Furina rewolucjonizuje metagrę Genshin Impact, dając nowe życie Jeanowi i Noelle

Furina: Jak zmieniła metagrę Genshin Impact

Furina zmieniła metagrę Genshin Impact, dodając nowe wymiary do budowania zespołu i zapewniając nową szansę życiową wcześniej niepopularnym i niszowym postaciom i zestawom artefaktów.

Opiekunowie są ważniejsi niż kiedykolwiek

Mechanikę manipulacji HP postaci Fontaine’a można dostrzec w sposobie, w jaki umiejętności i wybuchy Furiny współdziałają z całym jej zestawem.

Ze względu na interakcję między umiejętnością a wybuchem Furiny, należy jej używać razem z uzdrowicielem, aby wyleczyć HP wyssane przez jej wezwanie, aby umożliwić wzmocnienie DMG jej superumiejętności.

Wcześniej uzdrowiciele byli wykorzystywani tylko do tego, co wnieśli do zespołu. Ale biorąc pod uwagę wszystko, co przynosi Furina, możesz pozwolić sobie na prowadzenie jej u boku prawdziwych uzdrowicieli, takich jak Barbara czy Qiqi, nawet jeśli nie jest to najlepszy wybór.

Niepopularne postacie znów są w centrum uwagi

Warto zauważyć, jak Furina ożywiła dwie wcześniej niepopularne postacie: Jean i Noelle.

Teraz Noelle stała się potężnym głównym DPS, który można połączyć z Furiną. Dzięki zdolności Noelle do leczenia całej drużyny swoimi atakami, może także konsekwentnie aktywować wzmocnienie Wybuchowego DMG Furiny przez całą jej rotację.

Każda postać może teraz korzystać z dwóch ekskluzywnych i potężnych zestawów artefaktów

Przed pojawieniem się Furiny, tylko postacie Fontaine’a z własną mechaniką manipulacji HP mogły używać zestawu Marechaussee Hunter, podczas gdy tylko Xiao mógł używać zestawu Vermillion Hereafter.

Jednak dzięki zdolności Furiny do wysysania HP członków drużyny, każda postać może teraz używać obu tych zestawów artefaktów, o ile ma Furinę w tej samej drużynie.

Ofensywne wsparcie Hydro dla postaci, które nie polegają na normalnych atakach

Przywołane umiejętności Furiny mogą atakować wrogów niezależnie od aktywnej postaci, dzięki czemu najlepiej zaprzyjaźnia się z postaciami, które potrzebują aplikacji do ofensywy wodnej poza ekranem, ale nie polegają na normalnych atakach.

Obecność Furiny w wyścigach Spiral Abyss oznacza również, że możesz mieć drużynę składającą się zarówno z Yelana, jak i Xingqiu (obok kogoś takiego jak Hu Tao), podczas gdy druga drużyna nadal może czerpać korzyści z przewodzenia wsparciu Hydro.

Niezależnie od tego, czy chodzi o możliwość oferowania nowych szans życiowych uzdrowicielom i niepopularnym postaciom, tworzenia niszowych zestawów artefaktów i stylów gry opłacalnych, czy też dodawania zupełnie nowych wymiarów do budowania zespołu i stylów gry, Furina ogromnie zmieniła metagrę Genshin Impact.

Źródło: www.bing.com