miHoYo, twórca Genshin Impact, modyfikuje prezesurę i obniża kapitał zakładowy

Jak wynika z najnowszych informacji z oficjalnego rejestru chińskich firm, miHoYo, chiński gigant gier wideo, twórca Genshin Impact i Honkai: Star Rail, po opuszczeniu stanowiska przez Cai Haoyu, powołał nowego prezesa zarządu Liu Wei.

Zmiana kierunku dla miHoYo

Z danych zaktualizowanych w zeszłym tygodniu wynika, że ​​Cai Haoyu, jeden z trzech współzałożycieli firmy zajmującej się tworzeniem gier wideo z siedzibą w Szanghaju, zrezygnował ze swojego miejsca w zarządzie miHoYo i przekazał przewodnictwo i reprezentację prawną firmy Liu Wei. przez Krajowy System Informacji Kredytowej Przedsiębiorstw.

Decyzję o zmianie kierunku, wpisaną w przyszłe potrzeby rozwojowe firmy, miHoYo ogłosiła w raporcie w chińskiej gazecie The Paper.

Jasno określone obowiązki

Jak wynika z raportu, Cai skupi się teraz na badaniach i zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, rozwoju nowych projektów oraz łączeniu krajowych i zagranicznych zasobów badawczo-rozwojowych.

Ze swojej strony Liu Wei, który był publiczną twarzą miHoYo, nadal będzie zarządzał sprawami firmy.

Olśniewający sukces

Według raportu Guangming Daily w 2022 roku miHoYo wygenerowało łączne przychody w wysokości 27,34 miliarda juanów i zysk netto w wysokości 16,15 miliarda juanów, co plasuje go wśród „30 największych chińskich przedsiębiorstw kulturalnych”. Osiągnięcie to jest zasługą głównie Genshin Impact, który na koniec ubiegłego roku odnotował 4 miliardy dolarów światowych przychodów.

Według danych Sensor Tower, nowa gra miHoYo, Honkai: Star Rail, przewyższyła nawet Genshin Impact jako największa globalna premiera chińskiej gry wideo.

Dzięki tej zmianie kierunku i imponującym wynikom miHoYo pozycjonuje się obecnie jako jedna z najbardziej obiecujących chińskich firm kulturalnych.

Źródło: www.bing.com