Genshin Impact: rewolucyjna alternatywa dla Breath of the Wild

Porównanie Genshin Impact i Breath of the Wild

Różnice między mechaniką gacha w Genshin Impact a trybem dla jednego gracza Breath of the Wild

Po premierze The Legend of Zelda: Breath of the Wild była postrzegana jako gra rewolucyjna. Po zdobyciu nagrody Gry Roku w 2017 roku i stworzeniu kilku „klonów” gier BOTW, niewielu udało się wyrwać z cienia oryginalnej gry. Jednak grze udało się odnaleźć własną tożsamość.

Genshin Impact, darmowa gra gacha firmy Mihoyo, ugruntowała swoją pozycję jako niezależny podmiot. Minął prawie rok od premiery, więc najwyższy czas, aby ludzie przestali kojarzyć Genshin Impact z klonem Breath of the Wild i zdali sobie sprawę, jak bardzo jest inny.

Skąd zdobyć postacie takie jak Zelda?

Pierwszą i najbardziej oczywistą różnicą pomiędzy Genshin Impact i Breath of the Wild jest to, że Genshin jest grą typu gacha. Dzięki wielu grywalnym postaciom w porównaniu do pojedynczego bohatera BOTW, Genshin oferuje większą różnorodność. Dodatkowo pojawia się pytanie, w jaki sposób gracze zdobywają postacie w Genshin.

Z wyjątkiem kilku postaci związanych z wydarzeniem, każdą postać w Genshin można uzyskać, przeciągając ją na sztandar postaci. Każdy strzał wymaga waluty, zarówno Destiny Acquired, jak i Intertwined, a tę walutę można kupić za prawdziwe pieniądze. Ten transakcyjny charakter, podobny do pay-to-win, jest tym, co nie podoba się wielu graczom solo w Genshin.

Jednak dzięki swojej naturze gacha Mihoyo może rozszerzać Genshin Impact w nieskończoność, dodając dowolną liczbę postaci. Od Venti po nowe Arlecchino – każdy znajdzie tu postać, którą pokocha i doceni. Z drugiej strony, jeśli nie lubisz Linka, to szkoda, bo nie masz wyboru, żeby się z nim bawić.

Ciągła ekspansja świata i historii Genshin Impact

Breath of the Wild jest grą dla jednego gracza, co oznacza, że ​​ma zakończenie. Choć świat Hyrule oferuje wiele do odkrycia i eksploracji, wielu graczom kończą się miejsca do odwiedzenia i zadania poboczne do wykonania. Z tego też powodu nie dotykałem gry od 2021 roku. Genshin jednak nie ma takich ograniczeń.

Z drugiej strony Genshin Impact to stale rozwijająca się gra, która może trwać wiecznie, jeśli Mihoyo tego chce. Porównując grę w jej wersji porównawczej z obecną, można pomyśleć, że to zupełnie inna gra, a nawet techniczna „kontynuacja”, taka jak Overwatch 2.

Osobiście zacząłem grać w Genshin, gdy tylko się ukazał, a potem porzuciłem go na rzecz Elden Ring. Wróciłem do tego, gdy Furina rozszerzyła grę o region Fontanny i musiałem zapoznać się z przewodnikami i samouczkami. W ciągu zaledwie dwóch lat Genshin Impact przeszło z gry obejmującej zaledwie dwa regiony do gry obejmującej pięć regionów i było tak wiele do zrobienia.

Genshin Impact i BOTW: bardziej różne niż podobne.

Ostatecznie wszelkie porównania pomiędzy Genshin Impact i The Legend of Zelda: Breath of the Wild opierają się na podobnym stylu graficznym i niektórych mechanikach obecnych w obu grach. Oprawa wizualna jest nieco kreskówkowa, a mechanika wspinania się, szybowania i pływania jest identyczna.

Jednak na tym podobieństwa się kończą. Genshin Impact stara się zapewnić każdej postaci kompleksowe drzewa umiejętności do ulepszania i odkrywania. Jego moce żywiołów są bardziej szczegółowe, a historia stale się rozwija, aby utrzymać oddaną rzeszę fanów, którzy czekają na każdą aktualizację.

Podczas gdy świat Zeldy ma NPC rozsianych po całym świecie, Teyvat Genshina jest znacznie bardziej żywy. W każdym zakątku znajduje się NPC, z którym możemy porozmawiać, a wiele postaci ma rozbudowane historie, które poruszą nawet najbardziej zatwardziałych spośród nas. Oczywiście nie mogę zapomnieć o wszystkich wydarzeniach, które wciąż mają miejsce, aby gra była świeża dla wszystkich.

Być może największym dowodem na to, że Genshin Impact nie jest już klonem BOTW, jest to, że gra gacha tworzy teraz własne klony. Idealnym przykładem jest Wuthering Waves, niezwykle udana darmowa gra od Kuro Game. Jeśli gra ma swoje własne kopie, jak może być kopią czegoś innego?

Źródło: www.bing.com