Genshin Impact vs. Breath of the Wild: jaka jest różnica?

Genshin Impact vs. Breath of the Wild: różnice, na które warto zwrócić uwagę

Genshin Impact, gra gacha autorstwa Mihoyo, szybko stała się samodzielną jednostką, wyróżniającą się na tle rewolucyjnej gry The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Podczas gdy wiele gier próbowało skopiować sukces BOTW i nie udało się, Genshin Impact zdołał odnaleźć własną tożsamość.

Gdzie znaleźć Zeldę?

Główną różnicą między Genshin Impact i Breath of the Wild jest system gacha Genshin. Dzięki wielu grywalnym postaciom w porównaniu do pojedynczego bohatera BOTW, Genshin oferuje wyjątkową różnorodność. Dodatkowo ważny jest sposób zdobywania postaci w Genshin.

Z wyjątkiem niektórych postaci związanych z wydarzeniami, każdą postać w Genshin można uzyskać, przeciągając ją na sztandar postaci. Każde losowanie wymaga waluty, czy to Acquaint, czy Intertwined Fate, a walutę tę można kupić za prawdziwe pieniądze. Ten transakcyjny charakter, zmierzający w stronę wypłaty za wygraną, wyjaśnia, dlaczego wielu graczy solo nie lubi Genshina.

Jednak dzięki swojemu aspektowi gacha Mihoyo może rozszerzać Genshin Impact w nieskończoność, dodając dowolną liczbę postaci. Od Venti po nowe Arlecchino – każdy znajdzie coś dla siebie. Z drugiej strony, jeśli nie lubisz Linka, to szkoda, nie masz innego wyjścia, jak tylko z nim zagrać.

Ewoluujący wszechświat i historia Genshin Impact

W przeciwieństwie do Breath of the Wild, które ma zakończenie, Genshin Impact to stale rozwijająca się gra, która może trwać wiecznie, jeśli Mihoyo tego chce. Jeśli porównamy grę w momencie jej wydania z tym, czym jest obecnie, moglibyśmy uznać ją za zupełnie inną grę, a nawet techniczną „kontynuację” pokroju Overwatch 2.

Osobiście zacząłem grać w Genshin, kiedy się ukazał, a potem porzuciłem go na rzecz Elden Ring. Podjąłem się do tego ponownie, gdy Furina wzbogaciła grę o region Fontanny i musiałem korzystać z poradników i tutoriali. W ciągu zaledwie dwóch lat Genshin Impact przeszło z gry składającej się tylko z dwóch regionów do gry obejmującej pięć regionów i było tak wiele do zrobienia.

Genshin Impact i BOTW: Więcej różnic niż podobieństw

Wszelkie porównania pomiędzy Genshin Impact i The Legend of Zelda: Breath of the Wild opierają się na podobnym stylu graficznym i pewnych mechanikach wspólnych dla obu gier. Obrazy są nieco kreskówkowe, a jednocześnie mają identyczną mechanikę wspinaczki, latania i pływania.

Jednak na tym podobieństwa się kończą. Genshin Impact stara się zapewnić każdej postaci wszechstronne drzewa umiejętności umożliwiające zdobywanie kolejnych poziomów i eksplorację. Jej żywiołowe moce są bardziej szczegółowe, a historia jest stale wzbogacana, aby zbudować lojalną rzeszę fanów, którzy z niecierpliwością czekają na każdą aktualizację.

Dowód na to, że Genshin Impact nie jest już klonem BOTW

Świat Zeldy jest usiany tu i ówdzie NPCami, podczas gdy Teyvat Genshina jest znacznie żywszy. W każdym zakątku pełno jest NPC-ów, z którymi można porozmawiać, a wiele postaci ma dogłębną historię, która poruszy nawet najbardziej bezdusznego. Nie wspominając o wielu wydarzeniach, które wciąż się pojawiają i dzięki którym gra jest świeża dla wszystkich.

Najwyraźniejszym dowodem na to, że Genshin Impact nie jest już klonem BOTW, jest to, że gra gacha ma teraz własne klony. Doskonałym przykładem jest Wuthering Waves, darmowa gra od Kuro Game, która stała się hitem. Jeśli gra ma swoje własne kopie, jak może być kopią czegokolwiek innego?

Źródło: www.bing.com