Najlepsze konstrukcje, broń i drużyny dla Tartaglia (Childe) w Genshin Impact

Tartaglia, znana również jako Childe, to pięciogwiazdkowa postać Hydro DPS w Genshin Impact. Jeśli wahasz się, czy go zdobyć, oto najlepsze bronie, artefakty i drużyny dla Tartaglii, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Styl rozgrywki

Tartaglia to polowy DPS. Nieważne, do której drużyny go przydzielisz, musi być na boisku i zadawać obrażenia. Ustaw swoje podpory, zmień postać na Tartaglię, a następnie użyj jego umiejętności, aby zająć pozycję do walki wręcz. W postawie do walki w zwarciu zadaje zwiększone obrażenia od wody swoimi normalnymi atakami i może nakładać znak Natarcia na wrogów. Jego optymalna kombinacja może zależeć od jego broni i drużyny, ale żeby było prosto, lubię wykonywać dwa normalne ataki, po których następuje atak naładowany (N2C).

Wybuch Tartaglii ma dwie formy, w zależności od tego, czy atak odbywa się na dystans, czy w zwarciu. Jego Wybuch Dystansowy ma krótszy czas animacji i przywraca część energii, ale zadaje mniejsze obrażenia. Większość drużyn woli używać jego Wybuchu dystansowego, ponieważ jest on szybszy, zmniejsza zapotrzebowanie Tartaglii na energię i jest łatwiejszy do odparowania. Jeśli użyjesz jego Wybuchu z dystansu, postaraj się to zrobić zaraz po tym, jak przejdzie przez pole, zanim użyjesz swojej umiejętności. (kombinacja rQ >E > N2C)

Jego atak wręcz ma dłuższą animację i zadaje większe obrażenia. Możesz użyć Wybuchu Wręcz zamiast Wybuchu Dystansowego, jeśli potrzebujesz tylko ostatniego potężnego ciosu, aby oczyścić komnatę Otchłani, lub w drużynach, w których Tartaglia ma dużo energii i nie wywołuje Parowania (np. Elektronaładowany, Mono Hydro). Jeśli używasz Wybuchu w walce wręcz, mniej ważne jest robienie tego podczas kombinacji, więc używaj go, kiedy czujesz się najwygodniej.

Bronie

Gwiazda Polarna – charakterystyczna broń Tartaglii. Jest to ogólnie najlepsza opcja, ale inne bronie z tej listy też są świetne. Pamiętaj, że w niektórych drużynach możesz nie być w stanie w pełni aktywować umiejętności biernej Gwiazdy Polarnej.

Aqua Simulacra / Skyward Harp / Hunter’s Path / Thundering Pulse – To wspaniałe pięciogwiazdkowe łuki dla Tartaglii. Ich umiejętności bierne są przydatne w różnym stopniu, ale w każdym przypadku zapewniają dobrą ilość trafień krytycznych.

Jaskrawe polowanie / Księżyc Mouuna / Rdza / Bezsznurowa – łuki 4-gwiazdkowe również spisują się dobrze. Księżyc i Bezsznurek Mouuna są zalecane tylko w zespołach, w których można spryskać Wybuch Tartaglii.

Crescent Prototype – bezpłatna opcja, jeśli żadna z powyższych opcji nie jest dla Ciebie dostępna. Aktywuj premię do ataku szybkim celnym strzałem w słaby punkt wroga. Nie zawsze jest to możliwe, zależy to od przeciwnika.

Artefakty

Heart of Depths 4 elementy (4HoD) – Jako terenowy DPS, 4HoD jest generalnie ulubionym zestawem Tartaglii. Jednakże w drużynach z krótszymi kombinacjami, w których większa część obrażeń pochodzi z Wybuchu, poniższe dwuczęściowe kombinacje również mogą być interesujące.

2-częściowe kombinacje zadające obrażenia Hydro i/lub ATK – Mieszanie zestawów 2-częściowych może być tak samo skuteczne jak pełny zestaw 4HoD, zwłaszcza że łatwiej jest uzyskać zestawy 2-częściowe. Masz tu dużą elastyczność i możesz nawet mieszać zestawy obrażeń w zakresie Mistrzostwa Żywiołów lub Wybuchów, aby uzyskać kompilację skupioną na Wybuchach.

