Honkai Star Rail traci swoją pozycję lidera gacha na rzecz Genshin Impact i niesamowicie uzależniającej strzelanki

Gry Gacha są w centrum uwagi

Gra Honkai Star Rail odnotowała w ostatnim czasie spadek i obecnie spadła na trzecie miejsce na świecie pod względem przychodów z gier Gacha w listopadzie. Miejsce do tej pory niekwestionowane. Które gry miały przewagę w tym molochu kosmicznych gier i loterii? Genshin Impact, oczywiście! A także Goddess of Victory: Nikke – być może najpopularniejsza gra w tyłki wszechczasów.

Informacje pochodzą z miesięcznego raportu o przychodach z gier Gacha firmy Sensor Tower. Sensor Tower to firma zajmująca się analizą danych, skupiająca się na branży gier wideo i od pewnego czasu publikująca comiesięczne raporty finansowe na temat branży Gacha. Chociaż raporty te nie są nieomylne, służą jako dobre wskaźniki miesięcznego trendu w grach Gacha.

Duże zmiany w listopadzie

Zmiany w listopadowym porządku były istotne. Cena Honkai Star Rail wzrosła z 45 mln dolarów do 20 mln dolarów, co oznacza spadek o prawie 45%. Może to być spowodowane wydaniem aktualizacji w wersji 1.5: The Twilight Zone. Chociaż dodało to nowe postacie, jest to także aktualizacja narracyjna. W rezultacie ogólny udział graczy tym razem mógł spaść.

Ale co z wygranymi? Genshin Impact wzrósł z 39 milionów dolarów zysku do 54 milionów dolarów, co oznacza wzrost o 27%. Spójrzcie – na początku listopada ukazała się aktualizacja Genshin Impact 4.3. To pozostawia graczom cały miesiąc na wydanie pieniędzy na nowy skład postaci. Dotyczy to między innymi Furiny – postaci, która stała się sensacją wśród fanów.

Przejdźmy teraz do Nikke. Doświadczył gwałtownego wzrostu swoich miesięcznych dochodów. Mówimy o skoku z 14 milionów dolarów do fajnych 30 milionów dolarów. Ten 53% wzrost wynika z zakończenia trwającego cały rok wydarzenia rocznicowego Red Ash, a także wprowadzenia w połowie listopada zupełnie nowej aktualizacji. Wydaje się, że to połączenie zapewniło grze znaczny dopływ pieniędzy, ponieważ ludzie wydali mnóstwo pieniędzy na nowe postacie, kostiumy i nie tylko.

Ogólna stabilność innych tytułów

Jeśli chodzi o resztę listy, ogólnie rzecz biorąc, pozostałe tytuły pozostają dość stabilne, w granicach kilku milionów zwykłych średnich. Jedyne większe oznaki wahań, jakie możemy zaobserwować, pochodzą z dużych gier MiHoyo i Nikke, którym czasami w poprzednich miesiącach towarzyszyła premiera zupełnie nowej gry Gacha. To pokazuje liczbę graczy w pierwszych trzech grach – okresy ciszy są znacznie wyraźniejsze.

Czy w ciągu ostatniego miesiąca zrobiłeś sobie przerwę od Honkai? A co z Genshinem – wróciłeś? Daj nam znać poniżej!

Źródło: www.bing.com