Genshin Impact vs. Breath of the Wild: Uderzające różnice

Różnice pomiędzy Genshin Impact i Breath of the Wild

Rewolucyjna gra o nieskończonym potencjale

Wielu uważa The Legend of Zelda: Breath of the Wild za grę rewolucyjną od czasu jej premiery w 2017 roku. Zdobywając nagrodę Gry Roku, zainspirowała kilka „klonów” BOTW. Jednak jedna gra potrafiła się wyróżnić i stworzyć własną tożsamość.

Genshin Impact, darmowa gra gacha firmy Mihoyo, ugruntowała swoją pozycję jako niezależny podmiot. Po prawie pół roku od premiery najwyższy czas przestać nazywać Genshin Impact klonem Breath of the Wild i uznać jego wyjątkowość.

Gdzie znaleźć Zeldę?

Główną różnicą między Genshin Impact i Breath of the Wild jest to, że Genshin jest grą typu gacha. Dzięki wielu grywalnym postaciom w porównaniu do pojedynczego bohatera BOTW, Genshin oferuje większą różnorodność. Dodatkowo pojawia się pytanie, w jaki sposób gracze zdobywają postacie w Genshin.

Z wyjątkiem niektórych postaci związanych z wydarzeniami, każdą postać w Genshin można uzyskać, przeciągając ją na sztandar postaci. Każde losowanie wymaga waluty, czy to Acquaint, czy Intertwined Fate, a walutę tę można kupić za prawdziwe pieniądze. Ten charakter transakcji typu pay-to-win jest powodem, dla którego wielu graczy jednoosobowych nie lubi Genshina.

Jednak dzięki swojej naturze gacha Mihoyo może rozszerzać Genshin Impact w nieskończoność, dodając dowolną liczbę postaci. Od Venti po nowe Arlecchino – każdy znajdzie tu postać, którą pokocha i doceni. Z drugiej strony, jeśli nie lubisz Linka, to szkoda, bo nie masz innego wyjścia, jak tylko zagrać nim.

Stale rozwijający się wszechświat Genshin Impact

Breath of the Wild jest grą dla jednego gracza, co oznacza, że ​​ma zakończenie. Chociaż królestwo Hyrule oferuje mnóstwo odkryć i eksploracji, wielu graczy w końcu wyczerpało miejsca do odwiedzenia i zadania poboczne do wykonania. Dlatego od 2021 roku nie dotykałem gry. Z drugiej strony Genshin nie ma takich ograniczeń.

Z drugiej strony Genshin Impact to stale rozwijająca się gra, która może trwać wiecznie, jeśli Mihoyo tego chce. Jeśli porównasz grę w momencie jej wydania z tym, czym jest obecnie, pomyślisz, że masz do czynienia z zupełnie inną grą lub nawet techniczną „kontynuacją”, taką jak Overwatch 2.

Genshin Impact i BOTW; Bardziej różne niż podobne

Ostatecznie wszelkie porównania pomiędzy Genshin Impact i The Legend of Zelda: Breath of the Wild wynikają z podobnego stylu graficznego i kilku mechanik wspólnych dla obu gier. Oprawa wizualna jest nieco kreskówkowa, a mechanika wspinania się, zjeżdżania i pływania jest identyczna.

Jednak na tym podobieństwa się kończą. Genshin Impact stara się zapewnić każdej postaci kompleksowe drzewa umiejętności do ulepszania i odkrywania. Jego moce żywiołów są bardziej szczegółowe, a historia stale się rozwija, aby utrzymać oddaną społeczność fanów, która czeka na każdą aktualizację.

Źródło: www.bing.com