Lekcje, jakie Echoes of Wichrowych Fal może zaoferować Genshin Impact

Wichrowe Fale, ciekawa alternatywa dla Genshin Impact

Czym są echa wichrowych fal?

Echa Wichrowych Fal to zasadniczo system wyposażenia w grze. Są to dusze pokonanych potworów, które można następnie wyposażyć nie tylko w celu wykorzystania pewnych ich aspektów w walce, ale także w celu uzyskania premii do statystyk i premii za zestawy pasywne. Możesz je zdobyć nie tylko od bossów, ale także od standardowych wrogów.

Może to być nieco nudne, ponieważ w ten proces zaangażowane jest sporo RNG, zarówno w upuszczaniu ech, jak i w statystykach, z którymi się kończą, ale jest to świetny powód, aby kontynuować eksplorację świata i polowanie na wrogów lub pokonuj bossów za cokolwiek innego niż materiały, na które musisz wydać Waveplates, czyli system wytrzymałości WuWa.

Nie mówiąc już o ich wpływie na walkę. Niektóre Echa mogą w pojedynkę wyeliminować grupę wrogów za pomocą swoich umiejętności, podczas gdy inne mogą zapewnić znaczne wzmocnienia. Odbieranie dusz wrogów to coś, co widzimy w kilku grach, głównie w starszych tytułach Castlevania, i zawsze sprawia to radość. Jednak aspekt wyposażenia jest taki sam w wielu grach gacha, więc jak Genshin Impact może się z tego uczyć?

W jaki sposób Genshin Impact mógł czerpać inspirację z Wichrowych Fal?

Równoważnym systemem w Genshin Impact jest system Artefaktów. Artefakty występują w zestawach, dają pasywne wzmocnienia, a także mają losowe statystyki. Chociaż w otwartym świecie możesz znaleźć artefakty niskiego poziomu, a nawet niektóre opcje o wyższej rzadkości losowo podczas walki, nie możesz zdobyć najwyższego poziomu artefaktu bez wydawania żywicy, czyli systemu wytrzymałości Genshina. Można to zrobić tylko w obszarach, a ponieważ Żywica jest ograniczona, tylko określoną liczbę razy dziennie.

Jednak tak naprawdę nie tam Genshin mógłby się uczyć. Bardziej chodzi o motywację. Po ukończeniu wszystkich zadań Genshin Impact nie ma powodu, aby odkrywać świat, chyba że jesteś zagorzałym perfekcjonistą. Nawet wtedy istnieją ograniczenia tego, co możesz znaleźć. Wichrowe Fale nie mają takiego limitu, bo i tak warto wyruszyć na zabijanie potworów i zdobywanie nowych Ech. Bitwy mają znaczenie wykraczające poza same materiały i niewielką ilość doświadczenia, które zdobywa się za zabijanie potworów w grach gacha.

Nie jest to system idealny, ale warto również zauważyć, że minął niecały miesiąc od cyklu życia Wichrowych Fal, a Genshin Impact od kilku lat. Zatem WuWa ma mnóstwo czasu na zrównoważenie i dostosowanie sytuacji na bieżąco. Dostępność obu tych gier powinna oznaczać, że obie będą nadal się rozwijać, co będzie ekscytujące dla tych, którzy grają w obie.

Musimy tylko poczekać i zobaczyć, co Genshin Impact może wdrożyć, aby walka w otwartym świecie była bardziej znacząca. Wichrowe fale są już dostępne.

Źródło: www.escapistmagazine.com