Jak ukończyć Więdnącą Wierzbę Płaczącą w Genshin Impact

Genshin Impact: Dowiedz się, jak aktywować ołtarz pod Zwiędłą Wierzbą Płaczącą

Odkryj nową strefę Lasu Erennyes, która zadebiutowała na mapie Fontanna w wersji 4.2, gdzie czeka na Ciebie wiele wyzwań. Jedną z głównych atrakcji tej łatki Genshin Impact jest Zwiędła Wierzba Płacząca, w której będziesz musiał znaleźć sposób na aktywację Ołtarza Złotego Drzewa. Dodatkowo w Fontannie znajdziesz więcej mechanik z ołtarzami, które działają jak ołtarz w tym zadaniu i odblokowują skrzynie i inne nagrody.

Jak aktywować Ołtarz Zwiędłej Wierzby Płaczącej

Aby otrzymać to zadanie światowe, udaj się do NPC Melusine o imieniu Pahsiv, znajdującego się w jaskini na północ od Jeziora Urania. Po rozmowie z Pahsivem w twoim menu pojawi się zadanie Dzika Wróżka Erennyes. Dopóki nie ukończysz podzadania Ścieżka Mglistego Lasu, możesz przystąpić do rozwiązywania Ołtarza Zwiędłej Wierzby Płaczącej. Jeśli jednak nie wykonałeś jeszcze pierwszego zadania, możesz je uruchomić także w ten sposób:

1. Idź do wierzby płaczącej. Możesz skorzystać z najbliższego punktu teleportacyjnego, czyli wierzby płaczącej w jeziorze.

2. Zanurz się w jeziorze i zanurkuj pod gałęziami drzewa. Na dnie jeziora znajduje się ołtarz.

Zanim będziesz kontynuować tę misję, musisz znaleźć sposób na aktywację ołtarza; będzie to wymagało rozwiązania kilku zagadek Genshin Impact, aby odblokować mechanikę. Najpierw wchłonij zdolność ksenokromatycznego promienia łowcy do wypuszczania kulistej ośmiornicy znajdującej się w łóżkach trawy morskiej.

Następnie wchłonij zdolność Xenocromatic Ball Octopus do usuwania skrzepów zanieczyszczeń w pobliżu ołtarza. Obok oczyszczonego pędu rośliny pojawi się bąbelek rosy.

Mocą tej samej kulistej ośmiornicy musisz przesunąć bańkę na środek ołtarza. Bańka tworzy aureolę; upewnij się, że obejmuje wszystkie harmonijne stroiki.

Przebij bańkę rosy, aby aktywować harmonijne trzciny. Następnie możesz zdobyć nowy przedmiot, klucz łezki, z ołtarza i nagrody z odblokowanej skrzyni.

Zbadaj klucz, by rozpocząć scenkę przerywnikową z udziałem Pashiva.

Znaczenie klucza do ołtarza w misjach Dzikiej Wróżki Erennyes

Klucz do ołtarza jest kluczowy w zadaniach Dzikiej Wróżki Erennyes, ponieważ Pasziv potrzebuje trzech kluczy, aby ocalić swój dom. Fani uważają, że Pashiv jest pierwotnym batyzmalnym Vishapem, ponieważ jest do niego podobny i bardzo różni się od innych Melusines. Jednakże Pashiv jest przydatnym NPC-em, ponieważ po ukończeniu wszystkich podzadań staje się sklepem. Możesz u niego kupić lokalne przysmaki Fontaine i składnik do gotowania w zamian za Tidalgę u Pashiva.

Proces rozwiązywania zagadki można zobaczyć na filmie GenshinDeviant.

Źródło: thenerdstash.com