Kogo wybrać pomiędzy Zhongli i Tartaglia w Genshin Impact 4.0?

Nadeszła faza II Genshin Impact 4.0, a wraz z nią nowa partia banerów z ograniczoną liczbą postaci. Tym razem mamy wybór pomiędzy Zhongli i Tartaglia. Chociaż ich zestawy są bardzo różne, oba mogą mieć wartość w zależności od aktualnego składu drużyny, potrzeb w zakresie ról i postępów w grze. Nowi gracze mogą odnieść korzyści z Zhongli lub Tartaglia, ale biorąc pod uwagę, że wypełniają tak kontrastujące nisze, może być trudno zdecydować, który z nich jest dla Ciebie najlepszy. W tym poradniku postaramy się pomóc Ci odpowiedzieć na pytanie do kogo warto strzelać.

Czy powinieneś walczyć o Zhongli w Genshin Impact?

W społeczności Genshin istnieje od dawna (i odpowiedni) mem na temat Zhongli. Jeśli go masz, wciśnij E i wtedy nie umrzesz. Jeśli chodzi o rozgrywkę, Zhongli może zaoferować jedne z najsilniejszych i najłatwiejszych sposobów przetrwania w całym Genshin Impact. Zadawane przez niego obrażenia w większości przypadków nie są wyjątkowe, ale jako wsparcie najwyższej klasy nie muszą takie być. Jeśli masz już wygodnego uzdrowiciela, ale potrzebujesz drugiego wsparcia, aby stawić czoła Spiralnej Otchłani, mogę tylko polecić Zhongli. Oto przegląd wszystkich korzyści, jakie przynosi:

  • Jego umiejętności żywiołów są zdecydowanie jego największą zaletą, tworząc niemal niezwyciężoną tarczę, jeśli jest dobrze skonstruowana. Jego główną cechą jest Jadeitowa Tarcza, która pochłania 150% obrażeń od wszystkich obrażeń od żywiołów i obrażeń fizycznych. Innymi słowy, wszystko w grze. Dodatkowo każdy wróg w małym promieniu Jadeitowej Tarczy traci 20% swojej odporności na żywioły i fizyczne, co czyni go znacznie bardziej podatnym na ataki w grze. Tworzy również Kamienną Stelę, która rezonuje z innymi konstrukcjami Geo i może spowodować ich eksplozję, chociaż ten aspekt jest mniej użyteczny.
  • Jego żywiołowe uwolnienie jest tak proste, jak niszczycielskie (przynajmniej w teorii). To gigantyczny meteoryt, który spada z nieba i zadaje „ogromne obrażenia geograficzne” oraz nakłada Petryfikację na trafionych wrogów. Petryfikacja jest dokładnie tym, na co wygląda. Każdy wróg dotknięty tym stanem zamienia się w kamień na określony czas, co pozwala ci zadać jeszcze większe obrażenia postaciom głównym i drugorzędnym.
  • Reszta zestawu Zhongliego pomaga mu zadawać nieco większe obrażenia, ale jego talent jest drugą główną atrakcją: zapewnia swoim sojuszniczym postaciom wzmocnienie w przypadku obrażeń, zwiększając siłę tarczy do 25% przy maksymalnej liczbie ładunków. Tak, więc jeśli myślałeś, że tarcza wydaje się już mocna, niespodzianka! W rzeczywistości jest jeszcze potężniejszy. Jeśli to wszystko sprawia, że ​​czujesz, że dodanie Zhongli do swojego zespołu byłoby dobrym pomysłem (i w większości przypadków tak jest), to pociągnij go. Jeśli jednak przetrwanie jest dla ciebie mniejszym problemem niż zadawane obrażenia, prawdopodobnie ujdzie ci to na sucho. Jeśli masz Primogems do wydania i nie ma nadchodzących postaci, którymi jesteś zainteresowany, jest to nadal dobry wybór.

Czy powinieneś ciągnąć Childe/Tartaglię w Genshin Impact?

Jedenasty Kat Fatui to jeden z najlepszych typów Hydro DPS w grze, oferujący dużą wszechstronność w składach wielu drużyn. Pierwszą dużą różnicą, którą zauważysz, jest to, jak bardzo musisz być aktywny, aby Tartaglia zadziałała. Jego główną cechą jest poruszanie się w tańcu pomiędzy postawami do walki wręcz i łukiem, co daje wiele różnych stylów gry. Jego współczynnik obrażeń jest również dość wysoki, co czyni go dobrym wyborem dla drużyn korzystających z Melt, Hyperbloom i innych reakcji żywiołów aktywowanych przez Hydro.

