Honkai Star Rail traci pozycję lidera pod względem zarobków gacha na rzecz Genshin Impact

Honkai Star Rail spada na trzecie miejsce w rankingu przychodów gacha

Honkai Star Rail został zdetronizowany z najwyższego miejsca, spadając w listopadzie na trzecie miejsce na świecie pod względem przychodów z gier gacha. Jakim grom udało się pokonać tego giganta? Genshin Impact, oczywiście! A także Godess of Victory: Nikke – być może najpopularniejsza gra w tyłki wszechczasów.

Liczby pokazujące zmianę

Miesiąc listopad przyniósł istotne zmiany w przychodach. Cena Honkai Star Rail wzrosła z 45 mln dolarów do 20 mln dolarów, co oznacza spadek o prawie 45%. Może to być spowodowane wydaniem wersji 1.5: aktualizacji Crepuscule Zone. Chociaż dodano nowe postacie, ta aktualizacja służy również jako wypełniacz fabularny. W rezultacie ogólny udział graczy tym razem mógł spaść.

Z kolei Genshin Impact wzrósł z 39 milionów dolarów zysków do 54 milionów dolarów, co oznacza wzrost o 27%. Dzieje się tak, ponieważ aktualizacja Genshin Impact 4.3 została wypuszczona na początku listopada. To pozostawiło graczom cały miesiąc na wydanie pieniędzy na nowy zestaw postaci, w tym Furinę – postać, która stała się hitem wśród fanów.

Powstanie Nikke

Nikke odnotowała dramatyczny wzrost miesięcznych przychodów. Mówimy o skoku z 14 milionów dolarów do niesamowitych 30 milionów dolarów, co oznacza wzrost o 53%. Wynika to z zakończenia wydarzenia z okazji pierwszej rocznicy Red Ash, a także premiery zupełnie nowej aktualizacji w połowie listopada. Wydaje się, że to połączenie zapewniło grze znaczny przepływ środków pieniężnych, a gracze wydali znaczne sumy na nowe postacie, kostiumy i nie tylko.

Stabilność innych tytułów

Jeśli chodzi o resztę listy, pozostałe tytuły ogólnie utrzymują się na dość stabilnym poziomie, w granicach kilku milionów zwykłych ocen. Jedyne większe oznaki wahań pochodzą z dużych gier MiHoyo i Nikke, którym czasami towarzyszy premiera zupełnie nowej gry gacha. To pokazuje imponującą liczbę graczy w pierwszych trzech grach – okresy ciszy są znacznie wyraźniejsze.

Źródło: www.bing.com