Genshin Impact, Resident Evil 4, Final Fantasy XVI: Wielkie nagrody w konkursie PlayStation Partner Awards

Firma Sony Interactive Entertainment ujawniła dziś zwycięzców corocznych nagród PlayStation Partner Awards, skupiających się na rynkach japońskim i azjatyckim.

Wielkie nagrody

Wydarzenie, zwane wcześniej „PlayStation Awards”, odbywa się już po 29. rocznicy debiutu w 1994 roku. Struktura nagród jest inna niż na Zachodzie. Te same nagrody może zdobyć wiele gier, a niektóre kategorie są przyznawane z różnych powodów, odzwierciedlających japońską kulturę.

Armored Core VI może nie zdobyło głównej nagrody, ale znalazła się wśród gier najczęściej wybieranych przez graczy z Japonii i Azji.

Różne nagrody

Zaczynamy od trzech nagród głównych, przyznawanych trzem grom, które najlepiej powstały w regionach Japonii i Azji pod względem globalnej sprzedaży od października 2022 r. do września 2023 r., obejmującej sprzedaż detaliczną, cyfrową, DLC i mikrotransakcje.

Następnie pojawiają się nagrody Partner Awards, przyznawane grom wyprodukowanym w Japonii i Azji, które w okresie od października 2022 r. do września 2023 r. znajdowały się również wśród bestsellerów na świecie i osiągnęły niezwykłe wyniki.

Nagrody specjalne zostały przyznane najlepiej sprzedającym się grom na PS5 w regionach Japonii i Azji w okresie od października 2022 r. do września 2023 r. opracowanym poza Japonią i Azją, grze o doskonałych funkcjach dostępności oraz grze najlepiej sprzedającej się na PS VR2.

Wreszcie nagrody Users’ Choice Awards honorują 5 najlepszych gier wybranych przez graczy spośród 30 najlepszych tytułów wydanych w Japonii i Azji w okresie od października 2022 r. do września 2023 r.

Zwycięskie gry

Pancerny rdzeń VI: Ognie Rubikonu

Resident Evil 4

Final Fantasy XVI

Persona 5 Royal

Dziedzictwo Hogwartu

Źródło: www.bing.com