Jak każda inna główna postać DPS, Tartaglia nie wnosi tak wiele do swoich kolegów z drużyny, jak oni do niego. Test jego charakteru pozwala mu skorzystać z trzech dodatkowych aplikacji statusu, aby zwiększyć zadawane przez niego obrażenia, a w przypadku innych optymalnych drużyn nie mogę sobie wyobrazić, do czego jest zdolny. Jeśli chodzi o jego zestaw:

  • Jego normalny atak po naładowaniu może wywołać stan Przypływu, wokół którego obraca się większość zestawu Childe’a/Tartaglii. Po pokonaniu wrogów dotkniętych Przypływem uruchomi się Wściekły Przypływ, powodujący ten stan na pobliskich wrogach. W zależności od ataku, Przypływ ma różne skutki.
  • Jego elementarna umiejętność pozwala mu na zmianę postawy z walki wręcz na postawę dystansową. Jego bronią jest łuk, ale po naciśnięciu E ten łuk przekształca się w sztylety wykonane z czystej wody, które domyślnie oferują kombinację 6 trafień. Kiedy uderza wroga swoją bronią wodną, ​​jeśli jest on pod wpływem Przypływu, uruchamia się Wyskok Przypływu, zadając obszarowe obrażenia hydroelektryczne, które liczą się jako obrażenia od umiejętności żywiołów.
  • Jego żywiołowy szał zmienia się w zależności od jego postawy. W trybie dystansowym tworzy deszcz strzał wodnych, które nakładają Przypływ i powodują uszkodzenia hydroelektryczne w obszarze działania. Jego uwolnienie w walce wręcz tworzy większy obszar działania, który zadaje ogromne obrażenia wodne wszystkim w jego obrębie. Uruchamia także Wybuch Przypływu, który usuwa stan Przypływu z trafionych wrogów i zadaje dodatkowe obrażenia hydroelektryczne obszarowe.
  • Reszta zestawu Childe’a/Tartaglii skupia się na ulepszeniu działania Tide’a lub zwiększenia obrażeń, jakie może zadać swoimi atakami. Krótko mówiąc, jeśli potrzebujesz postaci Hydro DPS, która może zadać mnóstwo obrażeń Hydro na dużym obszarze, nie akceptuj żadnego substytutu. Oczywiście Hydro jest jednym z najpopularniejszych przedmiotów w Genshin Impact, a w przypadku innych opcji, takich jak Yelan, Nilou, Kokomi i Xingqiu, żeby wymienić tylko kilka, przyciąganie Childe/Tartaglii jest bardziej kwestią dopełnienia ról niż czymkolwiek innym w przeciwnym razie.

4-gwiazdkowe postacie w fazie II Genshin Impact 4.0

W przeciwieństwie do czterogwiazdkowych postaci z fazy I (zwłaszcza Bennetta i Lynette), w czterogwiazdkowych postaciach z fazy II jest tylko jedna prawdziwa gwiazda. Nazywa się Freminet i jest jedną z najbardziej unikalnych postaci Cryo DPS, jakie widzieliśmy, jego zestaw obraca się wokół stanów i gromadzi wspinanie się po stosach, aby utrzymać ten stan. Jest stosunkowo nieprzetestowany w meta, chociaż prawdopodobnie warto spróbować, choćby ze względu na jego nowość. Sayu warto raz pociągnąć dzięki jej Umiejętności Żywiołów sprzyjającej eksploracji. Po prostu spodziewaj się, że nie wyrządzi większych szkód. Noelle jest jedną z pierwszych postaci, które prawdopodobnie dostaniesz w Genshin Impact i spełnia solidną rolę „Zhongli w domu”, oprócz swojego potencjału zadawanych obrażeń, jeśli ją rozwiniesz.

Wnioski końcowe: Zhongli

Strzelaj w Zhongli, jeśli chcesz bardzo wygodnego wsparcia, które sprawi, że nawet niektóre najtrudniejsze treści gry staną się nieistotne. Nie ciągnij za Zhongli, jeśli masz wystarczające obrażenia, aby poradzić sobie z większością zagrożeń lub jeśli masz już dwóch silnych uzdrowicieli w swojej drużynie.

Wnioski końcowe: Childe/Tartaglia

Strzelaj do Childe/Tartaglia, jeśli chcesz solidnej postaci DPS Hydro z ciekawą mechaniką i mnóstwem zabawy w rozgrywce. Nie ciągnij za Childe/Tartaglię, jeśli masz już wystarczającą liczbę postaci Hydro i nie możesz znieść posiadania jeszcze jednej. Możesz także zrezygnować z losowania, jeśli masz mało Primogemów lub nie chcesz, aby C6 Sayu przyzywał twoją ciężko zarobioną walutę.

Źródło: www.gamepur.com