego Oddziału + 2 monety Serca Głębin

Złota Trupa to jeden z nowych zestawów artefaktów wprowadzonych wraz z Fontaine. Dzięki 2 monetom Złoty Oddział zwiększa obrażenia umiejętności żywiołów o 20%. Połącz to z 2 kawałkami Serca Głębin lub Snów Nimfy.

Najlepsze zespoły

Ponieważ Tartaglia może z łatwością zastosować Hydro, zbuduj zespół wokół swoich ulubionych reakcji Hydro. Zespół wsparcia powinien zwiększyć swoją Mistrzostwo Żywiołów, aby zrekompensować mniejsze obrażenia od reakcji Tartaglii.

Zespół reagowania premium

– Dehya

–Sangonomia Kokomi

–Kaedehara Kazuha

– Xiangling

– Bennetta

– Sacharoza

Zespół F2P

– Raiden Shogun

– Tak, Miko

– Dżinsy

– Xingqiu

– Beidou

– Kuki Shinobu

Zespół Vaporize

– Dehya

–Sangonomia Kokomi

– Kaedehara Kazuha

– Xiangling

– Bennetta

–Venti

Zespół naładowany elektrycznie

– Raiden Shogun

– Tak, Miko

– Dżinsy

– Xingqiu

– Beidou

–Podróżnik Dendro

Zespół Blooma

– Nahida

–Venti

– Baizhu

–Podróżnik Dendro

– Shikanoin Heizou

– Tomasz

Zespoły te zostały zaprojektowane tak, aby jak najlepiej wykorzystać zdolności Tartaglii i reakcje Hydro. Przetestuj różne składy zespołów, aby znaleźć ten, który najbardziej Ci odpowiada!

Źródło: gameranx.com