Genshin Impact, Resident Evil 4 i Final Fantasy XVI zdobywają duże nagrody w konkursie PlayStation Partner Awards

Zwycięzcy nagród PlayStation Partner Awards 2023 ujawnieni przez Sony Interactive Entertainment

Grand Prix

Firma Sony Interactive Entertainment ujawniła zwycięzców corocznych nagród PlayStation Partner Awards, które skupiają się na rynkach japońskim i azjatyckim. Od debiutu w 1994 r., nazwana obecnie „PlayStation Awards”, jest 29. edycją. Struktura zwycięzców jest zupełnie inna niż na Zachodzie. Kilka gier może zdobyć te same nagrody, a niektóre kategorie są przyznawane z różnych powodów, co odzwierciedla japońską kulturę.

Ceny partnerów

Nagroda główna nie przypadła Armored Core VI, ale była to jedna z najczęściej wybieranych gier przez graczy z Japonii i Azji. Trzy nagrody główne przyznawane są trzem grom wyprodukowanym w regionach Japonii i Azji pod względem globalnej sprzedaży od października 2022 r. do września 2023 r., obejmującej sprzedaż detaliczną, cyfrową, zawartość do pobrania i mikrotransakcje.

Następnie nagrody Partner Awards przyznawane są grom wyprodukowanym w Japonii i Azji, które w okresie od października 2022 r. do września 2023 r. znajdowały się również w czołówce bestsellerów na świecie i osiągnęły niezwykłe wyniki według kryteriów Sony, w tym liczby graczy.

Ceny specjalne i wybór użytkowników

Nagrody Specjalne zostały przyznane najlepiej sprzedającym się grom na PS5 w regionach Japonii i Azji w okresie od października 2022 r. do września 2023 r., wyprodukowanym poza Japonią i Azją, grze o doskonałych funkcjach dostępności, a także najlepiej sprzedającej się grze na PS VR2 . Ostatecznie Użytkownicy wybrali pięć najlepszych gier spośród trzydziestu najlepiej sprzedających się tytułów w Japonii i Azji w okresie od października 2022 r. do września 2023 r.

Zwycięzcami nagrody PlayStation Partner Awards 2023 są:

Pancerny rdzeń VI: Ognie Rubikonu

Resident Evil 4

Final Fantasy XVI

Persona 5 Royal

Dziedzictwo Hogwartu

Źródło: techraptor.net