Kompletny przewodnik po przedmiotach, broni i umiejętnościach Miki w Genshin Impact

Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o Mice, ekspertze kartografie Rycerzy Favoniusa w Genshin Impact. Dzięki swojemu chłodnemu wyglądowi i poczuciu obowiązku Mika jest gotowy towarzyszyć Ci podczas wszystkich wypraw po Teyvat. W tym przewodniku przeprowadzimy Cię przez najlepsze zestawy artefaktów, statystyki, które należy ustalić według priorytetów, najlepszą broń i priorytety talentów dla Miki. Przygotuj się na odkrycie nowego, ekscytującego świata dzięki temu obszernemu przewodnikowi!

Najlepsze zestawy artefaktów dla Miki
Mika jest postacią wspierającą, co oznacza, że ​​jej umiejętności są związane przede wszystkim z byciem użytecznym i wspieraniem swojej drużyny. Dlatego zalecamy wybór spośród następujących zestawów artefaktów, aby zmaksymalizować jego możliwości.

Szlachta zobowiązana
Ten zestaw artefaktów zapewnia Mice następujące efekty: 20% wzrost obrażeń od żywiołów w przypadku zestawu 2-częściowego i 20% wzrost ataku dla wszystkich członków drużyny przez 12 s po użyciu wybuchu żywiołów w przypadku zestawu 4-częściowego. Efekt ten nie może się kumulować.
Jako postać wspierająca zestaw Noblesse Oblige jest najlepszym wyborem dla Miki. Chociaż nie korzysta z efektu 2-częściowego zestawu, ten zestaw pozwala mu zwiększyć obrażenia jego wybuchu żywiołów i dodać premię do ataku całej swojej drużynie.

Małż w kolorze oceanu
Ten zestaw artefaktów zapewnia Mice następujące efekty: 15% wzrost leczenia w przypadku zestawu 2-częściowego i dodatkowe obrażenia zależne od leczenia zgromadzonego po uzdrowieniu postaci w przypadku zestawu 4-częściowego.
Głównym zastosowaniem Miki jest leczenie swojej drużyny, a zestaw Ocean-Hued Clam pozwala jej wzmocnić tę umiejętność. Chociaż trudno mu zmaksymalizować obrażenia zadawane przez ten zestaw, główną korzyścią płynącą z jego używania jest dodatkowe leczenie.

Statystyki umożliwiające ustalenie priorytetów artefaktów
Aby zoptymalizować umiejętności Miki, zalecamy nadanie priorytetu następującym statystykom artefaktów:

% HP (głównie na głównych artefaktach lub na wszystkich głównych)
Ładowanie energii (głównie na głównych artefaktach lub podstatach)
Bonus leczniczy (tiara lub bonus)
Wskaźnik CRIT (podstaty lub tiara/opcjonalnie)

Ponieważ zdolność leczenia Miki zależy od jej maksymalnego HP, zaleca się ułożenie jak największej liczby artefaktów o procent HP. Osiągnięcie 20 000-30 000 HP zwykle wystarcza, aby wygodnie wyleczyć całą drużynę na czas wybuchu żywiołów. Jeśli chodzi o ładowanie energii, osiągnięcie około 200% powinno wystarczyć, aby niezawodnie zregenerować jego wybuch w rotacji z inną postacią Cryo. Premia lecząca jest świetna dla jej tiary, zwłaszcza jeśli użyjesz zestawu Małży w kolorze oceanu, aby zmaksymalizować zarówno jej zdolności leczenia, jak i zadawania obrażeń. Współczynnik CRIT jest opłacalny, jeśli Mika używa Włóczni Favoniusa, ponieważ pomogłoby mu to częściej aktywować efekty broni.

Najlepsza broń dla Miki
Choć jego głównym zadaniem jest zwiad, Mika należy do Rycerzy Fawoniusza i podczas swoich misji może się bronić za pomocą następującego wyposażenia:

Skyward Spine (ładowanie energii) – Zwiększa współczynnik CRIT o 8% i zwiększa normalną prędkość ataku o 12%. Dodatkowo, normalne i naładowane ataki przeciwko wrogom mają 50% szansy na wyzwolenie Ostrza Pustki, które zadaje 40% obrażeń od ataku na małym obszarze. Efekt ten może wystąpić tylko raz na 2 sekundy.
Skyward Spine to z pewnością najlepszy wybór ze względu na jego dostępność jako 5-gwiazdkowej broni, którą można zdobyć w sztandarze standardowym. Ta broń zapewnia Mice dużo regeneracji energii i pozwala jej zadawać nieco większe obrażenia dzięki wysokiemu podstawowemu atakowi i efektowi ofensywnemu.