Statystyki artefaktów:

Tiara w kształcie klepsydry

ATK Współczynnik obrażeń od wody/obrażenia krytyczne

Tartaglia będzie zazwyczaj potrzebował około 130% odnowienia energii dla większości swoich drużyn, które korzystają z jego wybuchu dystansowego. Nie ma sensu budować więcej Odnowy Energii, aby móc używać Wybuchu w walce wręcz; zamiast tego użyj Wybuchu na odległość lub połącz go z bogatymi w energię członkami drużyny.

Zespoły

Zespoły, które najskuteczniej korzystają z Tartaglii, to te, które używają jej do zapewnienia aury Hydro, dzięki czemu Xiangling może odparować swoje trafienia Wybuchem. Trzon tego zespołu stanowią Tartaglia, Xiangling i Bennett. Trzecie miejsce jest bardziej elastyczne, a najlepszymi opcjami są:

Kazuha jest najłatwiejsza w użyciu i najbardziej niezawodna, jeśli chodzi o wirowanie zarówno Pyro, jak i Hydro.

Sacharoza może być technicznie lepsza niż Kazuha, jeśli nie można niezawodnie wymieszać Pyro i Hydro.

Zhongli lub inna postać ochronna zapewnia odporność na zakłócenia, pozwalając ci wykonywać kombinacje bez ogłuszenia.

Albedo to dość nietypowy wybór, ale zadaje przyzwoite obrażenia poza polem, zwiększa Mistrzostwo Żywiołów drużyny dzięki swojemu Wybuchowi i zapewnia odrobinę ochrony dzięki Krystalizacji.

Jednym z klasycznych zespołów Tartaglia jest ten oparty na efekcie przeciążenia elektrycznego. Po prostu wymieszaj kombinację postaci Hydro, Electro i Anemo. Z wyjątkiem postaci Anemo, wszystko powinno być zawsze budowane w oparciu o statystyki krytyczne. Oto, czego będziesz potrzebować:

Jedna lub dwie postacie Electro. Najbardziej polecany jest Fischl. Połącz ją z Yae Miko lub Beidou, aby pomóc im zaspokoić ich potrzeby energetyczne.

Postać Anemo. Może to być praktycznie każdy, łącznie z Kazuha, Sacrose, czy Venti. Pamiętaj, że Tartaglia może czasami mieć trudności z dotarciem do wrogów wzniesionych przez Wybuch Ventiego. Jeśli potrzebujesz uzdrowienia, zamiast tego rozważ Sayu lub Jean.

Jeśli nie chcesz zabierać drugiej postaci Electro, możesz dodać Xingqiu lub Yelan, aby uzyskać dodatkowe obrażenia Hydro. W przeciwnym razie spróbuj Bennetta, aby wyleczyć swoją drużynę i zwiększyć atak.

Tartaglia jest idealna dla drużyn, które używają postaci Dendro do wywoływania efektu kwiatu, co czyni go świetną postacią polową dla drużyn Dendro. Oto, czego będziesz potrzebować:

Jedna lub dwie postacie Dendro, aby uruchomić kwiat. Nahida lub Traveller Dendro to najlepsze opcje dla Dendro poza boiskiem. Baizhu lub Yaoyao mogą również działać, jeśli potrzebujesz uzdrowiciela, ale ich efekt Dendro jest znacznie wolniejszy.

Postać Electro dla zespołów Hyperbloom. Masz do wyboru Kuki Shinobu lub Raiden Shogun z pełną wersją Mistrzostwa Żywiołów.

Postać Pyro dla początkujących drużyn. Thoma jest najlepszym wyzwalaczem pączkowania i zapewnia dodatkową ochronę. Jeśli masz wolne miejsce w swoim zespole, rozważ Kazuha lub Sacrose do kontroli tłumu. Możesz także po prostu sprowadzić z pola dowolną postać DPS, która nie będzie zbytnio zakłócać reakcji, np. Xingqiu, Yelan lub Albedo.

Źródło: www.destructoid.com