Pochłaniająca Błyskawica (Regeneracja Energii) – ATK zostaje zwiększony o 28% Regeneracji Energii powyżej 100% bazowej. Maksymalny bonus do ataku można uzyskać w wysokości 80%. Zyskujesz 30% regeneracji energii na 12 s po użyciu Wybuchu Żywiołów.
Engulfing Lightning rozwiązuje wiele problemów energetycznych Miki, pozwalając mu skupić się na poprawie swojego HP. Jego pasywny efekt, który zapewnia premię do ataku, nie jest zbyt potężny, ale nie jest zły.

Niskobudżetowe alternatywy
Nie masz żadnej pięciogwiazdkowej broni? Bez problemu. Istnieje wiele tanich włóczni, które oferują więcej użyteczności niż obrażeń.

Lance Favonius (Regeneracja Energii) – Trafienia CRIT mają 60% szans na wygenerowanie niewielkiej ilości cząstek elementarnych, które regenerują 6 energii dla postaci. Może się to zdarzyć tylko raz na 12 sekund.
Włócznia Favoniusa to świetny wybór dla Miki. Jej umiejętność bierna pozwala każdej postaci na polu szybko zregenerować energię, a także zapewnia Mice doładowanie energii, którego potrzebuje.

Czarny Frędzel (% HP) – Zwiększa obrażenia zadawane śluzom o 40%.
Ta 3-gwiazdkowa broń może nie mieć najlepszych statystyk, ale wszyscy gracze będą mieli co najmniej jedną kopię tej broni z maksymalnym ulepszeniem. Jest bardzo tani i łatwy do maksymalizacji. Procent HP, który oferuje, jest bardziej wartościowy, jeśli osiągnąłeś już swój limit ładowania energii, ponieważ nie tylko poprawia zdolności lecznicze Miki, ale także jej wytrzymałość.

Włócznia Krzyżowa Kitain (mistrzostwo żywiołów) – zwiększa obrażenia umiejętności żywiołów o 6%. Po trafieniu przeciwnika umiejętnością żywiołu postać traci 3 punkty energii, ale odzyskuje 3 punkty energii co 2 sekundy przez kolejne 6 sekund. Efekt ten może wystąpić co 10 sekund. Można go uruchomić nawet wtedy, gdy postać nie znajduje się na polu.
Włócznia Krzyżowa Kitain to jedna z najlepiej wykonanych broni Miki. Jeśli chcesz, aby jego umiejętność oprócz regeneracji energii zadawała także obrażenia, jest to idealny wybór. Przy maksymalnych ulepszeniach, Wybuch Żywiołów Miki może zostać wystarczająco naładowany za każdym razem, gdy użyje swoich umiejętności.

Słuszna nagroda (% HP) – Kiedy użytkownik zostaje uzdrowiony, przywraca 8 energii. Efekt ten może aktywować się raz na 10 sekund i może wystąpić nawet wtedy, gdy postać nie znajduje się na polu.
Kolejną stworzoną bronią dostępną dla darmowych graczy będzie Słuszna Nagroda. Daje Mice znaczną premię procentową do zdrowia w porównaniu do Czarnego Frędzla. Jego pasywny efekt dobrze łączy się z jego zdolnością uzdrawiania, ponieważ pozwala mu odzyskiwać energię za każdym razem, gdy używa serii lub leczy, niezależnie od tego, czy jest aktywny na polu, czy nie.

Priorytety talentowe Miki
Jako doświadczony kartograf Rycerzy Favoniusa, Mika rozwinął różne umiejętności, które pomagają w rozwoju i przetrwaniu jego drużyny. Aby w pełni wykorzystać jego możliwości, ulepszaj je w następującej kolejności:

Starfrost Swirl (umiejętność żywiołu) – Ta umiejętność ma długą wersję…

Źródło: www.alittlebithuman.com